( uzsolt | 2014. 10. 06., h – 16:03 )

"Kíváncsi lennék, hogy mi lett volna szerinted a helyes eljárás, mi az, amit te egy ilyen helyzetben egy rendőrtől elvárnál."
szabálykövető magatartás. járőrpáros kihív, nekik átad.

Olvasd csak el a törvényt, fentebb linkeltem. Nem ismerem a körülményeket, de az eljárás jogszerűnek (azaz törvényesnek) tűnik. Apuka nem tett eleget a rendőri felszólításnak, márpedig a "jogszerűen adott rendőri utasításokat" követnie kell.
A rendőr egyedül intézkedett, ezáltal alkalmazhatta a bilincset. Apuka nem sérült meg, nem tört keze-lába, legfeljebb csak az egója van romokban.
Másrészt: ha teszem azt, a szerinted helyes eljárás szerint járőrpárost hívott volna, és ők vitték volna el, mivel lett volna jobb? Ja, meg apuka békésen, nyugodtan, csendben megvárta volna azt az X percet, mire a járőrpáros kiér?
Harmadrészt: szeretem, amikor mindenki tudja a jogát (leginkább tévesen, mert ezt látta a tévében, ezt olvasta azindexen, stb.), csak valahogy a kötelességeiről szeret elfeledkezni.

Apuka nagy bakot lőtt, mikor a rendőri felszólításnak nem tett eleget, és még neki állt feljebb. Gondolom, hasonló okos ember, aki(k)ről a "harmadrészt"-ben írtam.
Mi lett volna nem "harmadrészt"-es "intézkedés alá vont egyén" esetén? Egyszerűen igazolja magát, rendőrbácsi figyelmezteti (esetleg egy X ezer forintos sárga papírral nyomatékosítva), hogy máskor ilyen csúnyaságot ne tegyen. Apuka először magába, majd a kocsiba száll, oszt' jónapot.