( zeller | 2019. 02. 13., sze – 10:16 )

Csaxólok, hogy a "hagyományos" atomenergetika egyik legfontosabb kutatási-fejlesztési iránya az üzemanyagciklus zárására irányul. Ebben előrelépve, a ciklus zárására alkalmas erőművek építésére "ráfeküdve" jelentősen csökkenthető a nukleáris hulladák mennyisége.

"Jahm, hogy a fajlagos energia előállítása gyíkfing? (0,05W/kg a pincebeli rekordom) Ki a rákot érdekel, ha 1000 évig napi 24 órában csorog a delej." Nomostan legyünk errősen optimisták, és tételezzük fel, hogy egy nagyságrenddel jobbat tudna az ipari szintű megvalósítás a pincebeli rekordodnál, folyamatosan.
Ebben az esetben is egy tonna motyó kéne 500W folyamatos termeléshez, ami ugye napi 12kWh, ami relative szép teljesítmény, csak ugye kéne hozzá "némi" tárolás is, mert az egy tonnás 500W-os termelőegységből nehezen fogsz például egy mikrót vagy épp egy mosógépet megtápolni.
Másik oldalról nézve a hazai teljes napi termelés olyan 80-90GWh, erre jön plusz 60-70GWh import, hogy a fogyasztást fedezni lehessen.
Házi feladat: kiszámolni, hogy mondjuk 50GWh napi termeléshez hány tonnányi monstrumot kell összerakni.
(Súgok: 50GWh/12kWh a megoldás a rekordodhoz képest egy nagyságrenddel nagyobb termelés esetén is - azaz megint az a fránya, rohadt "nagységrend"....) - és ez az 50GWh a napi fogyasztásnak kb. harmada...