( bucko | 2019. 09. 25., sze – 12:53 )

Hát szakadjak meg, tényleg nem ezt akartam linkelni! ;)
De egyiket sem találtad el, mert ezt.
Itt a képe is.
Jackdugós (!) TTL interfészre kötöttem a valamilyen Conrad adatgyűjtő szerkezeten.

Az I2C sem szimmetrikus és tényleg csak rutinból írtam. Megindoklom.
Az RS232 szintén nem szimmetrikus és nincs illesztve. A max. slew rate 30V/us. Ha a TTL szinteket nézed, akkor is hasonló érték jön ki. Az I2C slew rate 100kHz esetén min. 3V/us. Ezeket az értékeket áramra fordítva kijön az alap I2C 3mA maximális árama, míg az RS232 nagyobb áramokkal működik.

A javaslathoz órajel csökkentést is írtam, amihez további slew rate csökkentés is párosulhat. A felfutás sebességét az RC tag méretezésével lehet beállítani. A C adott = kábel + ki- és bemenetek kapacitása, és ehhez számolod ki a kívánt felfutáshoz az R értékét. A lefutó élnél meg a meghajtó FET durván kisüti a kondenzátort, de ez nem így van. A max 3mA azt jelenti, hogy nem bír több áramot biztosítani a kisütéshez. Ezen kívül általában további slew rate csökkentő áramkört is be lehet kapcsolni, van glitch és zavar szűrés és órajel. Az RS232 nem multipoint, durván hajtja a vonalat, bár a zavartávolsága kétszerese az I2C-hez képest. Mindkét interfész állapotgéppel az órajel (vagy az órajel vélt helye) után olvassa az adatvonalat.

A fentiek alapján az I2C győz, mert egy slew rate korlátozott átviteli vonal mindig biztonságosabb. A csavart érpár csak a gyártó javaslatának kiterjesztése a hosszabb kábelre. Akkor még nem tudtam, hogy eleve árnyékolt vezetéken megy.

És a legfontosabb indok az, hogy a topic egy kijelzőről és 3m távolságról beszél. Ez a thread meg kisvasútról, ami jóval zajosabb környezet.