( zither | 2011. 06. 17., p – 13:56 )

Olcsó okos telefonnak nem volt rossz választás. Kicsit a prockó lassú ugyan, de meg lehet azt is szokni.
A szolgáltatásokat kilőni tényleg nem túl jó ötlet, érdemes kerülni a task killerek használatát. Ugyan akkor - mivel viszonylag kevés a memóriája is - érdemes a felesleges programokból kilépni. Tehát, ha például a böngészést befejezted és tudod hogy öt perc múlva nem fog megint kelleni, akkor jobban jársz, ha felhívod a böngésző menüjét és a kilépést választod. Ugyan így kell bánni az összes többi felhasználó programmal is. Így az egyszerre futó programjaid minimálisak lesznek és nem kell killert használni az erőforrások fogyása miatt.
Érdemes kirakni az energia gazdálkodás widgetet is. Így lehetőség nyílik a nem használt funkciók kikapcsolására. Igy például érdemes kikapcsolni a wifit és a bloototh-t, illetve a 3g kapcsolatot is letiltani 2g-re (ez a funkció csak 2.2-es droidtól van sajnos), vagy akár teljesen letiltani az adat kapcsolatot és a szinkronizálást. Ezen kívül a fényerő vissza vételével is lehet játszani.
Ha így kezeled a minimálisan szükséges funkcióidat (mindig csak azt és addig engedélyezel/futtatsz, amíg szükség van rá), akkor 3-4 napra ki lehet bővíteni ennél a típusnál az üzem időt.
A gyári füles valóban kritikán aluli, és a telefon hang csipje is elég zajos, sosem fogja elérni azt a hang minőséget, amit a régebbi Walkman SE telefonok szolgáltattak. Normális füles használatával szerencsére tűrhető állapotra hozható a dolog. Zene hallgatáshoz én részemről a WinAmp és MortPlayer programokat preferálom, de természetesen mást is érdemes lehet használni. (Apropó a zene lejátszókhoz: úgy vettem észre, hogy a zene lejátszók fő ablaka - ahol a csúszka is látható - képes leszívni a teljes aksit akár üres járatban is, ezért a lejátszókat el szoktam rakni háttérbe. A jelenség hátterében tippem szerint a csúszka állapotának frissítése és annak állandó újra rajzolása lehet.)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn.