( zeller | 2019. 06. 06., cs – 12:21 )

Az erőművi élettartam, illetve a széndioxid-kibocsátás csökkentése, mint cél/kötelezettség adott, úgyhogy igen, kivezetik a szennyező/elöregedett erőművi blokkokat. vagy te szeretnéd, hogy szenes erőmű pótolja a nap/szélenergiára épülő ad-hoc kapacitások hektikus termelését? A németek most épp ezt a bránert szívják, de rendesen. Én köszi, de nem kérnék belőle...

A passzívház légcseréhez, hűtéshez/fűtéshez villamosenergiát igényel, a gázt főzésre is el köll felejteni, úgyhogy de, oda bőven kell villany, ugyanis nem az épület és lakóinak az össz energiafelhasználása fog jelentősen csökkenni, hanem az energiamix, amit és ahogy használnak tolódik el a foszilis használatáról a villamosenergia irányába. És ne hidd, hogy lesz mindenütt egy garázsnyi akkupakk, hogy a téli borongós időszakban legyen energia a hőszivattyús fűtést táplálni.

Az MVM környékén megtalálod a prognózisokat, illetve több más, hazánknál fejlettebb (előrébb járó) ország példáját is meg lehet keresni.

Az Audi tehát hőszivattyúzással "zöldül" - szép dolog, de itt is az a kérdés, hogy a napelemek termelésében jelentkező napon belüli, valamint időjárásfüggő, és évszakos ingadozásokat mivel és hogyan fogják - a fogyasztásukhoz szükséges mértékben - kipótolni?Azt kéne felfogni, hogy attól, hogy "x háztartás éves energiaigényének megfelelő termelést tudunk" még az nagyon nem lesz _önmagában_ alkalmaz x háztartás 365 napon és napi 24 órán keresztül történő ellátására, mert érdemleges mértékben és időtávban gazdaságosan nem tárolható a villamosenergia.