( _Franko_ | 2017. 03. 06., h – 11:14 )

"Nem csak az x hiányzik ebből az egyenletből. Van 5 fejlesztőd. Az lefejleszti a Windows 8-as csili XPS-t. Aztán mit csinálsz, ha kész és már csak support-álni kell? Kirúgod őket? Nem. Az 5 fejlesztő le tudja fejleszteni, időben egymás után. Max. lassabban. Növekedés nem lesz, mert nem veszel fel több fejlesztőt."

Fogalmad nincs a szoftverfejlesztés folyamatáról, ugye? Maradjunk a példánál: az öt fejlesztő dolgozik tovább a 49 ügyfél igényeinek a kiszolgálásán, újabb öt fejlesztő kell ahhogy, hogy az egy plusz ügyfél igényeit kiszolgálják.

"Mellesleg, a nemnövekedés az erőforráshasználat növekedését tekinti a legnagyobb problémának. Ha felveszel +1-2 fejlesztőt, azoknak max. a gépük fog többet fogyasztani."

Ha nincs elég fejlesztő, hogy az egyedi igényeidet kiszolgálja, akkor tehénpásztort kell átképezni fejlesztővé, ez pedig növeli a gazdaság méretét, mert erőforrást teszel arra, hogy tehénpásztorból szoftverfejlesztőt képezz, erőforrást teszel arra, hogy egy pásztorbot helyett számítógépet használjon, erőforrást teszel arra, hogy a rét helyett légkondicionált irodában dolgozzon, erőforrást teszel arra, hogy kis kunyhó helyett nagy házban lakjon, erőforrást teszel arra, hogy több kiszolgáló személyzet legyen, erőforrást teszel arra, hogy a lefejlesztett plusz egyedi termék életciklusát támogassák. Nem csak a gépük fog többet fogyasztani, hanem egy teljes köréjük épített komplex rendszer igényel egy csomó többlet erőforrást...

"Ugyanakkor ha azok máshova mennek dolgozni, ott is nagyjából ugyanannyit fog fogyasztani a gépük."

Feltételezve, hogy szoftvert fognak fejleszteni. De a gazdaság nem így működik és az emberek se csereszabatosak.

"Az ügyfél viszont kidobja a régi gépét és vesz egy újat, ha nem kapja meg a support-ot: az már erőforrás szempontból is növekedés (és pazarlás)."

Ismét rossz végén fogod meg a környezetvédelmet... a teljes és komplex rendszert kell nézni erőforrások szempontjából, nem csak az elhanyagolható apró részeit.