Állítólag Franklin-ék Benjamin-ja volt az eredeti kiötlő. A maga idejében tán nem is volt hülyeség, de annyira módosultak a szokások, hogy manapság nem sok értelme van.
Én azt hallottam, hogy már támadjuk Kínát is. Szóval nagy lesz 1x még Magyarország.
--
"Megtanultam a zenét, de nem csináltam, s azóta tudással, de irigység nélkül hallgatom.
Megtanultam egy sereg tudományt, mesterséget és művészetet, értek hozzájuk, de nem csinálom, s így érdektelenül tudom azokat élvezni. "
Hamvas Béla
Illene tudni, hogy az egész óraátállítósdi gazdasági megfontolásból lett kitalálva.
- Ugyanis sokkal olcsóbb átállítani az órát, mint költözni.
- - - - -
And the man in the rain picked up his bag of secrets, and journeyed up the mountainside, far above the clouds, and nothing was ever heard from him again...
Valoban en sem latom sok ertelmet, sot meg is mondtak, hogy semmi ertelme. Megint csak az van, hogy utanozzuk a tobbi a orszagot es szokasait, ahelyett, hogy a sarkunkra allnank... Nem is ragozom tovabb reszemrol, mert szamomra ez kb. annyi, mint ahogy a kozmdas is tartja: Egy bolond szazat csinal...
En is koszi :-) Elsore is lattam, hogy mit irtal, es nem arra iranyult a valaszom, mert azzal jomagam is tisztaban vagyok. Csak magara az oraallitasra, hogy mekkora hulyeseg. Egyebkent vettem a lapot, es bocs, ha nem volt helyenvalo a megszolalasom.
Miert az orat allitak at, akkor amikor ez megerte energia ugyileg ? Miert nem munka ido kezdetet toltak el.
(A foldlakok ido szamitasa tele van marhasagok tomkelegevel.)
Tamogatom, azaz +1. A szunyoka beleszamit a fel oraba vagy kulon van?
==
`Have some wine,' the March Hare said in an encouraging tone.
Alice looked all round the table, but there was nothing on it but tea.
Pontos idomegjeloles most is van, az UTC. Nullpont? A jelenlegi idoszamitasunk vallasi alapu, sok kulturalis kozosseg mas ido szerint el. Mi legyen az univerzalis nullpont?
Tehát 1971 januárja tkp. 2 januárja? Vagy 1 januárja? Most pedig 38 októbere van?
Itt a nullponton azt értem, hogy melyik a 0-ik év, honnan kezdünk el számolni?
így van, ahogy mondod. csak éppen a hónap fogalmának eltörlését [stb stb] is bele kéne kalkulálni. [lásd fentebb] :: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Hardy
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog
Természetesen a Nagy Bumm.
Csak kicsit macerás leg leírni másodperc alapont.
De időnk van...
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
én meg azt utálom, h ezek a hüje amerikaiak csak hetekben tudnak gondolkodni. x projekt a 33-38 hét között..
a mostani naptárrendszert kellene megreformálni, 30 napos hónapok, pótnapokkal, év végén pót héttel, minden ünnep hétköznapra _és_ minden évben ugyanarra a napra essen. volt már erre kidolgozott kezdeményezés.
ne legyenek időzónák (helyi idők)? tessék hozzászokni, h valahol 18:00-kor van reggel, valahol 04:00-kor dél..
így a "támadás 6:25-kor" mindenhol ugyanazt jelenti.
Az más kérdés, hogy mennyi a realitása. Kb. annyi mint a láb-rendszer felváltása a metrikussal, még akkor is, ha a láb-mérföld rendszer használatára időnként Mars-szondák mennek rá...
Mintha az ámerikánusoknál terjedne a metrikus rendszer, no persze nem hivatalosan, hanem a köznép körében, de talán egyszer majd annyira elterjed, hogy az lesz a hivatalos.
Annyit azért hozzátennék, hogy tudományos közleményben csak metrikus mértékegységet lehet használni, és ezt bizony az amcsi folyóiratok is szigorúan betartják. Ez pedig elég erős nyomás felülről. Csaba
Ráadásul meglenne az az előnye, hogy ha jövőre a Rise-ra megyek üdülni nem kell előtte hónapokig Vogon hivatalnokokkal egyeztetnem a bolygóközi időmértékegységek közötti átváltást illetően.
_______________________________________________
Keep It Arch Linux | Simple Xfce | Stupid! Fluxbox
Én úgy tudtam, hogy a szocializmusban találta ki valaki, azért, hogy energiát takarítsunk meg azzal, hogy később kell az utcavilágítást kapcsolni.
De manapság már tényleg nincs értelme, fényérzékelő automata kapcsolja az utca lámpát, nem Józsi bácsi van odaültetve, hogy 17:00-kor nyomja fel azt a nagy kapcsolót...
-- Discover It - Have a lot of fun!
Igen. Benjamin Franklin. Hogy ott ette volna meg a kefét :D
Nem értem miért nem lehet újat kezdeményezni és elhagyni ezt a buta szokást. Semmi értelme sincs. Csak arra jó hogy ezzel is b*sztassák a jónépet.
Bocsánat a szóhasználatokért de rendkívül haragszom a buta dolgokért és ez az.
--
forever linux
Egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma...
Eredetileg jó dolog volt, mert lehetett vele spórolni. Mostanság viszont sok értelme nincs, mert már nem a világítás viszi el az energiafogyasztás javát. A szokás megmaradt, ahogy sokminden más is.
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel
Aki egész nap a házban van, annak tényleg mindegy, de aki kimegy akár sétálni, akár biciklizni, vagy bármi más, annak pont jól jön az óraátállítás, hiszen világosban sokkal jobb ezt megtenni. Télen pedig különösen, hiszen amint besötétedik, mindenki ész nélkül elkezd tüzelni a kazánban, vagy épp a kályhában és megáll a füst a városban.
azt mire alapozzátok, hogy már nincs értelme?
eddig nem sok semmit hallottam ezzel kapcsolatban, ezt mondta a retek-klub híradója valamelyik este (csak emlékezetből idézem):
"mióta ennyi számítógép van, nincs értelme az átállításnak"
nos, ha nem tévedek, a számítógépek, szerverek a kinti világosságtól függetlenül működnek, tehát nem játszanak semmilyen szerepet a spórolásban, az épületek belső világítása viszont igen, és ez nem változott, tehát szerintem még van kézzel fogható eredménye az óraátállításnak...
ezt írta az index:
" A megtakarítás legnagyobb része egyébként abból fakadt, hogy a közvilágítást elég volt egy órával később bekapcsolni. Ma azonban ez a rendszer sokkal rugalmasabb, és a lámpák ki-bekapcsolását a sötétedéshez lehet közvetlenül hozzárendelni. Az éjszaka hossza pedig független attól, hogy az óra éppen mit mutat. Emellett a fogyasztási szokások megváltozása, például az, hogy az emberek többet néznek tévét, és elterjedtek a légkondicionálók, alapjaiban változtatta meg az 5-10 éve még jelentős energiamegtakarítással járó nyári időszámítás előnyeit és hátrányait."
a légkondik nem az óra szerint üzemelnek, hanem a benti hőmérséklet szerint... szerintem ez sem állja meg a helyét...
