( asch | 2018. 03. 05., h – 21:13 )

Valóban egy ilyen szabályozó nem rakétetechnika, össze lehet rakni viszonylag olcsón is.

Szerintem ésszerűbb egy megbízható rendszert csinálni HA (High Availability) nélkül. Hardveres többszörös jelterjedéses rendszert olyan esetekre szokás csinálni, ha emberéletről van szó. Jó, van az az anyagi kockázat is, ahol ilyenre szükség lehet, számolni kell, de itt talán nem erről van szó.

Méréshez és a mért jel alapján szabályozáshoz szerintem nem ideális egy RPI, mert az túlzás. Egy mikrovezérlő alapú cucc sokkal megbízhatóbb, és ilyen domainben szerintem egyszerűbb dolgozni vele. Mivel semmilyen nehezen megvalósítható követelmény nincs, egy Arduino-val tökéletesen megvalósítható egy ilyen program néhány hőszenzorral, amit még hobbiboltból is fillérekért megvehetsz. (Pl ilyennel már játszottam, egyszerű működik: https://www.sparkfun.com/products/245)

Szerintem a nehézséget az jelenti, hogy elég nagy teljesítményű induktív terhelést kell kapcsolgatni. Tippem szerint ez is megoldható olcsón, de ehhez én nem értek. Vannak itt akik igen, biztos fel fognak bukkanni :-).

Komoly feladat még az egészet ipari környezetre alkalmas módon csomagolni. Megerősített kábelek az érzékelőkhöz, por és vízálló doboz, stb.

A dolog attól lesz még drága, hogy ha nem jól működik, hívogatni fognak, javítani kell, minden alkalommal utazni, stb. Legalábbis az elején. Ha sokat el tudsz adni belőle, akkor talán ki tudod hozni nyereségesre.

De ha érdekel az ilyesmi, akkor tanulni mindenképpen érdemes lehet.