( tygryss | 2019. 08. 22., cs – 20:08 )

Csakhogy én nem azt állítottam.
Azokról akik a tensorflow-t és társait reszelik arról nem szóltam, az egy külön story.
Azokat mondtam, akik softwaremérnökök és mint framework felhasználói a tensorflow-nak és társainak, a junior-ból lett senior-okról. Simán lehet, hogy az arc a youtube-on tanult először kódolni, elmegy "nagyon junior"-nak, közben megcsinálja estin a BSc-t, majd az MSc-t.
A PhD-sok eddig nem is voltak a képben, nemrégtől kezdték el őket alkalmazni, mivel nagyon drágák, most ért el oda a helyzet, hogy megéri őket is bevonni.

A részecskefizikusok szimulációja nem volt rendes software, hmm. talán mert fizikusok, nem azt tanulták. Viszont eltartott nektek jódarabig, amíg megértettétek, gondol el, hogy ő azt ki is találta :D
A tudományos fokozat nagyon sok esetben jelent előnyt. De gondol el, egy gépészmérnök elvileg meg tudja szerelni az autót, de egy autószerelő sokkal jobban és sokkal gyorsabban megcsinálja azt a feladatot. Viszont amikor az van, hogy egy új alkatrészt kellene tervezni az autóba, akkor érdekes módon az a gépészmérnök feladata. Ezen analógia alapján miért az autószerelői feladatot kéred számon a mérnöktől?