( bucko | 2013. 12. 17., k – 20:13 )

:) Látom, kötözködni nem csak én szeretek. :)
A PCI kártyákban is van GPU, de valószínűleg nem elég gyors. Sőt a régi kártyákba a kép sem fér bele, meg felbontása sincsen.

MP3 -> rendszerkövetelmény (azmiaz?) -> Pentium 90MHz <- Az meg egy CPU, és nem rendszer.
Mivel az MP3 sem szoftver, hanem formátum. A Winamp az szoftver. A formátumot meg dekódoljuk.
A dekódoláshoz meg CPU sem kell. Tudtad?

A PIC annak ellenére, hogy 8 bites, elég nagyágyú. Az MP3 44,1kHz sztereo és 16b esetén olyan 0,23MB/s adatsebességet jelent. Egy nekem tetsző szerver memóriasebessége >100GB/s. Ez félmilliószoros különbség. Ha létezik olyan MP3 játszó szoftver, ami a középmezőnybe tartozó gépek bármilyen terhelést okoz, az biztosan nem a gép hibája. Márpedig van ilyen, és egy MP3 játszó elég aprócska egy videojátszóhoz képest.

Talán arra céloztál, hogy nem is ez volt a kérdés? Pedig pontosan erről az arányról van szó. Ha a hardver a Moore-törvény szerint gyorsul, akkor a szoftverfejlesztés silánysága is, csak kicsit nagyobb kitevővel. Ugye, a kamatos kamat...

Minden fiatal programozóval előfordul, hogy megírja élete nagy rendszerét. Szintén tapasztalat, hogy az első továbbfejlesztésnél kb. 70% kihullik a kódból, miközben újabb funkciókkal gazdagodik. Ez a "jó" eset. A valóságban általában nincs idő a takarításra, így a felesleg bennmarad. És csak látszólag nem zavar senkit.