( renard | 2018. 08. 29., sze – 09:47 )

> Jön egy frissítés és a következő indításnál már megdöglik a fél KDE, vagy egyáltalán be sem jön a login screen. - Ilyen is volt.

Windows 10-en meg ilyen is volt:
https://bitport.hu/ezert-kesett-a-windows-10-tavaszi-frissitese
https://bitport.hu/az-idei-ev-legrosszabb-windows-frissitese
https://www.drivethelife.com/windows-10/windows-10-black-screen-after-c…
https://windowsreport.com/display-not-working-windows-10/

Volt persze korábban is gond:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3625914/windows-restart-black-sc…

Tudjuk, hogy a desktop OS-ek között nagyon kicsi a Linuxok részesedése, a KDE-t futtatóké meg természetszerűleg még annál is kisebb; Windows-t, azon belül Windows 10-et viszont nagyon sokan használnak...


> olyan appot akarsz futtatni, ami nem KDE-hez írtak, akkor fél Gb csomagot fel kell tenned, hogy elinduljon az a 300 Kb-os program...

Ez miért furcsa? Tudott, hogy az adott alkalmazás futtatásához mire van szükség, ha az nincs még fent a rendszeren, akkor azt bizony fel kell tenni hozzá. Tegyük hozzá azt is, hogy Linux esetén ez automatikusan, a csomagtárolóból megtörténik, nem kell újabb és újabb összetevőket a böngészőben keresgélve letölteni.

Az viszont már nagyon gáz, amikor egy Windows-hoz (konkrétan Windows 7-tel fordult elő többször is) gigabyte méretű drivercsomagot kell letölteni, hogy egyáltalán működni tudjanak a hardverelemek (hangkártya, wifi, ethernet, VGA és egyebek). Szerencsére ilyenekkel csak rokonok, barátok, ismerősök gépein kellett szenvednem :)


> Desktopra feltettem a Win10-et, azóta megy röccenés nélkül.

Ezt örömmel hallom, viszont elég sokan vagyunk úgy, akik ugyanezt el tudják mondani egy vagy több Linux disztribúcióról, de írhattam volna FreeBSD-t is (ezzel lényegesen kevesebb tapasztalatom van, de azok jók a TrueOS kapcsán).