( jevgenyij | 2018. 03. 27., k – 10:12 )

Ugyanakkor több baleset történik az óraátállítással nagy tömegben megkavart lakosság miatt. Kicsit fel van fújva a probléma mert aki szokott repülni időzónák között tudja miről van szó. Nem kell egyetlen óra miatt balesetet okozni. De itt a nagy tömegen van a hangsúly. Egy országnyi időzónáztatásban már vannak akiknél ez is számít.
Azzal egyetértek, hogy meg kellene szüntetni mert ma már kevés értelme van. Azzal viszont nem értek egyet, hogy a nyári időzónát kellene állandósítani. A téli időzóna a valódi időzóna Magyarországon ami ráadásul nagyon közel áll a helyi időhöz. A téli időzóna vonala valahol Soprontól közelében van, kicsit nyugatra tőle. A franciák és a spanyolok voltak hülyék, hogy annyira utálták az angolokat, hogy dafke a mi időzónánkba költöztek annak ellenére, hogy a greenwichi délkör átmegy Franciaországon és Spanyolországon is.
A mai nyári időzóna valahol Odessza közelében helyi idő. Butaság lenne ezt állandósítani Magyarországon.

"A módszer azon alapul, hogy ha a lakosság szokásos ébrenléti ideje - a reggel hét és este tíz óra közötti időszak - minél inkább egybeesik a természetes világosság idejével, annál kevésbé kell világítást használni, azaz villamos energiát lehet megtakarítani"

Az iskolakezdést és a hivatali nyitva tartást kell egy órával előrehozni inkább 8 óráról 7 órára. Így pontosan akkor kezdődik minden mint 8 órakor nyári időszámítás mellett. Télen pedig maradhat ugyanúgy a 7 órai kezdés. Azon már nincs áramveszteség. Este már úgyis bőven sötét van a "lakosság szokásos ébrenléti idejében" reggel pedig még sötét.
Az egész talán arra volt jó, hogy régen amikor még alig volt közvilágítás a falvakban, a gyerekek 8-ra már világosban sétálhattak be a suliba. De Budapesten ahol két kerülettel arrébb van az iskola úgyis sötétben kell még reggel elindulni télen. A közvilágítás pedig azóta a falvakban is megfelelő lett és így is úgy is működik.

Normális HUP-ot használok!