( bucko | 2013. 11. 06., sze – 12:32 )

Válasz ak0sh üzenetére

A badblocks a fentiek szerint az A) megoldásra pont nem jó, mivel csak reallokációt tud elérni. A SMART-ba beépített szektortartományon végezhető teszt is. Azaz csak az adatterölettel foglalkoznak.
Egy szektor így néz ki: (index)(data)
A format csak a data részt írja felül. Mi van, ha az index rész sérül. Pl. sikerül bekapcsolni -20 fokban a gépet, és egyetlen index megsérül? A reallokáció lehetetlen, mert nem tudja a szerkezet, hogy hol van amit reallokálni kell, mivel csak a címe - nem sérült - csak véletlenül felülíródott.

Egyébként linux driverből direkt kihagyták a low level funkciókat, tehát oprendszer szinten lehetetlen kiadni a format unit parancsot, mert visszautasítja. (Láttam a forrásban.)

A 386-os BIOS idején még nem volt IDE. Az akkori pl. mfm diszkeknek volt format parancsa, asszem format track, mint a floppyknak. Az IDE esetén ilyen parancs nem létezik szektor szinten, mert a gyártók csak a logikai elérési módot adják meg. Pl. azt, hogy 512byte szektort látsz, és plusz infóként, hogy a diszken tényleg annyi.

A "sérült" diszk használatáról meg annyit, hogy kinek-kinek megéri-e egy véletlen írási hibáért 20eFt kiadása. A "megmondták" az nem egy műszakilag megalapozott vélemény. Ajánlom a bejáratás-élettartam görbe tanulmányozását. (Bocsi, ez az előző hozzászólóhoz szólt.)