A cPanel egyiket se tette meg, mert nem feladata. Az Oracl-nek kotelezo lenne vajon RHEL-t/CentOS-t patchelni, tekintve, hogy az tamogatott operacios rendszer az Oracle RDBMS, a MySQL es a WebLogic Server szamara is?! Nem, mert NEM AZ O TERMEKE. Egyet tehet, feljelentheti a hibat az illetekes bugzillaban, amennyiben az nem tortent meg. Valoszinuleg mire ok oda jutottak, mar megtortent a feljelentes.
A cPanelnek kurva egyszeru az allaspontja: o a CentOS rendszert tamogatja mint alaprendszert, emellett a FreeBSD-t is. Nem felel a kernelert, mert nem epit explicite a kernelre semmit. Amennyiben problema van a CentOS rendszer kernelevel, azt a tulajdonos kotelessege javitani, mivel a cPanel-lel nem erkezett semmifele kernel, igy max jofejsegbol telepithetne valami fixalt kernelt - viszont nem tudhatja, hogy az alaprendszerben milyen kernel van, es miert, pl. CloudLinux. Akar egy kerneloldali vedelemre epulo plugint is megolhet azzal, hogy felerolteti a sajat kernelet.
A cPanel gondozza, patcheli es karbantartja a rendszerre kerulo PostgreSQL, MySQL, Apache es PHP verziokat. Sem kapacitasa, sem lehetosege nincs tamogatni a Linux kernelt - semmilyen formaban - sem ertelme nincs.
Ha nem tetszik a Linux kernel, tessek FreeBSD-re telepiteni a cPanelt. Tamogatott rendszer. Arra nincs rootkit. Vagy tessek kernelt cserelni. Szabadon megteheto.
FreeBSD: valamennyire meg tamogatott, mert a telepitovel erkezik BSD kompatibilis kod is. Lattam par forumot, ahol vitaztak, hogy akkor most az mennyire supportalt.
--
Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant. | Gentoo Portal