Fórumok
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy szerintetek jelenleg konkrétan melyik színes nyomtatót lenne érdemes otthoni felhasználásra megvásárolni?
Fontos szempont, hogy a patroncsere korrekt áron kivitelezhető legyen úgy, hogy ha esetleg utángyártott patront ajánlatok hozzá, az az idő múlásával se tegye tönkre a nyomtatót, évek múlva is képes legyen ugyanolyan minőségben nyomtatni.
Ár tekintetében azért jó lenne 100 ezer Ft alatt, de persze nem is a legeslegolcsóbb beszerzése a cél.
Előre is köszönöm a tippjeiteket!
Üdv.
Hozzászólások
Epson L széria.
https://www.esp8266.org/
+1 Epson L6276-ot vettem, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Tud kétoldalasan nyomtatni, tökéletesen nyomtat, linux alatt is tökéletesen működik, a tinta nagyon-nagyon sokáig elég, gazdaságos.
Volt aki a kyocera-t ajánlotta itt a hup-on, majdnem olyat vettem. De hatalmas volt, és az egy fokkal komolyabb nyomtatónak tűnik. Drágább is.
Ez volt a kapcsolódó hup-os thread: https://hup.hu/node/181887
Utángyártott, illetve eredeti patron újratöltésére régebben érzékeny volt az Epson. Ez mára megváltozott? A kiíró feltételei között ez külön szerepelt.
“Az ellenség keze betette a lábát”
Ecotank esetén nincs értelme utángyártottal sz@r@kodni. Olcsó a többi gyártóhoz képest.
Az ecotank nyomtatóknál tartályok vannak, nem patron.
Most ránéztem a számlálókra, egy év alatt eddig 1091 fekete-fehér, és 918 oldal színest nyomtattam. A nyomtatóhoz adott tinta kevesebb mint a negyede fogyott el (minden színből, beleértve a feketét is).
Fekete tintából egyébként két nagyobb palackot adtak, abból így értem a negyedét, hogy az egyik palackot tudtam csak beleönteni a nyomtatóba, és a tartályba beleöntött tintának kevesebb mint a fele fogyott el.
Ahogy nézem, egy ilyen csomag, amit a nyomtatóhoz is adtak (amiben az összes szín benne van, minden palack) 12000-15000 Ft, szerintem sem éri meg utángyártottal vacakolni. Nekem kb egyformán is fogynak.
És ha csak ritkán nyomtatsz kell tartani a tinta beszáradásától?
“Az ellenség keze betette a lábát”
Nekem nem volt belőle gondom. A nyári szünet volt a leghosszabb idő, amíg nem nyomtattam.
Epson L szériánal valami ilyesmire gondoltok?:
EPSON ECOTANK L11160
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
Igen.
Mondjuk ez az L széria felső vége az A3+ nyomtatási méretével, dupla tálcával és 25 lap/perc sebességgel. Szóval a legtöbben nem pont erre, hanem a kisebb, A4-es modellekre gondolunk. :-)
Itt egy újabb Epson L-sorozat támogató! Nekem L6170 modell van három éve.
A gyári tinta (külső tartályos, nem patronos a készülék) pár ezer Ft (70 ml egy adag, sosefogyel mennyiség), elég vele hetente egyet nyomtatni, hogy a fejet ne kelljen vele tisztíttatni, gyors, ügyes. Sok kivitele van a sima nyomtatótól az automata ADF-es duplexes multifunkciósig.
Lézert semmiképp, mert kifizethetetlen lesz bele a toner szett, ami jó is (ami olcsó, ott a fedettség mindig szar).
HP-ból semmifélét, mert nem fog működni, csak az eredeti, elképesztően túlárazott patronnal/tonerrel.
Itt is egy L-es... L6190
Minden funkciója működik, de kicsit lassabban, mint win alatt. Egyszer két-három hónapig nem használtam és beszáradt teljesen. A hard tisztítás folyamán a tinta kb. 25-30%-át elhasználta + venni kellett bele egy új "szivacsot" is (fellengzősebb nevén maintenance kit). Viszont jó lett utána.
Arra is figyelj, hogy a waste ink pad-ot tudjad resetelni és cserélni!
hup.hu##article[data-comment-user-id="16401"]
hup.hu##article[data-comment-user-id="4199"]
EPSON külsőtartályost ajánlom én is. A miértek egyszerűek:
Árukereső Top 1 színes tintasuagars most éppen a Canon Pixma MG2551S
Az L382-esemhez adott színes festékek 6500 oldalra szólnak, bekerülés 40.000.- volt kb 5-6 éve
Tízszeres különbség, és még egyszer nem kellett azon izgulnom, hogy ugye nem száradt be...
