( atomjani | 2013. 11. 22., p – 12:33 )

Win 7 és Win 8 esetén mekkora lehet most a különbség? Írtad, hogy az XP esetén 10 ezer forinttal volt drágább a laptop és érthető okok miatt mért nem éri meg a boltosnak rendszer nélkülit venni.
Változóak az igények és egy piackutatással ki lehet deríteni, hogy a vásárlók hány százaléka venne mondjuk linuxos változatot csak azért, mert így 10 ezret megspórol az árból. Mit gondolsz, mekkora százaléknak kellenne lennie ahhoz, hogy a boltos Windows helyett linuxost is merjen adni? Mondjuk ha minden harmadik vásárló linux mellett dönt?
Azt hiszem a 3.8-as kernel felettiek azok, amik alapból felismerik a wifit. Például feltelepítettem a Manjaro linux LXDE-s felületű változatát a régebbi laptopomra és automatikusan felismerte, csak kapcsolódnom és jelszót megadnom kellett. Debian még régebbi kernelt használ, ezért az még nem ismeri fel automatikusan a wifit.
Az Ubuntu linux lett talán a legnépszerűbb, elég felhasználóbarát.
Ha hirtelen jönnének többen, hogy Windows helyett linuxot használnának, akkor az már ezek miatt vannak, hogy vannak már jól használható rendszerek.
Ugyanúgy van Firefox, Opera, Google Chrome. Automatikus frissítés még nincs, a tálca ikon viszont mutatja, ha van frissítés és csak néhány gombnyomás.
Igazából azt kell kideríteni, hogy mennyire nyitottak az emberek a linuxra. Lesz aki élből elutasítja, ami nem baj. Ha viszont elég sokan nyitottak rá, akkor nem feltétlenül kell a Windowst erőltetni.