( _Franko_ | 2011. 07. 20., sze – 23:09 )

Az RFC-nek így is megfelel minden, ha nem felelne meg, egyébként sem működnének ezek a dolgok.

Ez egy súlyos tévedés, nagyon sok dolog nem felel meg az RFC halmaznak, mégis működik valahogy az egész spagetti internet.

Itt a problémák abból adódnak, hogy az elején azért, mert a DNS nem volt elterjedve, engedélyezésre kerültek olyan dolgok, mint az address literals, az A record fallback, a reverse hostok nem ellenörzése. Pont ezen, alapértelmezettként nem engedélyezett kiegészítések miatt van az most, ami.

Teljesen mindegy, hogy mi volt a történelmi előzménye, valamilyen oknál fogva elterjedt a "hibás" működés és a világ igen nagy része vígan használja így a szoftvereket, legyen az MTA vagy MUA. A legtöbb MUA mindenféle hülyeséget csinál, amit aztán az MTA többsége többé-kevésbé tolerál, illetve a legtöbb alapbeállításokkal MTA szintén csinál hülyeséget, amit aztán a többi MTA kell korrigáljon. Ez egy ilyen világ. Ha ebben a világban megkövetelnél 100% RFC compliance működést, akkor a spamek pár napos megtorpanás után jönnének, ahogy eddig, az emberek meg áttérnének a Facebook/Google/Microsoft trió valamelyik üzenetküldő megoldására. Persze mellékesen lenne egy kisebb-nagyobb gazdasági válságocska, meg ilyesmi, de ennyit megér az, hogy rend van az SMTP protokoll körül, nem?

Ugyan ez volt annó az smtp esetében, így bejöttek ezek a szarságok a lemaradtak részére hogy ők is tudják használni, azóta meg toldják szegény istenverte rfc-t még egy halom szarsággal, hogy AZOK AZ EMBEREK, AKIK KÉPTELENEK EGY MX REKORDOT BEÁLLÍTANI, tudjanak levelezni.

Csak nem Te vagy a citromail rendszergazdája? Ennyire nem kell a szíveden viseld ezt a dolgot. :)

A kérdés az, hogy van-e spamszűrés szempontjából értelme ennek az MX ellenőrzésnek. Kell keresni egy HUP tagot, akinek napi párezer levél mellé beesik pártízezer spam, majd megnézni, hogy ezek a spam-ek hány százaléka bukik meg ezen az ellenőrzésen, illetve a legális levelek hány százaléka nem érkezik be.

Volt már pár eset, amikor rákérdeztem egy-egy cégnél a rendszergazdánál, hogy mire fel az a komoly szűrés, amelyet alkalmaznak, s a rendszergarázdák többsége bőszen védte az elképzelését -- citáltak mindenféle RFC-t és szokásjogot, aztán rákérdeztem az ügyvezető igazgatónál is erre a dologra, aki nem is tudott arról, hogy milyen agresszív szűrést használnak, és hogy nem érkezik be a pénzt hozó megrendelés és csodálatos módon másnaptól ezeknél a cégeknél fogadták a leveleket.

Ennél érdekesebb helyzet az, amikor a cég rendszergarázdája szinte terrorizálta a cég vezetőjét is, és kialakult az az érdekes helyzet, hogy a megrendeléseket nem a megrendelés kukac cégnév.hu címre kérte a cég, hanem a cégnév.megrendelés kukac freemail.hu címre, mert oda mindenkitől megjött.

Szóval lehet ragaszkodni a végsőkig a szabványokhoz és szabályokhoz, de nem biztos, hogy attól működni is fog a dolog... főleg, ha elterjedt egy "hibás" - de működő - használat, mert ugye lehet hibás a szabvány és/vagy a szabály is...
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home