( Hiena | 2012. 03. 04., v – 14:08 )

Huh, ezzel vitatkoznék.
A látszólag a ragadozóság mellett szól az emésztőrendszer, de ennek a leggyorsabb a genetikai adaptációja. Evolúciós szempontból, a lágy szövetek módosulása a leggyorsabb, ezért tisztán az emésztőrendszer adaptációja nem tekinthető mérvadónak. További probléma, hogy az emberi emésztőrendszer a ragadozók emésztőrendszereivel összevetve igen gyenge. Pl. a fehérje lebontásunk csapnivaló, az emésztés sebessége lassú, C vitamin háztartásunk deficites.
A tisztán növényevő oldal is erősen kétséges, különösen ha megnézzük a zsírban oldódó vitaminok metabolizmusának hiányosságait. Egy szigorúan vegetáriánus étrend szinte mindig hiánybetegségekhez vezet.
Primitív, vadászó-gyűjtögető népcsoportoknál a húsfogyasztás igen széles sávban mozog a 98%-30%-ig. A vegetarianizmus csakis fejlett mezőgazdasággal rendelkező területeken terjedt el.
Az ember az egyik legszélesebb táplálékspektrummal rendelkező emlős. Mivel nincs preferált táplálékforrásunk, ezért az adaptációnk is felemás és ez tesz minket evolúciósan oly sikeressé. Egy táplálékforrás kiesése esetén az ember képes váltani és túlélni.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "