( deje | 2018. 10. 17., sze – 23:16 )

Na a VGA vonalon viszont vitatkoznék ismét. Amennyiben HDMI a csaltakozás (vagy DVI-D), akkor a jel itt is digitális, azaz a videokártya minősége itt nem számít. Analóg csatlakozók esetén (D-Sub VGA ill. DVI-I analóg) már nagyon nem mindegy, milyen az analóg áramkör a kártyában. Konzumer kártyák esetén mindegyik fos, amivel eddig találkoztam.

A video forrás dekódolását meg lehet oldani szoftveresen ill. hardveresen is. A szoftveres is lehet 2-féle: tisztán CPU, vagy CPU+GPU shaderekkel. Eddig kb. mindegy, hogy mi a hardver, ha nem túl régi a shader nyelv, amit ismer.

A hardveres megoldás mostanában egyre több kártyában benne van, ez fix funkciós ASIC a kártyákra integrálva. Intelnél ezt hívják QuickSync Video-nak pl. Na ez az, amiben viszont minőségbeli eltérések vannak az egyes kártyák között.

Az integrált videók RAM fogyasztása azt hiszem manapság bőven elhanyagolható, média lejátszás esetén pláne (néhány 10 MByte ez esetben!)

Ami érdekelne, hogy miféle post-processinget tud egy Blu-Ray lejátszó (a célhardverével), amit szoftveresen egy PC (akár tisztán CPU, akár GPU-val megtámogatva) ne tudna - a jelenlegi lejátszóprogramokkal :)