Van értelme, csak nem energiatakarékossági. Ma már minden az igényekhez igazodik, nem az órához. Viszont nekünk sokkal kényelmesebb, hogy télen egy órával késöbb sötétedik (nem 3 óra után megy le a nap), nyáron pedig késöbb világosodik (nem hajnali 4 után kel a nap).
Igazad van. Volt egy kis kavar a fejemben. A lényeg attól ugyanaz. Nekünk így a kényelmesebb, azt az egy napos hétvégi átállást meg mindenki kibírja :)
szombaton reggel 6kor mar vilagos volt. minek? vasarnap meg sotet. tehat az ora elobbre jart (mashogy nezve a nap "kesett"), igy normalis idoben kelt a nap, es majd este 10 korul, normalis idoben nyugszik.
--
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!
Azért nincs értelme, mert ma már az utcai világítás és az irodaházakba a világítást is fényérzékelős elektronika kapcsolja. Tehát nem egy időzítő, nem is a portásbácsinak van mondva, hogy este 6-kor be kell kapcsolni, hanem a kinti fényviszonyoktól függ.
Ezt bizonyítja az is, hogy ha megfigyeled nyáron, mikor akkora felhő van az égen, hogy olyan sötét van délbe, mintha este 7 lenne, akkor bekapcsol a közvilágítás.
-- Discover It - Have a lot of fun!
Eredetileg nem a háztartásoknak számított, hanem a gyáraknak. Ugyanis ott időhöz van még most is kötve a műszakkezdés, és ha napkelte előtt kell munkába indulni, akkor bizony valamivel világítani is kell, míg ha napkelte környékén, akkor nem. Innen ered az óraátállítás és spórolás kapcsolata.
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel
Egyébként ez a reggel később világosodás nem zavar engem annyira. Párizsban pl. reggel jó későn világosodik. Cserébe nyáron este 22:30 körül sötétedik, az meg nagyon király.
Mondjuk itt, São Pauloban, ahol vagyok, mindegy, mert 18 órakor van napnyugta, most, téli időszámítás szerint, ami gáz. De nyáron is 19:30 körül volt, ami azért elég szomorú.
Reggel meg feleslegesen van világos 6 előtt, mert úgyis be van húzva a függöny :-D
Nyár-tél között nincs nagy különbség.
Marokkóban pl. nem volt nyári időszámítás, és a nappalokban nem is volt zavaró, csak az, hogy amikor az ember mondjuk átautózott Spanyolországba, akkor 2 óra volt a különbség.
Amikor Franklin bá' kitalálta, még gázról ment a közvilágítás, már ahol volt egyáltalán. Namostan, akkoriban még nem volt alkonykapcsoló, pláne nem gázüzemű, így azután az utcai lámpákat óra szerinti protokollal vezérelték. Ezen infrastrukurális környezetben Franklin ötlete működött.
Azonban ez az egész ügy szép példája a civilizációs tehetetlenségi nyomatéknak.
volt pár próbálkozás (Nagy Sándor, Római Birodalom...), de kivétel nélkül elbuktak annak ellenére, hogy jelentős market share-el rendelkeztek.
Mert a másik lehetőség az, hogy a portál kitalálja, hogy éppen neked milyen időzóna/dst kell...de szerintem akkor már praktikusabb volna a nyerő lottószámaidat kiíratni ;)
... mondtam én, hogy triviális? ;)
Egyébként a szemem előtt látom azokat az embereket, akik pl személyes sértésként értékelnék, ha a tanyájukat nem állíthatnák be név szerint. Mert milyen parasztság már az, hogy csak "Budapöst" választható.
Vagy akkor máris implementáljuk a googlemaps teljes adatbázisát is ;)
Májusban, júniusban az időzónám Africa/Casablanca volt.
Mivel nem állt át a Linux magától, a nyári időszámítás indulásakor, ment a bugreport, hogy a tzdata hibás.
Most az időzónám America/Sao Paulo. Két hete, amikor még téli időszámítás volt, a Linux már előreállította az órát. Ment a bugreport, hogy a tzdata hibás.
Szóval elméletileg persze jó ez, és már ki is van találva, de gyakorlatilag azért nem tökéletes.
A vicc az, hogy nekem jol van beallitva (legalabbis ugyanazt az idopontot mutatja a sajat adatok meg a laptopom), eddig megis latszolag a jovoben voltak a cikkek. Vagy akkor ez most azt jelenti, hogy a drupal nem kepes az - egyebkent PHP-szinten elerheto - normal idot kezelni?
(Magyarul ha nyaron regeltem, mindig nyari idopontokat fogok latni?)
a oramizeriat szerintem is el kellene torolni. hulyeseg az egesz. (eddig komoly.)
ha megtesszuk jelentkezni fog ezer meg ezer onjelolt szakerto, aki majd a "szoftverekben megbujo automatikus oraatallito algoritmus" veszelyeire figyelmeztetnek a'la y2k. tokjo, lesz sok melo, dol a le, es megint bebizonyithatjuk, hogy informatikushiany van.
csak a hatarido az y2k-hoz kepest is szuk lesz :D)
azért sokkal jobb hogy világosabb van este tovább
nyaralni mész meg ilyenek akkor nagyon jó
télen sokkal jobban depresziosabbak emberek és ebben sötétség is közrejátszik
amugy tény a légkondi és más ami zabálja energiát azoknak mind1 hogy mikorvan sötét
Az ősz a legjobb évszak, azután a tél. A tavasz nagyon rövid, de lehet nagyokat kirándulni, a tavaszt is szeretem (az allergia és a rovarok ellenére). A nyár hosszú és kegyetlen: pokoli hőség, szélsőséges viharok, magas halálozási ráta, izzadás, leégett bőr, áramszünetek, vízkorlátozás, járványok.
_______________________________________________
Keep It Arch Linux | Simple Xfce | Stupid! Fluxbox
Valamikor régen, úgy 2000 éve és azelőtt a mindennapokat egyértelműen a napkeltéhez kötötték. Világítás drága, senkinek sem percre van kiszámolva az ideje: nem is rossz megoldás. A nappal is 12 órára, az éjszaka is 12 órára volt osztva. Ez persze változó hosszúságú órákat jelentett, de sebaj! Így érezték természetesnek, meg aztán nem is voltak perc pontosságú feladatok. (Menetrendek, stb.)
