( locsemege | 2014. 02. 21., p – 11:39 )

A gépesítésnek könnyítenie kellene az életünket, de nem ez történik. Mondjuk gépesítés nélkül keres a dolgozó valamennyit. A gépesítés megjelenésével ugyanannyi dolgozónak ugyanannyit kellene keresnie, mint korábban, pusztán annyi változásnak kellene történnie, hogy a dolgozó nem fárad el a munkahelyén, továbbá az eddigi 8-10 óra helyett 3-4 órát dolgozna naponta.

De nem, az emberi önzés következtében inkább kevesebb dolgozó fejenként ugyanannyit dolgozik, a munkaidejük nem rövidül meg, a termelékenység nő, viszont több pénzt sem keres. A dolognak nincs értelme, mert ugyan több termék lesz a piacon, fizetőképes kereslet nem lesz rá, hiszen azokat épp az imént szorították ki a munkaerőpiacról. És kaptunk cserébe nyomorgó, boldogtalan embereket, akik fáznak, éheznek, büdösek. Nem azért, mert ez az igényszintjük, hanem azért, mert ez a lehetőségük.

Az másik oldal előnyei sem feltétlen nagyok, mert a sok terméket a beszűkült felvevőpiacnak nem lehet eladni, így olcsóbban kell adni, hogy valamelyest legyen forgalom.

Ezért fenntarthatatlan ez az egész a jelenlegi formájában.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE