( hajbazer | 2010. 05. 25., k – 22:37 )

Köszönöm, hogy vetted a fáradságot helyettem is ;), ez csak egy példa volt, amivel szerettem volna érzékeltetni, hogy mennyire jelentős dolog az, hogy a H1N1 valójában micsoda. Lehet, hogy ez nem jött össze kellőképpen. A lényegen viszont nem változtat: a H1N1 egy mesterségesen kitenyésztett és elterjesztett vírus volt, amit médiahátszéllel lufivá fújtak, pánikhadjáratot folytattak és így próbálták meg lenyomni az emberek torkán az oltást (többek között a Tieden is sikerült:). Az pedig, hogy antiglobalista valaki nem ad okot semmiféle előítéletre (mégis úgy beszéltél róla). A globalizmus és a vele szorosan együtt létező globális vadkapitalizmus igen sok problémát és kárt okoz a világnak, a nemzetgazdaságoknak (ha éppen nem ezutóbbit irányozza felszámolni). Ha valaki antiglobalista, akkor általában ezzel a két dologgal megy szembe, és ezt meg is értem. Mellesleg a jelenlegi helyzeteket látva én is antiglobalista vagyok. Persze ha úgy látnám a világot, ahogy Te, nyilván nem lennék az :)

és Engdahl jól tudja: az átlagember lusta ahhoz, hogy utánanézzen a dolognak, az átlagember hinni akar.

Tudod, néhányan nem azért publikálnak ilyen cikkeket és formálnak véleményt gyanús dolgokról, hogy felhívják magukra a figyelmet, vagy lóvét csináljanak belőle. Utóbbiból is sajnos sok van. A Loose Change 911, a Zeitgeist, a 911 Mysteries és hasonló (Számodra biztos összeesküvés, hülyeség, ratyi stb.) filmek sem azért készültek, hogy Hollywoodban vetítsék. Van olyan is, ami ezért készült, az a címe: Fahrenheit 9/11 és lett is belőle profit, ott is elmondták a lényeget benne, csak a megoldást és a hátteret felejtették ki (amit Te oly hangosan hiányolsz mindenhonnan). Azt szeretném éreztetni, hogy ezek a cikkek, kreatív alkotások, filmek stb. nem feltétlenül haszonlesésből készülnek, hanem Hozzád hasonló emberek (akik szeretnek elemezni, "logikusan gondolkodni" és "következtetéseket levonni") egy adott dologban lehet, hogy nem találják meg a számukra kielégítő és "mindenjóahogyvan" világképbe illő információszeletkéket, és rádöbbennek, hogy itt valami bűzlik. Innentől kezdve az igazságérzetük és a lelkiismeretük lesz az, ami viszi őket az útjukon. Nem érdekli őket, hogy a fél világ röhög rajtuk (Veled egyetemben) csak azért, mert a jelenlegi médiavalóságban, közéleti helyzetben baromságnak hangzik, amit mondanak és megvannak a kellő ellenérvekként szolgáló anyagok, cikkek, tanulmányok stb. Ez abból is jól látszik, hogy az előbb sorolt alkotásokat ingyen le lehet tölteni a netről és a film végén buzdítanak arra, hogy terjeszd torrenten. Persze ha valaki jónak találja és van rá pénze, akkor megveszi. De azt értsd meg, hogy nem a haszonszerzés az elsődleges cél.

Te már arról beszélsz, amit Engdahl épített rá, mert Wodarg beszéde nem elég szaftos ahhoz, hogy az átlagember felháborodjon

Engdahl lehet, hogy lufivá fújta, de attól még igaza volt benne a maga módján. A médianyilvánosság elé nyilván nem fognak engedni olyan kényes információkat, melyek kibújtatnák a szöget a zsákból (és melyeket Engdahl is felhasználhatott volna), ezért is gondolom úgy, hogy nem fogom naphosszat a mainstream médiát olvasgatni, ahogy Te teszed (na jó talán nem naphosszat:), és "logikus következtetéseket levonni", hiszen úgyis csak azokat a következtetéseket tudnám levonni, amelyeket ők (akik írják, megjelentetik a mainstream cikkeket és akik mögöttük állnak) már előre megterveztek, hogy levonjak. Én inkább a józan eszemre hallgatok. Lehet, hogy ezt te igénytelenségnek, lustaságnak vagy egyszerű butaságnak tartod, legyen. Én viszont nem fogom magamat ámítgatni azokkal a rendszerbéli hiedelmekkel, amiket lenyomnak a hétköznapi ember torkán, akár tudományos, akár informális szinten. Beszélgess oknyomozó újságírókkal, hogy ők hogy dolgoznak. Nem feltétlenül csak a Te mérnöki szemléletmódod és precizitásod az, ami célravezető. Vannak esetek, amikor nem ez a legoptimálisabb módszer, hogy a világ dolgait megértsd (bocs.. átlásd).