A görögök elmés órákat is szerkesztettek, mely alkalmazkodott a változó órahosszhoz, és így jól elvoltak.
Mindenesetre a napkelte mindig "a nap első órájának kezdete" volt, mondhatni állandóan állítgatták az órájukat a Naphoz, pontosabban a világos időszakhoz. A folytonos átmenet miatt nem sokkolták magukat ilyen egyórás ugrásokkal, mint amit mostanában teszünk. No persze, mindenki tudta, hogy egy nyári nappali óra hosszabb, mint egy téli, de ezt vették természetesnek és számoltak vele.
A közép/újkorban kifejlesztett pontos órák aztán lehetővé tették a perc pontosságú megbízható időmérést sok ember számára és megjelentek az ilyen pontosságot megkövetelő feladatok. A napok kezdetének az éjfélt kezdték tekinteni, és az óráknak egyenletes hosszt szabtak a feladatok, utazások ütemezhetősége, tengeri navigáció stb. miatt. Csakhogy az egyenletes órahossz a világossági periódushoz nem alkalmazkodik! Így egy merev beosztás szerint nyáron az ember akkor kel fel, amikor a Nap már pár órája fent van, télen meg vakoskodunk felkeléskor. A dolgok ütemezhetősége miatt nem alkalmazkodhatunk a napkeltéhez. (Az már Magyarország két széle közt is több perces eltérést mutat.)
Lehet, hogy áramot nem takarítunk meg az óraállítással, de egy nagyon picit visszalopunk az ősi, napkeltéhez igazodó szemléletből. Én így el tudom fogadni. Tényleg jó, hogy nyáron nem megy még egy óra világos reggel pocsékba és azt este ki tudom használni.
Ámbár hogy erre ilyen merev, központi óraállítással kell megoldást találni, az az emberiség idomított egér stílusú életviteléhez köthető. Ha megszoktuk, hogy a gyárak 6-kor, az iskolák/irodák 8-kor kezdenek, ezek "szent időpontokká" válnak és ahelyett, hogy ezeket tekergetnénk, az órát tekergetjük, hogy mindenki a megszokott óraálláskor kezdhesse a megszokott napi rutinját. Ennél rugalmasabb alkalmazkodás a világos napszakhoz szerintem a mai embertől nem várható el sajnos.
Nem lehetne ezt az egészet valahol megvétózni? Egy cikkben azt írták, nem hogy spórolunk vele, de még pazarolunk is.
A másik abszurditás amikor egy órát áll egy vonat az óraátállítás miatt. Tavasszal mit csinál ugyanez a vonat? Teleportál?
És szerintem éppen emiatt jelent költségmegtakarítást, világosságérzékeny közvilágítás, mindig fogyasztó számítógépek és hőérzékeny klímák ide vagy oda: nyáron egy órával kevesebbet világít a lámpám, mert reggel nem "dobok el" egy napsütötte órát alvással.
Nekem mind1 mikkor van villágos vagy sötét átlagban este doglozk napal alszok :D
_____________________________________________________________________
ServerHosting, Webhosting, Domain http://www.speeddesign.hu
Tőled is csak azt tudom kérdezni, mint fentebb: Mi a bajod azzal, ha a nap 4-től világít, nem 5-től? Technikailag nyáron 1 órával korábban kelsz fel, de ezt megtehetnéd óraállítás nélkül is...
Persze, meg lehetne tenni azt is hogy minden munkahelyen kihirdetik nyaranta hogy egy órával korábban kell bejönni meg hazamenni, az tényleg egyszerűbb lenne...
--
"There are two kinds of people in this world, and you're not one of them."
Gyakorlatilag ez van most is, nem? Az hogy az óra mást mutat, csak önámítás.
De mivel itt feljebb elhangzott, hogy az őszi átállítás gyakorlatilag nem jelent gazdaságilag semmilyen többletet, élhetnénk télen is a nyári ritmusban.
Megtehetném, de ha mondjuk 18 óráig dolgozom, akkor nem jöhetek hamarabb haza.
Pedig szeretem azt, hogy amikor hazaindulok, még nem sötétedik, van még egy órám nézelődni
Sőt, ha én irányíthatnám, télen +1, nyáron +2 órát tennék bele.
Baromi jó volt, amikor Párizsban laktam, hogy nyáron este 22:30-kor még világos volt. Az meg, hogy ébredésem előtt nem volt órákig világos, csak mondjuk fél órával, órával, az meg nem érdekel.
Reggel már a moziműsort nézegettem mikor rájöttem, hogy gőzöm nincs mennyi az idő. Az automatikus átállítás csak összezavar, mert nem tudhatom biztosan, hogy átállt-e vagy nem.
Végül a HUP-on néztem meg mennyi az idő. Még jó, hogy már valamikor beállítottam az időzónámat.
+1
Az egyik rohadt REM fázisom a nyári időszámítás szerint 5:15 és 5:40 közt van. A téli időszámításkor sokkal pihentebben ébredek.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
Itt a lényeg. Majdnem egész Európa egy időzóna (a kényelmesség miatt), de nyugat Nyugat-Európában nem gond, hogy a bolt reggel 10-től este 10-ig van nyitva (és nem 8-tól este 8-ig). Az pedig, hogy például az okmányiroda egy júniusi hétfőn ugyanakkor nyisson, mint egy decemberi hétfőn tök hülyeség, mert már egy júniusi kedden teljesen más a nyitvatartása, mint a júniusi hétfőn.
Pedig félévente menetrendszerűen megjelennek olyan hozzászólások, hogy "Hé, én ezt hh:mm-kor küldtem, és hh(+|-)1:mm-et írt ki a hozzászólás fejlécében!" És ezekből mindig születik egy 3-4-5 hozzászólásból álló offtopic mellékszál. Talán most nem lesz ilyen? :))
Még szerencse, hogy ott van mellette az idő is. Talán össze sikerül vetni az aktuálissal és beállítani arra. Ha nem, már küldheti is a "le szeretnék iratkozni, mert erős ez nekem" levelet.
Hozzászólások
a fali analóg óra kivételével minden eszközöm automatikusan átállt (laptop, mobil, internettábla) :)
nekem frankfurtbol vezerelt oram van.
a pece oraja auto atallt.
tobb nincs.
itt az egyik [angol] vindozos gep oromeben ket orat is ugrott... .p
#!?.+ nénikéjét aki kitalálta az óraállítgatást!
Állítólag Franklin-ék Benjamin-ja volt az eredeti kiötlő. A maga idejében tán nem is volt hülyeség, de annyira módosultak a szokások, hogy manapság nem sok értelme van.
--
trey @ gépház
De akkor is hulyeseg.
Miert az orat kell atalitani?
Igazad van.
Ne órát állítsunk!
Költözzünk!
