Ez nem ilyen egyszerű. A "70W" felirat az mindenképp a felvett teljesítményt jelenti. Hogy ennek hányadrésze melegíti a lámpatestet, hányadrésze távozik fény és hősugárzás formájában? Ez a búra infravörös áteresztőképességétől is függ.
Az biztos, hogy egy 70W-os halogén izzó többet sugároz láthatóban, amit nagyrészt átereszt a búra, mint egy 70W-os hagyományos izzó esetén lenne. Ez alapján mondható, hogy kevésbé melegíti át a lámpatestet a 70W-os halogén, mint a 70W-os hagyományos izzó. De pontos adatot csak a búra látható/infravörös áteresztő képességének ismeretében lehetne számítással megadni.
Durva, becsült számpélda: a 70W-os halogén 30W-ot sugároz láthatóban, 40-et IR-ben. Egy 70W-os hagyományos meg 25W-ot láthatóban, 45-öt IR-ben. Ha az IR teljesen bennmarad fűteni, a láthatónak meg csak 30%-a, akkor a lámpatestet halogén esetén 49W, hagyományos esetén 52,5W fűti. 60W-os hagyományos izzó esetén ez 45W lenne. Ez a durva^3 becslés azt mutatja, hogy a 70W-os halogén kicsit több hővel fűti a búrát, mint a 60W-os hagyományos.
De ez nagyon hasraütés-szerű volt! Józan eszem azt mondja, hogy ezeket a határértékeket toleranciával határozzák meg, tehát még egy 70W-os hagyományos izzót is feltehetően kibírna a rendszer, akkor meg 70W-os halogént pláne. De ez persze nem biztos, nem vagyok lámpagyáros.
PS: Az egészben a foglalat árammal szembeni viselkedésével nem számoltam, csak a sugárzásból adódó hőterhelést becsültem.