( locsemege | 2016. 12. 05., h – 00:12 )

Konkrét példa a nyári időszámítás statikus bevezetése, amelyre meglenne a parlamenti akarat. Szerintem is jó lenne. Már rég eltűnődtem azon, hogy nyáron nyilván az a jó, ha sokáig világos van, amúgy is igen korán kel a Nap. Télen meg szintén értékesebb a délutáni világos, mert az édesmindegy, hogy sötétben vagy világosban botorkál be az ember a munkahelyére, mire megissza az első kávét, úgyis világos lesz. Hétvégén meg legalább nyugodtan lehet aludni. Ha jól számolom, Budapest UTC-hez képest 1 óra és 16 perccel van keletebbre, tehát valóban a téli időszámításhoz van közelebb, de a téli és nyári között valójában. Viszont a nyári időszámítás közelebb lenne az életmódunkból fakadó igényeinkhez. Mi a fenének állítgatni az órát? Mellesleg az egykoron energiatakarékosság ma már alig számít, de ha UTC+2-t választunk, épp meg is marad az a hatás is.

Na most van ez az EU, amely ezt megakadályozná. Mégis miért? Egy módon lehetne ezt kikerülni némi jogi trollkodással: félévente törvényben rögzítenénk, hogy nyáron a GMT+1, télen pedig a GMT+2 időzónához tartozzunk, ezzel épp kompenzálva az EU által ránk erőltetett téli-nyári időszámítás hatását. Mert ugye, legalább az időzónát megállapíthatjuk mi magunk.

A nullának a 100%-a is nulla.

Értékelem a cinizmusod, de nem gazdasági súlyról beszélek még mindig, hanem önrendelkezésről. Arról, hogy ha valamit szeretnénk, akkor ne EU-s jogszabályhoz kelljen alkalmazkodni, hanem a parlament hozzon róla döntést, s akkor az úgy legyen. Az milyen már, hogy úgy kell lobbizni valamiért, amit simán megtehetnénk az EU nélkül. Na, erről a súlyról beszéltem. A döntésképességről. Magyarország/EU=kicsi. Magyarország/Magyarország=1. Remélem, így már világos.

Másik példa. Volt arról is szó, hogy az EU elmeszelné a munkanap áthelyezéseinket, előre ledolgozott olyan napokat, ahol az ünnepnap és a hétvége közé esik egy munkanap. Jellemzően keddi, csütörtöki ünnepekről, s ennek kapcsán hétfői, pénteki munkanapokról van szó. Mert, hogy problémát okoz az elszámolásban, a pénzügyi rendszerben, a kereskedelemben. Hát tudod, csesszék meg, írják át a banki software-eket, s hagyják meg a jól kitalált, jól bevált hosszú hétvégéinket, amikor is szabadság kivétele nélkül el lehet utazni pár napra. A gazdaság illetve a pénzügyi rendszer van az emberért, nem pedig fordítva, de tudom, nem kevesen úgy látják, hogy a pénzügyi rendszer a szent tehén, s ennek kiszolgálására az emberáldozat nem probléma.

Nem izgat a versenyképesség, mert inkább ennék a magyar gazdától finom magyar paradicsomot, mint valami növekedési hormonnal telenyomott íztelen, egészségtelen külföldi szart, még ha a magyar termék pár forinttal drágább is. Ráadásul jobban érezném magam azért is, mert Jóska bácsi nem akasztaná fel magát kilátástalanságában, hanem értelme lenne az életének, örömmel csinálná, amit csinál, s meg is élne belőle.

További hátrányok: házi pálinkafőzés adómentessége, élelmiszerlánc-felügyeleti díj és a dohánytermék-értékesítést terhelő adó, telekomadó, reklámadó, Erzsébet-utalvány, népvándorlók kvóta alapján történő kötelező betelepítése. Elég konkrét?

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE