( uid_2783 | 2013. 01. 22., k – 15:59 )

De miért is én izzadjak érte, ha közöm nincs hozzá? A tulaj ismer, amikor nála voltam, akkor már borulat volt. Ő még annyit sem ért hozzá mint én.
Azt viszont engedd meg hogy megszokjam, hogy egy f*sz dhcp kliens működik ha ráereszted a hálókártyára, nem pedig szivat.
Nincs itt semmiféle hőbörgés, csupán megjegyeztem, mennyi szépet fejlődött ez a termék, hogy két hónapig működik, utána három napra lerakják, aztán vissza és láss csodát nem működik.
(senki nem nyúlt hozzá, lapult az asztal alatt)

Én legalább elismerem, hogy pl a fenti kérdésben _itt_ megállt a tudományom, nem úgy mint egyesek, akik űberászként osztják az észt az élet megannyi területén.
Lestem logokat, kézzel konfiguráltam oda-vissza (másképp nem lehet, nincs graffelület, csak konzol), áthelyeztem, átneveztem, próbáltam átverni, kerestem hogy honnan indul ki a kettő(!) dhclient3 folyamat, de nem akadtam rá.
Mint feljebb olvasható, amikor a kölcsön routerre kötöttem, cofort kapott ip címet, 1 azaz egy darab dhclient3 indulásával. Bárhova változott a helyzet, ip cím sehol, mitöbb kettő(!) dhclient3 indult.

Továbbá nem éreztem szükségét a tcpdump-használat abszolválásának az elmúlt 10-20 évben, valahogy enélkül is boldog voltam, bármilyen perverz és alternatív megoldással álltam elő az adott problémára.

Viszont igazad van, sokkal többet kellene tanulnom. Legfeljebb nem csak a Linuxról, hanem külön az Ubunturól is, mert ezek szerint csúnyán nem egy irányt mutatnak a fejlődésben.

--
compaq n610c
"...és micsoda zajt csapott!"