( wpeople | 2015. 10. 22., cs – 11:49 )

Nézd, ha a szolgálató kizárólagosságot tud kötni a társasházzal, irodával, az neki nagy boldogság - de ettől független ritka az, amikor ide külön árat alkalmaz.
A kizárólagossággal vélhetően a társasház is jól jár (bizonyos ideig).
Mondok egy esetet: "A" szolgálató azt mondja, hogy a házatokban jelenleg van ADSL, max 10mbps sebességgel, és nincs jó minőségű kábelTV, mert tfh rossz a ház hálózata.
1) odaáll nagy kapacitással, új kábelekkel
2) vállalja ennek a költésgeit és kicseréli a házban is a kábeleket
3) ennek feltétele, hogy x évig kizárólagosan ő használhatja az adott infrastruktúrát.

Nyilván ha x-y évben megjelenik 1-2 másik szolgáltató kedvezőbb alternatívát kínálva, a társasház eldöntheti, hogy beengedi-e őket és kifizeti-e a kötbért, vagy nem.

A másik, hogy ugyan csúnyán hangzik, de mindkét szolgálató jobban jár akkor, ha egyik X a másik Y kerületet fedi le új technológiával, mindkettő ezzel 50-70% penetrációt biztosít, ahelyett, hogy mindkettő szolgálató lefedi mindkettőt, és feleződik a penetráció (és a megtérülési idő ezzel duplájára növekszik).

Azt is hozzátenném, hogy egyik nagy szolgálató (Invitel,T,UPC) sem (jelentősen) jobb v rosszabb a másiknál - maximum egyik usernek ez, a másiknak az a szimpatikusabb.

Ps: kevéssé értek a kábelTV és GPon rendszerekhez, de szerintem a kábelTVsek által használt Docsis3
rendszer műszakilag közel nem olyan jó, mint a GPon technológia. (egy apróság: a koax hálózat van egy sz*r eszköz, ez telibefossa az egész szegmenst, és senkinek nem megy semmi - órák kérdése a behatárolás - GPon-n ilyen tudtommal nincs)
A DIGI üzleti modellje bár működik, tudommal ők olyan rendszert építenek ki (panelekben), ami már "éppen működik" ezért költséghatékony, de megbízhatóság terén elég távol áll komoly szolgálatói hálózattól.