( _Franko_ | 2019. 09. 23., h – 16:19 )

"Egyik oldalról a kondenzátor a PWM és a kondenzátor tölltöttségének a függvényében vehet fel egy átlagáramot, amit a másik oldalra nyilván le is ad azután, hogy föltöltődött akkora feszültségre, amin ezt le is tudja adni."

Mi az, hogy átlagáram?

A másik oldalon meg LED szalag van, ami mondjuk a 9 volt nyitófeszültségig egy darab fotont nem ad le, ha pedig eléri a nyitófeszültséget a feszültség, akkor hirtelen világítani kezd eléggé érzékelhető fénnyel és nem csak parázslani, ahogy várod. Ennél rosszabb mellékhatás, hogy hármasával vannak sorba kötve a LED-ek és ezek a hármas blokkok vannak párhuzamosan kötve és nem mindegyiknek lesz 9 volton a nyitófeszültsége, van szórás ebben, illetve nem mindegyiknél ugyanakkora az áramkorlátozó ellenállás, mert abban is van szórás. Ez nem számít, ha 12 voltot kapnak, de számít, ha épp 9 voltot, mert eltérő fénnyel fognak világítani a szalagban a hármas blokkok, sőt, lesznek olyanok, amelyek egyáltalán nem fognak még világítani, amikor a mellette lévő hármas blokk már jelentős fényerővel világít...

"Nyilván lesz egy késleltetése és felfutása/lefutása a rendszernek, ami kitöltési tényezővel/terheléssel arányos, a kondenzátormérettel pedig fordítottan arányos."

Nem késleltetése lesz így, hanem az előzőekben leírtakhoz képest hozzájön, hogy közel se lesz lineáris a PWM-el a fényerő. Frekvenciát kell növelni, nincs más megoldás, ez, amit leírtatok, ez nem létezik a világítástechnikában.

--
https://iotguru.live