( yoursoft | 2016. 12. 27., k – 19:49 )

Igen egyetértek. Sajnos egyre nagyobbak és egyre több rétegből állnak ezek a szoftveres szerkezetek. Így egyre több a lehetőség is a biztonsági "lukak"-ra.
Egy jó példa mennyire egyszerűen lehet megfelelő kódot írni pl. Windowsra betöréshez:
https://www.youtube.com/watch?v=xv7kBwEVym0

Sajnos nem csak ilyenekben van visszalépés.

Pl. a volánbuszon régen volt a jó kis forgótárcsás jegynyomtató. Ezt lecserélték nyomtatós csodakütyükre még talán 15 évvel ezelőtt. Egyből megnőtt a 15 perces menetidő kb. 20 percre.
Hasonló élményem volt a Máv-nál is amikor egy hasonló rendszert cseréltek le. Ott a pénztáraknál való sorban állás ideje nőtt meg.
Valami rémlik a postánál is, hogy mintha régebben gyorsabban mentek volna ott is a dolgok.
Még sorolhatnám, de látom, hogy több nagyobb cégnél is megnőtt a várakozási idő, mert a rendszerek is egyre lassabbak.
Ott álltam nemrég egy ügyintéző mellett egy boltban és láttam miként homokórázik, ami néhány éve még pikk-pakk ment.

Persze nem állítom, hogy a technológia minden esetben rossz, csak amikor rosszul csinálják. Ez viszont elég gyakran előfordul a profitéhség miatt. :-(