( bucko | 2017. 05. 04., cs – 18:50 )

Itt az igazság. Kevesebb, jobban működő szoftverre lenne szükség. Lásd: Windows api-k ámokfutása. Ennek ellentéte pl. az IBM, amikor a mainframe alkalmazások futhatnak az AS400 utódján. És itt nem az a cél, hogy "gyorsabban végezzen"! Belátom, a publikum mást szeretne megvenni, ezért is bukott el a jó öreg Ford a fekete autóival.
Már megint keversz és csúsztatsz! Mi köze a Java-nak egy embedded, realtime kritikus rendszerek írásához készített specifikációhoz?
És már megint tudom miről beszélsz! Tapasztalatból. A java/dotnet stb fejlesztő hamarabb végez. (Igaz.) Aztán jövök én: Már megint szart csináltál! - Nem is érti. Aztán megyek java/MSDN irányba a kis brózeremmel, majd felolvasom mindazt, amit a gyors elkészülés helyett neki kellett volna elovasni. Képzeld el, csinálok neked egy ideális vonatot, amivel gyorsan elutazhatsz Nagykanizsára. Felszállsz a Déliben, megállunk Kelenföldön, és mondom: Megérkeztél! Mert ugye felszálltál, utaztál, megérkeztél, sőt még jó irányba is. Hol a hiba?

Füllentettem. Ismerem a scalable fogalmat. A "skálázódik" a valamely hardver/rendszer/szoftverrendszer előre tervezett/tervezhető, megnövekedett igényekhez igazodó bővitési lehetőségének az eltorzított marketing dumája laikusok számára. Az iWiw esetén inkább csak nem volt megtervezve és nem akadt olyan szakember, aki az egészet átlátva képes lett volna megoldani. De nézd csak meg a mai weboldalakat -> szervereket. Csak 120Mbit-es internetem van, és mégis rengeteget kell várni egy oldal megérkezéséig. (Nem keverendő a renderelési idővel!) Ezeket is csak összehányták.

Írnék még konkrét példákkal is illusztrációként.
DE!
Sajnos!
Most el kell rohannom sörözni. :(
(Vicceltem, megetted! :))