( uzsolt | 2017. 09. 17., v – 11:46 )

Ha ez igaz is (nem tudom), akkor miért poén? A nyugdíjasok ill. a másod- és harmadgenerációs bevándorlók szavazata másodrendű (a "poén" jelzőből gondolom) a tősgyökeres fiatal britek szavazatához képest? Vagy a tősgyökeres fiatal britek jobban látják a dolgokat, mint a nagyobb kort megélt (és talán nagyobb élettapasztalattal rendelkező) nyugdíjas vagy a sokadgenerációs bevándorlók, akik szélesebb ismeretekkel rendelkeznek a brit kultúrától eltérő kultúrákról, láttak már más megoldásokat is (származási országuk)? Ha meg a bevándorlók szavazatait nem akarják a britek, akkor miért is kellett állampolgárságot és szavazati jogot adni nekik (ld. még migrációs válság)?

Ha tényleg igaz, amit állítasz, akkor gyakorlatilag a korábbi migránsok befogadása az, ami a brexit-et okozta (vagy legalábbis az egyik fő ok). Kicsit sarkosabban fogalmazva: a brexit ügyében nem a tősgyökeres britek többségének a véleménye volt a döntő.
Kicsit paradox helyzet: a globalizáció-párti politika (fogadjuk be más nemzet/kultúra gyermekeit) akadályozza a globalizációt (EU) :D