( kandraska | 2015. 01. 17., szo – 23:36 )

"Nekem eddig sikerult eljutnom." Ezt a kis beszólást úgy is lehet értelmezni, hogy problémád van az olvasással :)

"Gozod nincs a demokracia alapveto mukodeserol"
aha

"illetve osszekevered a Magyarorszagon meghonosodott szocialista jellegu demokraciat a valodi demokraciaval"
Kérlek mutass egy szerinted valódi demokráciát a világban. Vannak jobban és kevésbé jobban működő "képviseleti demokráciák" ez tény. De mindegyikben baj van jó néhány dologgal amit csak akkor látsz, ha ténylegesen benne élsz, és van egy kis eszed (a képviselő nem ténylegesen a választói akaratát képviseli /átláthatóság / egyenes párbeszéd / lobbi / hiteles tájékoztatás és még sorolhatnám). Ha jól sejtem, akkor a fentebb linkelt cikk is a szólásszabadságban tapasztalható "kettős mércére" próbált példa lenni, csak ez pont nem volt szerencsés példa. Szóval ezek szerint nem csak nekem van ezekkel bajom.

"igenis van béleszolása a plebsnek, meg ha ez tobb szinten keresztul is zajlik"
Hogyan van hatékony beleszólása azt az x-et leszámítva? (már bocsánat, de az is olyan hogy eléd raknak egy étlapot és eldöntheted, hogy melyik kevésbé rossz kaját választod, aztán vagy azt kapod ami az étlapon volt, vagy nem, és közben sírhatsz a következő x-elésig) Te komolyan elhiszed, hogy bármilyen államban bemész egy fogadóórára, és valami változni fog? Hány embernek kell bemenni egy heti egy órás fogadóórára, hogy valami változzon? Hány gondolkodó ember van aki egyáltalán tiltakozik egy olyan ügyben, ami nem közvetlenül súlyosan érinti? Jó szervezzünk tüntetést. Hogyan ha nem kapsz médiafigyelmet? Továbbá gondolod, hogy aki mondjuk az ország másik részén él, ki fog venni egy szabadnapot és el fog hozzád utazni, csak azért mert veled egyetért? Az ő "kiállása melletted" meg sem fog látszani a tüntetésen. Soroljam a többi érdekérvényesítési lehetőség hibáit? Szerinted a plebsnek van erre ideje és pénze? Unalmas folyton egy olyan árral szemben evezni, amelynek elvileg a többség akaratát kellene képviselnie. Ha ez neked demorácia, ám legyen. A kormány így azt visz át a nép akarata ellenére is amit nem szégyell, csak arra kell figyelnie, hogy olyan darabokban adagolja az akaratát, ami még nem veri le a biztosítékot a többségnél nagyobb megmoztulás tekintetében, és lehetőleg jó időben adagolja.
Csak az tudja hatékonyan érvényesíteni az akaratát ebben a felállásban, akinek nagyon sok pénze és befolyása van.

Magyarországi érdekérvényesítésnél, maradva meg ne gyere az internetadóval, mert azt ugyanúgy lenyomták a plebs torkán, csak más néven (útdíj, szappanadó stb.) És az ellen tüntettek eredményesen?

A demokráciával, a plebsel és hittel kapcsolatban te egy álomvilágban élsz, és ezt nem sértésként vagy beszólásként mondom. Az a bizonyítványt az intelligenciájáról meg mindenki saját magáról állítja ki. A továbbiakban nem szólok hozzá a demokrácia kérdésköréhez ebben a topikban, nem ezen a problémán rugóztam eredetileg, és ez a kérdéskör most mellékes.