( bucko | 2019. 09. 25., sze – 12:11 )

Akkor amit linkeltem, azt nem olvastam, nem értettem, vagy csak egyszerűen hülye vagyok? ;)

Nem bonyolult a dolog: bizonyos hardver funkciók megléte (hardver esetén) és/vagy bizonyos tesztek sikeres végrehajtása = minősítés. Akár az ISO9001. Az is lehet jól csinálni, meg lehet csak egy plecsni, miközben abszolút rossz a működés.

A Microchip nem igazán gyárt olyan nagyágyúkat, amit idéztem. Sőt a Core i7-nek sem a versenytársa. ;) A specializált és uniformizált perifériákat viszont odateszi a vásárolt 32 bites core mellé. (Ez már maga a HAL! ;)) Azaz még 32 bites platformot sem gyárt igazán, de nem is ebben jó. A kivezetett mcu-k is olyanok, amik csak általános felhasználásra jók (kutya sem használna ilyet), vagy van helyettük több funkcióval redelkező kód kompatibilis példány.

A minősítés meg csak egy alkatrész vagy szoftver minősítése. Mondok egy példát:
Ha egy mcu nem rendelkezik watchdog timerrel, akkor kap -1 pontot, így a végén gyengébb lesz a minősítése. Ha kiegészíted külső watchdog áramkörrel, akkor a funkció is biztosított, de valószínűleg az előálló termék is visszakapja az 1 pontot. Jobb esetben akár többet is, mert független eszközzel biztosítja ugyanazt a funkciót.

Szóval a minősítés csak minősítés, de még engem is érhet meglepetés! Dolgoztam már olyan C fordítóval, ahol egy oldal apró betűs felsorolás taglalta, hogy milyen ipari szabványoknak felel meg. De az, hogy a Microchip C fordítója bárminek is megfelelne... :-D