( saxus | 2013. 01. 03., cs – 17:23 )

Ha már swapelni kell, akkor már megszexualizálta a ló. Olcsó a ram, 8G nagyjából mindenre elég, 16G-t sem drága belepattintani egy gépbe (notiba sem), és arról nem is beszélve, hogy 32G-t még reális keretek között össze lehet hozni, ami azért már igen-igen-igen sok feladatra elég.

Saját tapasztalat:
- Windows alatt ha van is elég ram, a nagyon ritkán használt serviceket akkor is kipakolja a swapba, hogy inkább az IO cachera menjen el. Mondjuk ez általában minimális összeg, de ha sok programot használ az ember, akkor még akár jól is jöhet. Valamivel kiegyensúlyozottabb lesz a teljesítménye, viszont ha valami tényleg csak fut a háttérben és egyszer kell.. nos, az kissé fájdalmas tud lenni. Nekem ez volt melóhelyen, ahol sirtam a 8G ram után, mert 4G nem volt elég, igaz rengeteg programot futtatok.

- Linuxon általában kevésbé agresszívre állítják a swapet, emiatt alapból gyorsabb valamivel, de ha egyszer elkezd swapelni...

- OSX kb. ugyanaz, mint Linuxon, csak 4G ram mellett is fájdalmasan sokat tud swapelni, ha az ember picit komolyabban is dolgozni akar rajta. Jó, ebbe beletartozik az is, hogy sokszor kellett egy W7 1G rammal Parallelsben, ami azért ette a ramot. Azóta pattintottam bele 16G ramot, azóta békesség van. (Ugyanitt 2x2G Early 2011-es MBP-ből kikapott DDR3 ram eladó.)

De mondom, ha már 4G ramot nem lehet alátolni a rendszer alá, akkor ott bajok vannak. Afelett - ha csak a munka nem követeli meg - általában már kb. lényegtelen kérdés a swap.

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™