Ez nem is rossz ötlet. Nyáron országostul átköltözünk valami tengerpartra, aztán télen vissza. :)
------------------------------------------------------
Aki utoljára nevet, annak van 56k-s modeme.
Minek, ha a költözést országon belül is elintézheted?
Etióp-Magyar közös határt!
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
Én azt hallottam, hogy már támadjuk Kínát is. Szóval nagy lesz 1x még Magyarország.
--
"Megtanultam a zenét, de nem csináltam, s azóta tudással, de irigység nélkül hallgatom.
Megtanultam egy sereg tudományt, mesterséget és művészetet, értek hozzájuk, de nem csinálom, s így érdektelenül tudom azokat élvezni. "
Hamvas Béla
Már az ókori görögök is tudták, hogy Magyarország gömb alakú.
Bye Bye Nyuszifül
Magyarország rántotthús-alakú.
:D
És egyes részei megégtek. :)
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel
Igy van. Markos-Nadas szerint is Magyarorszag allamformaja rantotthus-forma :D
MEGALOL :D :D :D :D
Illene tudni, hogy az egész óraátállítósdi gazdasági megfontolásból lett kitalálva.
- Ugyanis sokkal olcsóbb átállítani az órát, mint költözni.
- - - - -
And the man in the rain picked up his bag of secrets, and journeyed up the mountainside, far above the clouds, and nothing was ever heard from him again...
nem is gondoltam volna.
______
[É.N.]
Valoban en sem latom sok ertelmet, sot meg is mondtak, hogy semmi ertelme. Megint csak az van, hogy utanozzuk a tobbi a orszagot es szokasait, ahelyett, hogy a sarkunkra allnank... Nem is ragozom tovabb reszemrol, mert szamomra ez kb. annyi, mint ahogy a kozmdas is tartja: Egy bolond szazat csinal...
Nem utanzas kerdese, EU standard.
---
pontscho / fresh!mindworkz
hol volt még eu mikor ezt bevezették nálunk...
Az sehol. Most viszont azert nem torolhetik el...
---
pontscho / fresh!mindworkz
Próbáld meg még egyszer elolvasni, hogy mit írtam. Köszi.
--
trey @ gépház
En is koszi :-) Elsore is lattam, hogy mit irtal, es nem arra iranyult a valaszom, mert azzal jomagam is tisztaban vagyok. Csak magara az oraallitasra, hogy mekkora hulyeseg. Egyebkent vettem a lapot, es bocs, ha nem volt helyenvalo a megszolalasom.
A thread szerint nem neked szólt a mondandóm, hanem turul16-nak. :)
--
trey @ gépház
Miert az orat allitak at, akkor amikor ez megerte energia ugyileg ? Miert nem munka ido kezdetet toltak el.
(A foldlakok ido szamitasa tele van marhasagok tomkelegevel.)
Esetleg hallhatnánk az elképzeléseidet a reformokról?
--
trey @ gépház
Elsokorben, kidobhatnak honap fogalmat.
Kiváló. Tovább? :)
--
trey @ gépház
Mondjuk egy hét lehetne 10 nap és ebből 8 hétvége , 2 pedig hétköznap ami 2 óránkénti fél órás ebédszünettel és szunyokával lenne megspékelve.
Tamogatom, azaz +1. A szunyoka beleszamit a fel oraba vagy kulon van?
==
`Have some wine,' the March Hare said in an encouraging tone.
Alice looked all round the table, but there was nothing on it but tea.
A "heti" 10 napot(igaz 9 munkanappal), 30 napos hónapokat a forradalom idején a franciák is kitalálták, de nem tartott sokáig.
Lásd:
http://en.wikipedia.org/wiki/French_Republican_Calendar
http://csko.7hatar.hu/naptar/pub/
365 nap, 12 hónap, 28-31 nap, 24 óra, 60 perc, 60 másodperc mind -> kuka, legyen minden 10-es alapú :)
16-os, ha már IT szakemberek vannak itt.
--
CCC3
10-est irt! ha betuvel kiirod, az "kettes".
az is eleg szakmai
16-ot irt, csak mar annyira atallt a 16-os szamrendszerre, hogy a '0x' lemaradt :D
Szerintem a föld forgásának átállításával kezdjük.
Utána az önkényes mértékeket karikacsapás lesz átállítani :)
--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.
Ezt mar probaltak egyszer megcsinalni, a francia forradalom idejen, 14 evig hasznaltak is.
Most egyedul a secundum ami normalisabb ido egyseg.
nem kell tz, meg sum.
Megtarthatjuk mondjuk a nap fogalmat, mezei foldlakok szamara, a napi rutin miatt.
De pontos idopont kijelolesre csak normalis allando egyseget erdemes hasznalni, egy jol meghatarozhato nullpont kijelolese utan.
csillagidő 50118 :D)
az Enterprise útban az Orion felé még beugrik a Klingonokhoz egy kávéra :DD)
Csak úgy halkan megjegyzem. Ez NEM star-trek találmány. http://mek.oszk.hu/00000/00060/html/023/pc002371.html vagy http://astro.elte.hu/icsip/tajekozodas_az_egen/idoszamitas/csill_zona_i…
Pontos idomegjeloles most is van, az UTC. Nullpont? A jelenlegi idoszamitasunk vallasi alapu, sok kulturalis kozosseg mas ido szerint el. Mi legyen az univerzalis nullpont?
1st of January 1970 UTC? Eléggé adja magát.
:: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Hardy
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog
Tehát 1971 januárja tkp. 2 januárja? Vagy 1 januárja? Most pedig 38 októbere van?
Itt a nullponton azt értem, hogy melyik a 0-ik év, honnan kezdünk el számolni?
így van, ahogy mondod. csak éppen a hónap fogalmának eltörlését [stb stb] is bele kéne kalkulálni. [lásd fentebb] :: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Hardy
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog
Természetesen a Nagy Bumm.
Csak kicsit macerás leg leírni másodperc alapont.
De időnk van...
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
unix time :)
Ha 32bit -et nem veszuk hozza a def-hez, akkor egesz jo.
Vagy bevezetjük a február fogalmát.
én meg azt utálom, h ezek a hüje amerikaiak csak hetekben tudnak gondolkodni. x projekt a 33-38 hét között..
a mostani naptárrendszert kellene megreformálni, 30 napos hónapok, pótnapokkal, év végén pót héttel, minden ünnep hétköznapra _és_ minden évben ugyanarra a napra essen. volt már erre kidolgozott kezdeményezés.
ja, tavaly lehetett volna bevezetni, mert jan 1. hétfő, legközelebb 2018-ba lesz ilyen
Isaac Asimov: Ötölés hatolás hetelés
http://kovatt.extra.hu/asimov.htm
szerk: bocs, elnéztem a naptárt! Ez már egyszer volt!
