( persicsb | 2019. 07. 15., h – 16:52 )

Miért ne működne?
Hiszen ha elfogadod a második állítást igaznak (azaz amit a MPG tett), akkor annak az az oka, hogy az egy tudományos állítás.

A tudományos módszer nem azt mondja, hogy a vele képzett tudományos állítások az IGAZSÁGOT írják le, hanem azt, hogy:
1. Cáfolható állításokat tesznek - azaz olyan állítást, hogy ha az nem igaz, akkor meg lehet cáfolni.
2. Minden állításról tudjuk a forrását (a mérést, a kísérletet, a szövegtörzset stb.), azaz azt, hogy MIÉRT azt állítjuk, amit.

E kettő pont tesz egy állítást tudományossá, a tudományos módszertan segítségével csak ilyen állításokat tehetsz.

Senki nem mondja, hogy a tudományos állítások az IGAZSÁGOT tartalmazzák. Hanem azt, hogy leírják a kísérleteket, megfigyeléseket, és nem cáfolta meg még őket senki.
Az, hogy mit jelent tudományosan cáfolni valamit: olyan megismételhető kísérlet, megfigyelés, ami tudományos alapossággal ellentmond az addigi álíltásnak).

Amit te most linkeltél, az pontosan a tudományos módszertannal elkészített cáfolat, annak a bemutatása, hogy az eddigi tudományos állítás nem elég kísérleti, megfigyelési tényt vett figyelembe.

Pont mint a newtoni fizika: egészen a XIX. század közepéig nem volt olyan jelenség, ami cáfolta volna a newtoni fizikát, tökéletesen leírta a tapasztalt jelenségeket. És ez most is így van: egy gépészmérnököt vagy építészmérnököt körbe is röhögnek, ha relativisztikusan akar számolni, és nem newtoni mechanikát használ. Ebben a nagyságrendben, ahol a gépészek, építészek működnek (pár ezredmilliméterektől a párezer kilométerekig és pár ezredgrammoktól a pármillió tonnákig) tökéletesen működik.
Aztán jöttek azok a kísérletek a nagy sebességű vagy nagy tömegű rendszereknél, aminél kiderült, hogy a newtoni mechanika bizony nem pontos - így lett a relativitáselmélet.

Meg jöttek azok a kísérletek a kis méretű rendszereknél, ahol megint kiderült, hogy nem pontos a newtoni mechanika - így lett a kvantumelmélet.

A tudományos módszer működik, most éppen arra linkeltél bizonyítékot.

Sajnos összetéveszted azt, hogy mi az, hogy tudományos állítás, meg mi az, hogy igazság. A tudomány nem állítja azt, hogy igazságot állít. Hanem egy olyan modellt ad a világ működéséről, amit alá tud támasztani megfigyelésekkel, és megcáfolható.