( tompos | 2016. 02. 25., cs – 13:09 )

> Biztosan. Perlben is lehet irni https servert. De ezt inkabb mukodo dolgokra kell bizni ahol performance is szempont volt, nem csak osszehanyas. Meg ha kijott spdy meg kijott http2 meg quic meg stb, akkor majd egy elfeledett nodejs appot biztosan atirjak.

Ezt nem ertem.

Azt allitod, nem szabad uj alkalmazasokatat (tortenetesen webszervert irni?).

> Ha php fejleszto volt vagy valami hasonloan ertelmes nyelve, ahol nem volt tapasztalata daemonokkal csak 1 szalon lefuto cuccokkal amiket amugyis lekillelt x ido utan apache vagy fpm, akkor altalaban azzal kezdodik, hogy 1 het production futas utan fixaljak ezeket :)

Nem enyhe eloiteleted van. Mondom megegyszer, tegyuk fel, h a kollega/kollegak nem fosadek(ok). Ez az alap. Ha neked mas a tapasztalatod a sajatjaiddal, azt a te bajod:)

> Ha barmilyen softerror van, es http es nem 200akat valaszol szerencsetlen vagy lassabban mint eddig, akkor van egy fuggetlen logod, ahol latod ezeket.Vagy mondjuk eddig 123 byteot valaszolt 6 es 8 ora kozott unnepnapokon viszont a trend megvaltozott, akkor megint kezdheted sejteni, hogy baj van fuggetlenul attol, hogy app azt hiszi sajat magarol, hogy mukodik.

Ha jol ertem, azt probalod megfogalmazni, hogy ha a nodejs baszakszik, azt a proxy megmutatja.
Mi mutatja meg azt, ha a proxy baszakszik? Az ele is tegyek egy masik proxy-t?