:)
ne legyenek időzónák (helyi idők)? tessék hozzászokni, h valahol 18:00-kor van reggel, valahol 04:00-kor dél..
így a "támadás 6:25-kor" mindenhol ugyanazt jelenti.
ja, már Én is gondolkodtam ezen. egy darabig furcsa lenne, aztán ennyi.
Ez a zónázás sztem is baromság.
+1, UTC-t mindenhova.
fenét. UTC+1-et mindenhova. akkor már :D
:: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Hardy
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog
+1
+1
--
1&2
+1 énis énis
+1
Ha neki esetleg nincsen is, én olvastam egy okos embertől néhány reform ötletet, itt:
http://kovatt.lillacamp.hu/asimov.htm
Az más kérdés, hogy mennyi a realitása. Kb. annyi mint a láb-rendszer felváltása a metrikussal, még akkor is, ha a láb-mérföld rendszer használatára időnként Mars-szondák mennek rá...
jó ez az írás, +1
Mintha az ámerikánusoknál terjedne a metrikus rendszer, no persze nem hivatalosan, hanem a köznép körében, de talán egyszer majd annyira elterjed, hogy az lesz a hivatalos.
Annyit azért hozzátennék, hogy tudományos közleményben csak metrikus mértékegységet lehet használni, és ezt bizony az amcsi folyóiratok is szigorúan betartják. Ez pedig elég erős nyomás felülről.
Csaba
na, ezt nem is tudtam.
_________________________
Hogyan?
"Miert nem munka ido kezdetet toltak el."
végeredmény ugyanaz.
Földlakók? :P
Máshol hogy számítják?
Csillagidő? (http://en.wikipedia.org/wiki/Stardate)
:-)
Ráadásul meglenne az az előnye, hogy ha jövőre a Rise-ra megyek üdülni nem kell előtte hónapokig Vogon hivatalnokokkal egyeztetnem a bolygóközi időmértékegységek közötti átváltást illetően.
_______________________________________________
Keep It Arch Linux | Simple Xfce | Stupid! Fluxbox
ahh
oops elkestem :D)
Én úgy tudtam, hogy a szocializmusban találta ki valaki, azért, hogy energiát takarítsunk meg azzal, hogy később kell az utcavilágítást kapcsolni.
De manapság már tényleg nincs értelme, fényérzékelő automata kapcsolja az utca lámpát, nem Józsi bácsi van odaültetve, hogy 17:00-kor nyomja fel azt a nagy kapcsolót...
--
Discover It - Have a lot of fun!
Rosszul tudod, már Magyarországon is az I. vh. ideje alatt bevezették (igaz, '19 és '40 és '49 '54 valamint '57 és '80 között nem volt).
Pont most volt a tv-ben valamelyik híradóban, hogy még ma is Magyarország egy teljes napi energiafogyasztását megspórolják az átállással...
Ezt mondják.
De ellenőrízni nem tudjuk, hogy valóban így van!
Nálunk ha nincs napali fény, ég vellany. :)
Akár téli idő akár nyári van.
Nem tudom elképzelni, hogy jön ez össze!
Két óra alatt 24 óra?
Ez már az örökmozgó kategória. :)
Ezért elcseszni ~10 millió ember bioritmusát!
Ez szerintem többe kerül.
Lehet hogy ez tudatos népírtás kezdete?
"Elbasszuk az idegrendszered, hamarabb feldobod a bakancsot"
jelige: IMF
Lehet hogy ezt nem kellett volna, de így van!
AZ EN IDEGEIMMEL SEMMI BAJ NINCS BASZKI.
WARGH.
Ez teljesen nyugodt kiegyensúlyozott lélekre(idegekre) utaló
válasz volt. :D
DE EN NEM VAGYOK IDEGES, HALLOD??!! :-D
--
Majd "Lúdas Gordon" elintézi hogy az legyél! :)
Amikor esélyed se lesz munkához, lakáshoz, stb...
Mert "fájni fog"!
Igen. Benjamin Franklin. Hogy ott ette volna meg a kefét :D
Nem értem miért nem lehet újat kezdeményezni és elhagyni ezt a buta szokást. Semmi értelme sincs. Csak arra jó hogy ezzel is b*sztassák a jónépet.
Bocsánat a szóhasználatokért de rendkívül haragszom a buta dolgokért és ez az.
--
forever linux
Egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma...
Eredetileg jó dolog volt, mert lehetett vele spórolni. Mostanság viszont sok értelme nincs, mert már nem a világítás viszi el az energiafogyasztás javát. A szokás megmaradt, ahogy sokminden más is.
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel
Aki egész nap a házban van, annak tényleg mindegy, de aki kimegy akár sétálni, akár biciklizni, vagy bármi más, annak pont jól jön az óraátállítás, hiszen világosban sokkal jobb ezt megtenni. Télen pedig különösen, hiszen amint besötétedik, mindenki ész nélkül elkezd tüzelni a kazánban, vagy épp a kályhában és megáll a füst a városban.
azt mire alapozzátok, hogy már nincs értelme?
eddig nem sok semmit hallottam ezzel kapcsolatban, ezt mondta a retek-klub híradója valamelyik este (csak emlékezetből idézem):
"mióta ennyi számítógép van, nincs értelme az átállításnak"
nos, ha nem tévedek, a számítógépek, szerverek a kinti világosságtól függetlenül működnek, tehát nem játszanak semmilyen szerepet a spórolásban, az épületek belső világítása viszont igen, és ez nem változott, tehát szerintem még van kézzel fogható eredménye az óraátállításnak...
ezt írta az index:
" A megtakarítás legnagyobb része egyébként abból fakadt, hogy a közvilágítást elég volt egy órával később bekapcsolni. Ma azonban ez a rendszer sokkal rugalmasabb, és a lámpák ki-bekapcsolását a sötétedéshez lehet közvetlenül hozzárendelni. Az éjszaka hossza pedig független attól, hogy az óra éppen mit mutat. Emellett a fogyasztási szokások megváltozása, például az, hogy az emberek többet néznek tévét, és elterjedtek a légkondicionálók, alapjaiban változtatta meg az 5-10 éve még jelentős energiamegtakarítással járó nyári időszámítás előnyeit és hátrányait."
a légkondik nem az óra szerint üzemelnek, hanem a benti hőmérséklet szerint... szerintem ez sem állja meg a helyét...
nincs igazam?
--
by Mikul@s
Van értelme, csak nem energiatakarékossági. Ma már minden az igényekhez igazodik, nem az órához. Viszont nekünk sokkal kényelmesebb, hogy télen egy órával késöbb sötétedik (nem 3 óra után megy le a nap), nyáron pedig késöbb világosodik (nem hajnali 4 után kel a nap).
Ezt gonold át mégegyszer. Télen visszaállítjuk az órát, tehát "korább van", tehát korábban is sötétedik. Nyáron később világosodik, ez igaz.
