( uid_2716 | 2016. 06. 07., k – 21:58 )

Én tartózkodom mások minősítésétől, de azt megjegyzem, hogy néhány LFS-t én is végigcsináltam. A lényeg természetesen nem maga az elkészült alap LFS rendszer (és az itt kommentelők közül sokan elsiklanak efelett), hanem hogy (a) hogyan jut el odáig az ember (értve, kísérletezve, testre szabva), (b) utána mit tesz az ember az alappal.

create[] his own hand-built and customized LFS complete with handmade package management

A lényeg ez. Nagyon sokat lehetett belőle tanulni (pl. az egyes projektek konfigurálásáról, a függőségeikről), utána pedig még munkára is lehetett fogni. Persze nagyon sok időt igényelt.

Ha jól emlékszem (nagyon régen volt), a BLFS-hez sosem kaptam kedvet.

... Nem várom el másoktól, hogy rendelkezzenek ezzel az élménnyel, de annak azért örülök, hogy nekem megvan :)

Ebben pedig brutálisan igaza van G-nek:

I understand everyone's feelings not wanting to build the current era GNU/Linux ecosystem with its 3.x/4.x/whatever kernels, udevs, systemd and whatnot as Linux has been a dead-end environment for the last 10 years for people who require complete insight and 100% control

A "complete insight" és a "100% control" az, ami a mainstream-mé válással valóban kiment az ablakon.

(Vegyük észre, hogy a fenti idézet nem válogatás nélkül szidja a Linux-ot -- sokkal inkább arról van szó, hogy egy tapasztalt felhasználói réteg tokkal-vonóval cserben lett hagyva (szépen, magyarul :)). Én hivatásszerűen fejlesztek Linux-on hardverközeli FLOSS projekteket (projektenként eltérő súlyú részvétellel persze), de a systemd környékét (általánosabban: a freedesktop.org termékeit) évek óta változatlanul a rendszer legtolakodóbb és legnehezebben kezelhető részének találom.)

Nemrég írtam, és idevág: https://www.reddit.com/r/linux/comments/4lh7yv/systemd_developer_asks_t…