( sz332 | 2013. 12. 18., sze – 19:57 )

No igen, csak nem mindegy, hogy mennyi idő alatt, mekkora lesz a végtermék, milyen egyszerű gyártani, stb. Úgy látom, hogy te nagyon a villamosmérnök oldaláról fogod meg a szoftverfejlesztést, ami nem baj, csak az esetek nagyon nagy részében nem ez nyerő stratégia. Nekünk nem végtelen időnk van hogy a kódot reszeljük, hanem fix határidőre kell egy adott terméket leszállítani, ami stabilan, elfogadható sebességgel fut adott gépen, ki van tesztelve, esetenként skálázódik is, valamint több másik cég termékéhez
kapcsolódik, majd a kiszállítás után a customer még egy marék feladatot talál ki, hogy ezek nélkül nem akar élni, és tegnapra kéne.

Na, ebben a környezetben kell értelmezni a hatékonyságot. Az Apollo 11 lényegtelen ilyen szempontból, rá lehetett állítani több száz mérnököt, és lényegében végtelen erőforrást az adott feladatra. Ez rohadtul drága. Ugyanúgy, ahogy valószínűleg az analóg számítógép (vajon használ-e még valaki ilyet, történelemkönyvben olvastam róla), de az is iszonyat drága: drága fejleszteni, drága hibajavítani, drága sorozatgyártani)