( locsemege | 2013. 12. 19., cs – 13:50 )

Így lehet részeredményekből téves következtetésre jutni. Noha a probléma jó eséllyel az, amit VaZso kolléga ír, tehát ez nem egy feszültséggenerátor, hanem egy olyan eszköz, ami akkor, ha a kimenetén nem érzékel feszültséget, áramgenerátorként kezd üzemelni kis árammal. Ezen felül a többiek írják, hogy ez az eszköz akkor is csak 4.2 V-on limitálná a kimeneti feszültségét, ha lenne akku a kimeneten. Az R-Pi pedig 5 V-ot igényel, mégpedig stabilizáltan, kis belső impedanciájú feszültséggenerátorról. Amit csináltál, az nem ez.

Visszatérve az első mondatomra. Ha a tápegység önmagában alkalmas lenne az R-Pi táplálására, ezen felül a kábellel más körülmények között működött volna, akkor ezekből nem következik az, hogy a tápegység a kábellel képes működésre bírni az R-Pi-t. Ennek az az oka, hogy lehet a feszültségesés a kritikus közelében a kábel miatt, rövid, vastag kábellel a tápegység miatt, a kettő együtt már átlépheti az elviselhetőnél nagyobb értéket, ami miatt az R-Pi már nem lenne képes elindulni.

Stabilizált tápot ekkora kábelen akkor sem vezetünk, ha a berendezés a működés látszatát kelti. Tekintsd úgy, hogy szerencséd volt, hogy éppen működött, de ez nem elvárható tőle, nem stabil, nem megfelelő.

Kis belső ellenállású tápegység, rövid kábel, hidegítő kondenzátor a megoldás, nem pedig akkuról közvetlenül járatni gépet feszültség stabilizálás nélkül.

Szerk.: Pláne nem csak töltőről. Az akkutöltő nem feszültséggenerátor, s nem 5 V-os.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE