( tygryss | 2019. 08. 22., cs – 17:35 )

Azért nem, mert csak bizonyos cégek specializálódtak erre. Nem mindenki akar önvezető autót csinálni, vagy egy sima motorvezérlést. Vagy akár ipari robotot, erre megvannak a főbb cégek, meg pár Tech nagyágyú mint pl a Google, de pl kkv világ ebből kimaradt.
Viszont most kezd el pörögni az automatizálás üzleti/céges folyamatokra (RPA). Még szerintem gyerekcipőben van az a terület, de ott kezdik pedzegetni, hogy AI, szabályzástechnika vonalról kellene behúzni ötleteket, Nah az a rész az, ahol a PID tuti semmit nem fog érni. De szerintem annak kell jópár év amíg kifutja magát.

Azt a konkrét cikket nem találtam meg, ahol olvastam, de egy nagyon hasonló cikket találtam a nature-ben, hogy miért is poén a cégnek a PhD, még akkor is, ha jóval drágább.
https://www.nature.com/articles/d41586-019-00097-x

A belépési küszöb nem igazán lett sokkal könyebb. Régen is elég volt egy vastag könyvet elolvasni és 2x megcsinálni, meg ma is, persze azért vannak különbségek, de nem olyan egetrengetőek. A belépő tudás értéke ami változott. Mivel többek számára lett elérhető.

Ugyanez vár a fejlesztőkre is. Mondjuk a mostani UX designertől elvárják, hogy le is programozza a felületet, ne csak egy PSD-t adjon le. Mivel mostmár a teljes "felhasználói élményt" neki kell megcsinálni, jelentsen ez bármit is. :) Lényeg, hogy alap javascript, swift, java tudásának lennie kell. Ha már mindenki tudja akkor csökken az értéke, mert könnyebben találok az egyik arc helyére egy másikat.
A sok matekato igénylő területekből értelemszerűen meg kevesebb arc van, aki ért hozzá. Ha a terület jelentősége nő, akkor nő a kereslet, de kevés ember van, nyílik az olló. Szerintem az szépen látszik, hogy mi lesz alul, az is, hogy mi lesz felül. Arra viszont nem vállalkoznék, hogy megmondjam mi lesz a kettő között.