Általában mindegyikkel volt valami bajom, ezért anno 2010 körül az i-MSCP-vel kezdtem el foglalkozni, épp akkor forkolták, pár évig csináltam is a fordítását, sok energiát beleöltem, de végül elkezdtem kikukázni.
Alapvetően jó ötlet, ha egy admin panel felrakja a szükséges csomagokat, de a gyakorlatban ez csak problémák sorát szüli. Például, ha az i-MSCP telepítésnél azt adtad meg, hogy remote SQL legyen, akkor localhoston futó MySQL és MariaDB-et szó nélkül legyakta, ezért az összes release telepítése előtt azzal kellett kezdeni, hogy átírtam a telepítőt.
Rendszeresen fordult elő olyan hiba is az i-MSCP-nél, hogy a frissítés megakadt egy általános hibaüzenet kiírása mellett és ott állt az ember lehalt szolgáltatással. Új release napján általában mindig követte 2-3-4 bugfix release :) Ráadásul, hiába i-MSCP neve (internet multi server control panel), nem támogat több szert, max az SQL lehet külön gépre rakni. 2013 körül ígérték, hogy majd a 2.x-nál lesz, ami azóta sincs :)
A i-MSCP másik nagy hibája (volt, talán már nem ilyen), hogy ragaszkodik a DNS szolgáltatáshoz, azaz ha felveszel egy domaint, akkor fel sem merül benne, hogy a DNS-t nem ő adja, ami cinkes, ha a mail szolgáltatás nincs nálad, mert a locahoston futó DNS miatt lokálisan kézbesíti a leveleket. Tudsz megadni external szervert, viszont ha nem te adod a DNS-t és az ügyfél elviszi a mailt egy másik szolgáltatóhoz, akkor szívás, mert az i-MSCP továbbra is az előző mail szolgáltatóhoz küldi a leveleket, azaz írhatsz scripteket, amelyek ellenőriznek minden ilyet és változás esetén manuálisan módosítod az external mail szervereket.
Valamint az sem volt szimpi, hogy nem usert lehet létrehozni a rendszerben, hanem csak domaint. Pl létrehozod a ügyfél.hu domaint, majd nevet vált a cég, így hozzáadod az ügyfél-új-név.hu domaint, majd pár hónap után eladja vagy lemondja az eredeti domaint (ügyfél.hu) akkor az ottragadt a rendszerben, nem tudod törölni. Csak úgy, ha mindenét törlöd az ügyfélnek és újra feltöltesz mindent. Tervben volt ennek a módosítása is 4-5 évvel ezelőtt, nem tudom, hogy megtörtént-e.
Több panel kipróbálása után végül az ISPconfig mellett döntöttem. Amikor kezdtem vele, akkor eléggé gagyi volt még a kinézete, de manapság már egész elfogadható, az ügyfelek felé is vállalható :) Tudja amit tudnia kell és nem akar mindent ő vezérelni, van API-ja is, így lehet scripttelni is, és nem mellesleg több szervert is támogat (külön 1 vagy több web, email, dns, sql server stb).