azt mondjuk nem értem, hogy a Debiannak ezzel mi baja lenne.
A debian bináris a gentoo viszont forrás alapú distro. A debianban a binárisok közül is alapvetően régebbi cuccok vannak. Viszont a megbízhatóságuk nagyobb, ami számomra fontosabb, minthogy mindenféle 0day ficsőrökkel legyenek tele.
Sajnos könnyen fennáll a veszélye, hogy a mainline kernelben valamilyen fajsúlyos generál részt deprecatednek minősítenek - sajnos volt már ilyen, nem is egyszer. -, és az erre épülő régebbi bináris cuccok mind egy szálig elzanyá'nak az új kernelen.
A gentoo forrás alapú distro révén ehhez könnyebben alkalmazkodik, a debiannál ez már problémás.
És ilyenkor még google sem tud segíteni, mert ez nagyon speciális eset, amivel valószínüleg más nem is találkozott korábban.
És ez esetben a folyamatosan frissülő kernelhasználati stratégia azonnal bukik.
A debian jelenlegi verzióját nem 2-3 hétig, fél évig , hanem legalább 1, de inkább 1,5 évig biztosan használom 2(+1) hw konfiguráción. És ez minimum becslés, ennél ált. több szokott lenni. :-)
Azt, hogy a mainline kernelben milyen fajsúlyos változások lesznek mondjuk 10 hónap múlva, azt még az se tudja, aki írja. :-))
Pár külső csomagot (pl. mplayer, vice, firefox/iceweasel stb.) lehet utánfordígatni, újat feltenni - mert nem bolygatják meg a rendszer egészét - de pl. a kernellel, glibc-el, kdebase-el célszerű a debian kiadási verzió közelében maradni, hogy ne legyenek hónapok múlva súlyos kompatibilitási problémák.
És amíg a debian jessie a felh. igényeknek megfelel, használt hw-ket támogatja, addig itt a debian marad a kiindulási pont, és minden más ehhez igazodik.
Ezért én backportolásra rendezkedek be. Az a biztos.
--------
Nem vezetek...Jobb így. Nekem is
meg mindenki másnak is.