( BehringerZoltan | 2019. 02. 08., p – 20:02 )

Fúúj! Ezt ne...
Ha olyan csúsztatásokkal állsz elő, amik nem felelnek meg a formál logikának (lásd: a társadalomért dolgozik, _hiszen_ a társadalom tartja el őt) azzal - könnyen belátható- h a szándékoddal ellentétes hatást fogsz elérni.
Kétélű dolog reflexből demagóg húrt pendíteni az [nagybetűs] Akadémia és a [kisbetűs] társadalom viszonyának kapcsán (lásd: a saját gyerekének betegségét közpénzből kutató esete) mert könnyen rárezonál a lélegeztetőgépek szükségességére.
Úgy tenni, h az Akadémia és a társadalom kapcsolata nem terhelt súlyos ellentmondásokkal, akár ellenségességgel valótlanság lenne. Több olyan kérdés is van amiben teljes értetlenséggel és felháborodással tekintenek a polgárok az Akadémia megnyilvánulásaira ill. annak elmaradásaira - jellemzően ezek társ.tudományok területéhez tartoznak - amikkel a fentiek szerint Ti dacszövetséget kötöttetek, ezzel magatokra véve azok bűneit. Fontos látni, h a kiemelt érdeklődés nem az átpolitizáltságból eredeztethető, hanem fordítva. A természetes és organikus érdeklődés következménye az átpolitizáltság.
Végezetül rendkívül furcsának találom, h ugyan az Akadémián a legmagasabban kvalifikált tudósok munkájuk során olyan egyedülálló eredményekre, tudásra jutnak, melyek potencionális innovációs lehetőségeknek nyitnak új utakat, valahogy mégis amikor a tudásukat pénzre kéne/lehetne váltani, akkor gyámságra szoruló gyermekként láttatják magukat. És arról megy itt a hangulatkeltés, h jaj szegényeknek milyen szűkös forrásokból kell gazdálkodniuk, wc papír így-úgy meg h betelt a winchester :-Z. Talán aki dolgok mélyére lát esetleg írhatna arról, h a közpénzből történő un. alapkutatás talán mégsem mentes a lobbiérdekektől, illetve milyen egyéb - egyenlőre elhallgatott módon - váltják mégis pénzre a megszerzett tudást a gyámoltalan tudósaink!