( Lory | 2017. 12. 16., szo – 21:56 )

Teljesen biztos, hogy alul voltak méretezve, ezért van ez a tünet. Nem kell böszme trafó, egy 20x10x5 centis kapcsolóüzemű tápegység tud 360 wattot simán

Legalább 20x10x5 centis tarfók voltak. És félhomály volt a szinten. Mondjuk olyan 60m^2 ez a rész, tehát voltak távolságok(30m biztos kellett oda-vissza). Ja és a sima váltóáramú kapcsolók szétolvadtak mellette (ami régről maradt az nem, de annak a gyártását beszüntették). Elmentem szaküzletbe adtak is kapcsolót, de az olyan böszme ronda nagy volt, hogy nem akartam az egész szinten olyat.

és van világításod, miközben mérsz... :)
Na, hogy kedvenc tanáromat idézzem: "Itt jön a kutya elásva, ugye."

Egy borúsabb téli napon meg folyamatosan.

30 négyzetméteren ha folyamatosan otthon vagy lehet. Egy normál lakásban télen:

  • a gyerekek iskolában/óvodában
  • én és nejem dolgozunk 4-5 után érünk haza
  • ha vacsorázunk akkor a konyhában vagyunk
  • 8 után a gyerekek esti rajfilmet néznek és lefekszenek

Lehet hogy 6-8 órát is ég a villany, de más-más szobában. A folyamatos világítás nem szükésges és környezetromboló luxus.

A kérdés (zeroé) az volt: érdemes-e kiépíteni központilag a 12V-ot. Szerintem a fentebb vázolt okok miatt _nem_ (inkább verném farkammal a csalánt). Főleg, hogy megoldhatod ledes egővel 230V-ból is a fentebb vázolt szívások nélkül is. Az árkülönbséget a falba épített réz/kapcsolók -plusz idegnyugtatók- árán 100 évre előre megspórolod.