---
http://xkcd.com/258/
Apple MacBook
CD 1.83 | 1.25GB 667MHz | 60GB SATA | 2.36 kg | 5400mAh @ 12.5V
Igazad van. Volt egy kis kavar a fejemben. A lényeg attól ugyanaz. Nekünk így a kényelmesebb, azt az egy napos hétvégi átállást meg mindenki kibírja :)
szombaton reggel 6kor mar vilagos volt. minek? vasarnap meg sotet. tehat az ora elobbre jart (mashogy nezve a nap "kesett"), igy normalis idoben kelt a nap, es majd este 10 korul, normalis idoben nyugszik.
--
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!
ja, de reggel sotetbe kell megint dolgozni menni.
Meggyászolod az óraállítást...? ;)
-----
"Egy jó kapcsolatban a társunkat az ő dolgában kell támogatni, nem a miénkben."
Azért nincs értelme, mert ma már az utcai világítás és az irodaházakba a világítást is fényérzékelős elektronika kapcsolja. Tehát nem egy időzítő, nem is a portásbácsinak van mondva, hogy este 6-kor be kell kapcsolni, hanem a kinti fényviszonyoktól függ.
Ezt bizonyítja az is, hogy ha megfigyeled nyáron, mikor akkora felhő van az égen, hogy olyan sötét van délbe, mintha este 7 lenne, akkor bekapcsol a közvilágítás.
--
Discover It - Have a lot of fun!
Eredetileg nem a háztartásoknak számított, hanem a gyáraknak. Ugyanis ott időhöz van még most is kötve a műszakkezdés, és ha napkelte előtt kell munkába indulni, akkor bizony valamivel világítani is kell, míg ha napkelte környékén, akkor nem. Innen ered az óraátállítás és spórolás kapcsolata.
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel
Ez a téma mindig előjön.
Én leírom most is: lehet, hogy energiát nem lehet vele megspórolni, de én örülök, hogy nyáron egy órával később sötétedik.
Ha fel kellene hagyni az állítgatással, az se lenne gond, csak akkor a nyári időszámítás maradjon!
G
Én se bánnám, csak fura lenne, hogy télen 8kor még sötét van, 1/2 9 fele kezd világosodni :)
--
Discover It - Have a lot of fun!
De cserébe nem lenne még sötét 17 órakor.
Egyébként ez a reggel később világosodás nem zavar engem annyira. Párizsban pl. reggel jó későn világosodik. Cserébe nyáron este 22:30 körül sötétedik, az meg nagyon király.
Mondjuk itt, São Pauloban, ahol vagyok, mindegy, mert 18 órakor van napnyugta, most, téli időszámítás szerint, ami gáz. De nyáron is 19:30 körül volt, ami azért elég szomorú.
Reggel meg feleslegesen van világos 6 előtt, mert úgyis be van húzva a függöny :-D
Nyár-tél között nincs nagy különbség.
Marokkóban pl. nem volt nyári időszámítás, és a nappalokban nem is volt zavaró, csak az, hogy amikor az ember mondjuk átautózott Spanyolországba, akkor 2 óra volt a különbség.
G
Amikor Franklin bá' kitalálta, még gázról ment a közvilágítás, már ahol volt egyáltalán. Namostan, akkoriban még nem volt alkonykapcsoló, pláne nem gázüzemű, így azután az utcai lámpákat óra szerinti protokollal vezérelték. Ezen infrastrukurális környezetben Franklin ötlete működött.
Azonban ez az egész ügy szép példája a civilizációs tehetetlenségi nyomatéknak.
-
SÜN!
Van sokkal szebb (évezredes) példa is. Ez egészen az utóbbi időkig védhető volt.
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel
A wikipedia szerint "Franklin did not propose DST". William Willett volt a "feltalalo".
--
Debian lenny, 2.6.23
Ez annyira lama a drupaltol, hogy a juzereknek sajat maguknak kell allitgatnia az idozonat, mikor DST-re/rol valtas van.
mivel a user sokféle náció lehet, ezért jöhet olyan országból ahol nincs DST...(lásd a wiki szócikk legfelső képét)
Gondolom még egyetlen rendszerben se sikerült abszolválni ezt a feladatot.
volt pár próbálkozás (Nagy Sándor, Római Birodalom...), de kivétel nélkül elbuktak annak ellenére, hogy jelentős market share-el rendelkeztek.
Mert a másik lehetőség az, hogy a portál kitalálja, hogy éppen neked milyen időzóna/dst kell...de szerintem akkor már praktikusabb volna a nyerő lottószámaidat kiíratni ;)
Europe/Budapest
+ automatikus átállítás ez alapján. Ha ennyire egyszerű a lottó nyerőszámokat kitalálni, hogy-hogy nincs túl gyakran telitalálat? ;)
... mondtam én, hogy triviális? ;)
Egyébként a szemem előtt látom azokat az embereket, akik pl személyes sértésként értékelnék, ha a tanyájukat nem állíthatnák be név szerint. Mert milyen parasztság már az, hogy csak "Budapöst" választható.
Vagy akkor máris implementáljuk a googlemaps teljes adatbázisát is ;)
mennyivel jobb lenne, ha Magyarország lenne, nem pedig város. Így mindenkinek jobb lenne.
És mi van azokkal az országokkal, ahol országon belül van több időzóna?
Államot írnak? Esetleg az időzóna nevét, de az már sok embernek kiütné a biztosítékot.
Aha.
Májusban, júniusban az időzónám Africa/Casablanca volt.
Mivel nem állt át a Linux magától, a nyári időszámítás indulásakor, ment a bugreport, hogy a tzdata hibás.
Most az időzónám America/Sao Paulo. Két hete, amikor még téli időszámítás volt, a Linux már előreállította az órát. Ment a bugreport, hogy a tzdata hibás.
Szóval elméletileg persze jó ez, és már ki is van találva, de gyakorlatilag azért nem tökéletes.
G
Vigyázz... kész... jövünk! :)
-----
"Egy jó kapcsolatban a társunkat az ő dolgában kell támogatni, nem a miénkben."
Szerintem kifejezetten jó dolog az óraállítás. Mármint kényelmi szempontból.
Nyáron tovább lehet lámpa nélkül olvasni és kirándulni.
A vicc az, hogy nekem jol van beallitva (legalabbis ugyanazt az idopontot mutatja a sajat adatok meg a laptopom), eddig megis latszolag a jovoben voltak a cikkek. Vagy akkor ez most azt jelenti, hogy a drupal nem kepes az - egyebkent PHP-szinten elerheto - normal idot kezelni?