Amúgy ha gyári packot veszek, akkor 15k+ helyett 11k körül megvan. Utángyártott olcsóbban is van, azzal sem volt semmi gondom.
Everyone is a winner*
HP-t azt elvből sem, azt hiszem ezt itt intézték el végleg: https://hvg.hu/tudomany/20240325_hp-nyomtat-hewlett-packard-elofizetes-…
A kapzsiságnak is vannak határai.
"ha havi 1-2 alkalommal nem nyomtatsz vele, beszárad a fenébe"
A személyes tapasztalatom ennek az ellenkezője. Canon nyomtató. A tinta és a nyomtatás tényleg drága, de amennyit én nyomtatok, tökmindegy.
Más lenne persze a helyzet, ha napi tízesével nyomtatnék. Vagy többet.
Kíváncsi lennék a típusra és a részletekre. Nekem pont Canon nyomtatókkal volt a leggyakoribb a beszáradás. (pixma sorozat biztosan, uszkve 10 éve hagytam fel a kísérletezéssel)
Everyone is a winner*
TS9550. Őrült sok részlet nincs. Két éve vettem, előtte szintén PIXMA volt kb. 3 évig. Azon "sokat" nyomtattam, gyakorláshoz lapokat, de az is bőven állt hónapokat, és a mostani sok sokszor áll két hónapot egy-egy nyomtatás között. Ha megmondod hol lehet belőle kiszedni a nyomtatási naplót, kiszedem.
Az előző lakásban, a régire még a nap is rásütött. Talán egy részletnek lehet jelentősége, le van takarva, hogy a por ne lepje (mert hát elvétve kell). Illetve folyamatosan be van dugva.
De a régi munkahelyemen egy szintén tintás, korábban időnként már használt HP-t szedtünk elő a raktárból ~ fél év után, hibátlanul nyomtatott (máig nem értem). Báááár ha jól rémlik, később az is megkotlott (szóval lehet hogy mégis a por?).
Otthoni célra semmilyent nem vennék. Sokkal olcsóbban jössz ki, ha nyomtatós cégnél nyomtatod ki. Sz*pjanak ők a karbantartással, szervizzel, beszáradással, patronokkal!
Az irodában van egy lézer, amit bérlek, nekem csak a papírt kell vennem bele. A tonert, szervizelést, mindent a nyomtatós cég csinál, a havi használat alapján jön a számla. Mindent le tudnak csekkolni a neten keresztül (toner, dob állapota, oldalszám), csak akkor jön egy srác, ha tonert vagy dobot kell cserélni.
Ha A/3-nál nagyobbat kell nyomatni, akkor elküldöm nekik pdf-ben, jellemzően 1 órán belül mehetek is érte (20 perc séta oda-vissza).
Ez már számtalanszor ki lett tárgyalva itt-ott. Lehet, h Te épp elvagy nélküle otthon, de nem mindenki olyan szerencsés, hogy van a munkahelyén (vagy nyomtathat ott magáncélra), vagy van a közelben nyomtatási hely (főleg ha este derül ki, hogy másnapra kell valami), stb.
(Én nem is vagyok olyan profi, h minden elsőre sikerül, így nálam esetenként több próbanyomat van, mire összejön a végleges. Utálnék elrohangálni minden egyes köztes állapottal valahova, ahol megoldom a kinyomtatást.)
Szóval, ha kell otthonra, akkor kell. (És ha hozzávesszük azt is, hogy esetenként extra nyugalmas családi perceket is vásárol magának az ember egy saját nyomtatóval, akkor "az élmény megfizethetetlen". :) )
Hogy kicsit hozzá is tegyek az eredeti kérdéshez: típust nem tudok (10+ éves, keveset futott Samsungom van), de én nagyon hasznosnak találom, hogy hálózati nyomtatóként is tudom használni az enyémet, szóval szerintem az ne maradjon ki belőle, még ha most nem is kell. (Bár lehet, h ez ma már alapfunkció.)
A hálózati nyomtató funkció nagyon kényelmes. Azóta békén hagynak itthon, nem az van, hogy csinálok valamit, és idejön valaki, hogy "nyomtatni kellene". A saját gépről / laptopról mindenki el tudja indítani magának.
Az általános iskola felső tagozathoz egyébként nagyon hasznosnak bizonyult a nyomtató, mert egy csomó tanár saját jegyzetet készít, vagy saját prezentációt. Még egy olcsóbb spirálozót is vettem hozzá. Ami jegyzetet/prezit kinyomtattam, azt szépen tudta gyűjteni a gyerek, lespiráloztuk, és megtanulta. A számítógép előtt a tanulás nehezebben ment volna.
