( Raynes | 2017. 04. 04., k – 16:04 )

Nem a rákot nem lett érezhetően lassabb. Pont az általad istenített P3, P4 Celereon és egyéb gyengébb gépeken lehetett érezni nagyon, hogy míg az XP SP0-SP1 szinte repült (64 MB RAM volt még ekkora minimum hivatalos gépigény), addigra az XP SP2-SP3-ra már alá kell tolni 1 GB RAM-ot, meg egy korszerűbb proci sem árt hozzá, ha minden frissítést felteszel az utolsóig, és mondjuk vírusirtót is futtatsz, már a Win7 SP1 szintjére megy fel a gépigénye (nem hivatalos SP4-gyel már mindenképpen). Legfeljebb neked azért nem tűnt fel, mert gondolom nem 2001-től XP-zel (azt hiszem írtad is, hogy 2005-től), meg eleve egy olyan gépre raktad fel, ami kellően erős volt a SP3-hoz és utána lévő frissítésekhez is.

Ráadásul a százmilliók használtak még XP-t, és ezért kidobatták velük a gépet kezdetű mese ott megy félre, hogy ebből a hatalmas számból eleve nagy része warez volt (az MS-t joggal nem érdekli, ha már nem költöttek OS-re, akkor vegyenek belőle gépet), a másik nagyobb részében meg olyan gépe volt a felhasználónak, amelyen alapból vagy egy kis upgrade-del (plusz memória, SSD) szépen megy a Win7-10 is, vagy alapból megy akármelyik népszerűbb disztró. Másrészt ma már sokkal olcsóbbak a hardverek, mint az XP megjelenésének idején voltak.

Az egészben a legborzasztóbb, hogy a legtöbb user úgy XP-zik tovább, hogy nem hogy pont az XP-re, de Windowsra sem lenne szüksége, mert csak olyan programokat használ, amelyeknek vagy FOSS-alternatívája is, meg olyan hardverekkel, amit a Linux is visz. Csak foggal-körömmel kitartanak az XP mellett, mert azt már ismerik, megszokták, meg a szomszéd WinPisti azt tudja nekik zsebpénzért berhelni és gányolni.