(Magyarul ha nyaron regeltem, mindig nyari idopontokat fogok latni?)
a oramizeriat szerintem is el kellene torolni. hulyeseg az egesz. (eddig komoly.)
ha megtesszuk jelentkezni fog ezer meg ezer onjelolt szakerto, aki majd a "szoftverekben megbujo automatikus oraatallito algoritmus" veszelyeire figyelmeztetnek a'la y2k. tokjo, lesz sok melo, dol a le, es megint bebizonyithatjuk, hogy informatikushiany van.
csak a hatarido az y2k-hoz kepest is szuk lesz :D)
Uri Geller átállította az órákat.
--
the tide is turning
ROTFL :D Hát ezen jót röhögtem :D
---
http://xkcd.com/258/
Apple MacBook
CD 1.83 | 1.25GB 667MHz | 60GB SATA | 2.36 kg | 5400mAh @ 12.5V
Nemigaz, Chuck Norris volt!
--
azért sokkal jobb hogy világosabb van este tovább
nyaralni mész meg ilyenek akkor nagyon jó
télen sokkal jobban depresziosabbak emberek és ebben sötétség is közrejátszik
amugy tény a légkondi és más ami zabálja energiát azoknak mind1 hogy mikorvan sötét
Én szeretem a sötétet és a telet. Akkor olyan csend van, nyugalom.. és ez jó :)
--
Discover It - Have a lot of fun!
+1
Az ősz a legjobb évszak, azután a tél. A tavasz nagyon rövid, de lehet nagyokat kirándulni, a tavaszt is szeretem (az allergia és a rovarok ellenére). A nyár hosszú és kegyetlen: pokoli hőség, szélsőséges viharok, magas halálozási ráta, izzadás, leégett bőr, áramszünetek, vízkorlátozás, járványok.
_______________________________________________
Keep It Arch Linux | Simple Xfce | Stupid! Fluxbox
nem tom én azért ugyvagyok vele, hogy örülök hogy mindig változik a dolog, unalmas lenne mindig ősz és unalmas persze a hosszú nyár is..
Jah, minek variálni... Tavasz meg a nyár csak arra jó, h nyüzsi legyen egész nap, és ne lehessen aludni...
Btw tegnap este itt már jöttek a szúnyogok. :S
egy órával rövidebb lett a szülinapom miatta... :(
Ettől függetlenül BOLDOG SZÜLINAPOT!
Történeti alapú mélázás:
Valamikor régen, úgy 2000 éve és azelőtt a mindennapokat egyértelműen a napkeltéhez kötötték. Világítás drága, senkinek sem percre van kiszámolva az ideje: nem is rossz megoldás. A nappal is 12 órára, az éjszaka is 12 órára volt osztva. Ez persze változó hosszúságú órákat jelentett, de sebaj! Így érezték természetesnek, meg aztán nem is voltak perc pontosságú feladatok. (Menetrendek, stb.)
A görögök elmés órákat is szerkesztettek, mely alkalmazkodott a változó órahosszhoz, és így jól elvoltak.
Mindenesetre a napkelte mindig "a nap első órájának kezdete" volt, mondhatni állandóan állítgatták az órájukat a Naphoz, pontosabban a világos időszakhoz. A folytonos átmenet miatt nem sokkolták magukat ilyen egyórás ugrásokkal, mint amit mostanában teszünk. No persze, mindenki tudta, hogy egy nyári nappali óra hosszabb, mint egy téli, de ezt vették természetesnek és számoltak vele.
A közép/újkorban kifejlesztett pontos órák aztán lehetővé tették a perc pontosságú megbízható időmérést sok ember számára és megjelentek az ilyen pontosságot megkövetelő feladatok. A napok kezdetének az éjfélt kezdték tekinteni, és az óráknak egyenletes hosszt szabtak a feladatok, utazások ütemezhetősége, tengeri navigáció stb. miatt. Csakhogy az egyenletes órahossz a világossági periódushoz nem alkalmazkodik! Így egy merev beosztás szerint nyáron az ember akkor kel fel, amikor a Nap már pár órája fent van, télen meg vakoskodunk felkeléskor. A dolgok ütemezhetősége miatt nem alkalmazkodhatunk a napkeltéhez. (Az már Magyarország két széle közt is több perces eltérést mutat.)
Lehet, hogy áramot nem takarítunk meg az óraállítással, de egy nagyon picit visszalopunk az ősi, napkeltéhez igazodó szemléletből. Én így el tudom fogadni. Tényleg jó, hogy nyáron nem megy még egy óra világos reggel pocsékba és azt este ki tudom használni.
Ámbár hogy erre ilyen merev, központi óraállítással kell megoldást találni, az az emberiség idomított egér stílusú életviteléhez köthető. Ha megszoktuk, hogy a gyárak 6-kor, az iskolák/irodák 8-kor kezdenek, ezek "szent időpontokká" válnak és ahelyett, hogy ezeket tekergetnénk, az órát tekergetjük, hogy mindenki a megszokott óraálláskor kezdhesse a megszokott napi rutinját. Ennél rugalmasabb alkalmazkodás a világos napszakhoz szerintem a mai embertől nem várható el sajnos.
Ismét aktuális.
--
trey @ gépház
Nem lehetne ezt az egészet valahol megvétózni? Egy cikkben azt írták, nem hogy spórolunk vele, de még pazarolunk is.
A másik abszurditás amikor egy órát áll egy vonat az óraátállítás miatt. Tavasszal mit csinál ugyanez a vonat? Teleportál?
Akkor késik egy órát...
Semmi mást nem csinál, mint késik a menetrendhez képest.
Szerintem tök jó hogy nyáron nem hajnal 4-től este 7-ig van világos, hanem 5-től este 8-ig.
--
"There are two kinds of people in this world, and you're not one of them."
Megszokás kérdése.
.Auchan
És szerintem éppen emiatt jelent költségmegtakarítást, világosságérzékeny közvilágítás, mindig fogyasztó számítógépek és hőérzékeny klímák ide vagy oda: nyáron egy órával kevesebbet világít a lámpám, mert reggel nem "dobok el" egy napsütötte órát alvással.
Jobb érzés, hogy a számlapon más számnál jár a mutató? :-o
Bizonyos számokkal szemben ellenérzéseid vannak? Akarsz róla beszélni? ;-)
"Egy cikkben azt írták, nem hogy spórolunk vele, de még pazarolunk is."
Valamelyik hiradoban azt mondta a MAVIR-os juzer, hogy ezzel nem, de a tavaszi elore allitassal evente par 100 GWh-t lehet sporolni.
--
Fontos feladatot soha ne bizz olyan gepre, amit egyedul is fel tudsz emelni!
Akkor megvan a megoldás. Csak tavasszal állítgassunk órát! :) :) :)
Persze-persze, az volt a hivatalos álláspont.
Nekem mind1 mikkor van villágos vagy sötét átlagban este doglozk napal alszok :D
_____________________________________________________________________
ServerHosting, Webhosting, Domain http://www.speeddesign.hu
akor te neállítsd át
Hülyeség. Nem az energia számít, hanem az, hogy nem feleslegesen világít a nap 4-től, és lenyugszik 7-kor.
