( mrceeka | 2012. 12. 16., v – 19:56 )

Amint látod, komolyan vettem és veszem a kérdést, nem "relativizáltam".

Tartom a véleményem, miszerint az adatvédelem és adatbiztonság nem felhő specifikus.
Ezért fontos, hogy a Microsoft tagja a Safe Harbor programnak, mert bármilyen relációban elfogadja magára érvényesként az EU adatvédelmi irányelveit. Így például bármilyen esetben kerülhet hozzá érzékeny adat, annak az irányelveknek megfelelő kezelésére kötelezettséget vállal (például egy hagyományos géptermi környezet support incidensénél is!).

Fenntartom azt is, hogy csak két megoldás egymáshoz viszonyított vizsgálata vezet értelmes eredményre. Eddig jópár magyar nagyvállalat minősítette a Microsoft megoldását adatvédelem és adatbiztonság szempontjából erősebbnek a meglévő környezeténél. Gondolom a köz- és felsőoktatásban is akad pár intézmény, ahol többet tud nyújtani a Microsoft a most meglevőnél.

A fent linkelt dokumentumok az adatok védelmének "hogyan"-jára választ adnak. A szolgáltatás igénybevevőjének a felelőssége ezeket kiértékelve meghatározni, hogy az adatai közül mi kerülhet ide és mi nem.

Az ELTE IK mindenesetre megfelelőnek találta a megoldásunkat: http://www.elte.hu/hir?id=NW-3536

Ahogyan Te is idézted, a Microsoft nem ködösít az adatok kezelésével kapcsolatban: az Egyesült Államok törvényeit is be kell tarsa a cég.

Üdv,
Marci