( uid_395 | 2013. 08. 26., h – 21:07 )

ezzel lehet azert vitatkozni, masreszt mi van, ha valakinek pont az a par "kicsi modositas" kell annyira, hogy fizet erte?

Persze, lehet ezzel vitatkozni, de azért azt be kellene látni, hogyha egy adott helyen 2 langosos árul, akkor azoknak kicsit nagyobb a "fennmaradási" esélye, mint ha ugyanezen helyen 10 lángosos árul.

igen, atomtamadas eseten. A gyakorlatban kialakul egy market share, es igen, megesik, hogy valamelyikuk csodbe megy, es ehen hal, esetleg raebred, hogy a juhasz is egy szep szakma. De a tobbi elni fog, es a vasarlok, max. nem 15 fele palacsinta kozul valaszthatnak, hanem 8 kozul.

Jah, kialakul a marketshare, mondjuk 2 darab lángosos esetén az eloszlás vásárlók tekintetében 40-60% lesz a kettő lángosos között, addig ez 10 lángosos esetében egész érdekesen alakul, mondjuk 1 lángosos visz 30%ot, mert valamit nagyon jól csinál, a többi pedig elosztja a maradék 70%ot...
Atomtámadás sem kell :)

ez, gondolom, beugratos kerdes akar lenni, meg forog a kandi kamera, igaz? Mert azert hallani par uzletileg sikeres open source bizniszrol is...

Annyira nem akar beugratós kérdés lenni, de nevezz meg kérlek pár üzletileg sikeres opensource projectet, ahol konkrétan a fejlesztő profitál az "ingyenes" termékéből. Mert ebből talán nem sok lesz, az egy dolog hogy mások agybafőbe használják és _ők_ profitálnak belőle. Csak egy egyszerű és kicsi példát említek, OpenWRT. Hány és hány routert adtak el emberek felkonfigurálva jó sok pénzért, amiből a kedves "üzletileg sikeres project" egy fillért nem látott? :)