Hanem kicsit kihasználjuk a reggelt jobban... és este tovább van világos
Tőled is csak azt tudom kérdezni, mint fentebb: Mi a bajod azzal, ha a nap 4-től világít, nem 5-től? Technikailag nyáron 1 órával korábban kelsz fel, de ezt megtehetnéd óraállítás nélkül is...
Persze, meg lehetne tenni azt is hogy minden munkahelyen kihirdetik nyaranta hogy egy órával korábban kell bejönni meg hazamenni, az tényleg egyszerűbb lenne...
--
"There are two kinds of people in this world, and you're not one of them."
Gyakorlatilag ez van most is, nem? Az hogy az óra mást mutat, csak önámítás.
De mivel itt feljebb elhangzott, hogy az őszi átállítás gyakorlatilag nem jelent gazdaságilag semmilyen többletet, élhetnénk télen is a nyári ritmusban.
Megtehetném, de ha mondjuk 18 óráig dolgozom, akkor nem jöhetek hamarabb haza.
Pedig szeretem azt, hogy amikor hazaindulok, még nem sötétedik, van még egy órám nézelődni
Sőt, ha én irányíthatnám, télen +1, nyáron +2 órát tennék bele.
Baromi jó volt, amikor Párizsban laktam, hogy nyáron este 22:30-kor még világos volt. Az meg, hogy ébredésem előtt nem volt órákig világos, csak mondjuk fél órával, órával, az meg nem érdekel.
G
Ugyanazt amit más napokon, késik.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
Mintha csak most lett volna. Vagy tényleg ilyen gyorsan repül az idő ?
-----------
r=1 vagyok, de ugatok...
Ez nem mindenhol automatikus már (gépen legalábbis)? Amúgy persze köszi, hogy szóltál, nem kötözködni akarok, csak kérdezem.
Engem felkeltettek hajnali 2:15-kor, és nem tudtam, hogy az első 2:15 van, vagy a második.
Kösz, hogy szóltál, el is felejtettem, hogy itt is állítani kellett volna állítani a beállításokat... egy hete már.
G
Reggel már a moziműsort nézegettem mikor rájöttem, hogy gőzöm nincs mennyi az idő. Az automatikus átállítás csak összezavar, mert nem tudhatom biztosan, hogy átállt-e vagy nem.
Végül a HUP-on néztem meg mennyi az idő. Még jó, hogy már valamikor beállítottam az időzónámat.
Tanulság:
Ne menj moziba, húzd le torrentről!
Már vártam a téli óraátállítást, végre kitudom magam normálisan aludni újra :).
+1
Az egyik rohadt REM fázisom a nyári időszámítás szerint 5:15 és 5:40 közt van. A téli időszámításkor sokkal pihentebben ébredek.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
hülyeség az egész. az csak egy szám, megszokás kérdése. nyáron nyugat-franciaországban este 11kor ment le a nap és nem állítgatják az órájukat.
Itt a lényeg. Majdnem egész Európa egy időzóna (a kényelmesség miatt), de nyugat Nyugat-Európában nem gond, hogy a bolt reggel 10-től este 10-ig van nyitva (és nem 8-tól este 8-ig). Az pedig, hogy például az okmányiroda egy júniusi hétfőn ugyanakkor nyisson, mint egy decemberi hétfőn tök hülyeség, mert már egy júniusi kedden teljesen más a nyitvatartása, mint a júniusi hétfőn.
hup
--
trey @ gépház
De csak azoknak akik nem ismerik az ntp-t! :)
Mert az átállítja a HUP profilodat is!
( nem. ;) )
--
trey @ gépház
de az drupal bug :)
--
When in doubt, use brute force.
Inkább nem implementált szolgáltatának nevezném. A Drupal 6 már tudja.
--
trey @ gépház
ntpdate
Olvasd már el légyszi, hogy miről szól a témanyitó. A HUP profil állításáról.
--
trey @ gépház
pedig igazan irhatnal mar ra 1 javascriptet h detektalja hany ora van a gepen :P
--
HUP@Steam
Számomra ez így konkrétan nem derült ki a topic címéből :)
Ja hogy a HUP-topicban van.....ááááááááá :D
Egyértelműbbé tettem. :)
--
trey @ gépház
Azért tetszik, hogy ma 8-kor keltem, tehat, 7-kor az eddig "megszokott" szerint.. hétvégén fúj..
Én 7-kor keltem, csak mindenki azt mondta, hogy 8 óra van.
Erre nem is emlékeztem, hogy minden egyes HUP usernek személyesen magának egyenként kell átállítani.
--
не закурить! (Ne gyújts rá!) не куриться! (Ne dohányozz! Ne füstölögj!)
Pedig félévente menetrendszerűen megjelennek olyan hozzászólások, hogy "Hé, én ezt hh:mm-kor küldtem, és hh(+|-)1:mm-et írt ki a hozzászólás fejlécében!" És ezekből mindig születik egy 3-4-5 hozzászólásból álló offtopic mellékszál. Talán most nem lesz ilyen? :))
--
Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.uni.cc
"hogy "Hé, én ezt hh:mm-kor küldtem, és hh(+|-)1:mm-et írt ki a hozzászólás fejlécében!""
"Hé, én ezt hh:mm-kor küldtem"
Az át nem állított óra szerint? :D
"Aki nem tette volna meg:
saját adatok -> szerkesztés -> nyelvi beállítások -> időzóna -> megfelelő időzóna kiválasztása"
Ez oké, de mi van ha pl. télen regisztrál és +2-t állít be?
Ami igaz is, de csak nyáron!
Még szerencse, hogy ott van mellette az idő is. Talán össze sikerül vetni az aktuálissal és beállítani arra. Ha nem, már küldheti is a "le szeretnék iratkozni, mert erős ez nekem" levelet.
--
trey @ gépház
Csak a leiratkozáshoz ne kelljen a 2+3=? feladványt kitölteni :-)
--
Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.
6...
Jaaa, hogy ez nem kerdes volt! Aha, ertem... :-)
--
Nem értem én ezt, te sem tudnál leíratkozni. a válasz 8!!!
--
Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.
Ezért vagyunk itt ennyien. :D
Tévedés, az 42 :-P
----------------------------------------------
"Lehet egy kérdéssel több?" (Egri János)
A válasz: "A legkisebb pozitív egész szám, amely nem írható körül 1000 karakterrel."
ups
--
trey @ gépház
bump
--
trey @ gépház
bump
--
trey @ gépház
Bump
--
trey @ gépház
bump
--
trey @ gépház
BUMP
--
trey @ gépház
BUMP
--
trey @ gépház
BUMP
--
trey @ gépház
BUMP
--
trey @ gépház