De az is rengetegszer előjött, hogy igazolást, meghatalmazást, valami home-office-ban aláírandó céges dolog, vagy bármit is nyomtatni kellett. Ezek általában tényleg este "derülnek ki", hogy valami még elmaradt, másnapra kell, pont ahogy mondod.
Arra gondolsz, hogy este 9-kor jön egy e-mail az iskolából, hogy "Apuka, holnapra részf*szú bagoly kell, de nyomtatva!"?
Egyébként túlságosan fel van gyorsulva minden és mindenki, senki sem hajlandó várni: minden azonnal kell, a pénz nem számít. A fogyasztói társadalom már csak ilyen. Nem mondom, hogy én nem vagyok ilyen, de már nem rohanok annyira.
Jelen kontextusban marhaság a hozzászólásod.
A saját kezükkel alkotó emberek világában a számítógép+nyomtató kombináció egy sokoldalúan felhasználható eszköz.
:)
Sőt képekkel dolgozó, "képérzékeny" embereknek még egy nagy felbontású lapszkenner is. (Talán még fontosabb, - más digitalizálandó dokumentumokra is, - többször használható és szükséges funkció, mint a nyomtatás.)
A nyomtató általánosságban sokoldalúbb, mert "fizikailag" létező dolgot tudsz vele csinálni, amivel adott esetben a "fizikai" világban tovább dolgozhatsz (pl. sablont nyomtatsz egy felrajzolni kívánt ábrához, egy kivágni szándékozott formához vagy NYÁK-maratáshoz stb.). A számítógéppel pedig kiegészítheted/pótolhatod a hiányzó tudásod, kézügyességed, pontosságod.
Műszaki, barkács, kreatívkodó hobbi témakörben képbevitelre (mintavételre) gyakran egy okostelefon kamerája is elegendő. A lapolvasó jó dolog, de nem olyan sokoldalú, mint egy okostelefon vagy egy digitális fényképezőgép.
Csak azt akartam mondani, hogy a nyomtató nem csupán egy céleszköz arra, hogy az ember kinyomtassa az egy olvasás után a kukába- vagy egy szekrény mélyére süllyesztett mappába kerülő dokumentumait.
:)
Mire kellhet színes nyomató? 15+ éve fekete lézeres nyomtatónk van. Ebből egy Epson szüleimnél, nekünk 4 éve Brother.
Nincs beszáradó tinta para. Ha 3 havonta veszem elő, akkor is tudom, hogy menni fog. Kicsi, kompakt. Teszi a dolgát, linux szereti.
Színesre nagyon nyomul az Epson. Főleg fotó minőségre domborítja ki az előnyét a konkurenciával szemben. Élőben is láttam sok éve. Már akkor megnyerő volt a gazdaságos fotó nyomtatása.
Viszont tényleg inkább én is elviszem a megfelelő helyre, mint otthon szórakozzak a tintával.
Az Epson EcoTankkal olcsó a színes is, és a mai tintasugaras nyomtatók szerintem már nem olyan beszáradósak. Itthon van hogy több hétig nem nyomtatok, főleg most nyári szünetben, és semmi gond.
Korábban tényleg láttam olyat (a 2000-es években), hogy beszáradt egy tintasugaras nyomtató. Ez még létező dolog, vagy már jobb minőségűek a nyomtatók? Ebben lehet valami, amit @elod ír: https://hup.hu/comment/3105211#comment-3105211
nekünk van egy hp tintasugaras, én elleneztem, de pici és cuki.
Kb. 1kg, befér egy fiókba, és ott is tartjuk.
Tud szkennelni is.
Egy színes és egy fekete-feher patron jár bele, darabja 8000Ft.
Tényleg nem nyomtatunk sokat, szerintem havi 1-2 oldal. Julius, augusztusban pl. semmit se, előtte aszem júniusban egy 10oldalas doksit 3 példányban, de idén sztem másra nem is emlékszem.
A lényeg, hogy a harmadik tintapatronszetten vagyunk már.
talán pont ez: https://www.patronbolt.hu/deskjet_ink_advantage_3762-p53601
Szerintem azért fogyott ki érdemi mennyiség nélkül, mert annyira ritkán van használva, hogy elspriccolgatta, hogy be ne száradjon, karbantartás címszó alatt bekapcsoláskor.
szerk: a szkennerje meg horrorgagyi. Athuzza a lapot magan, es mindig picit ferde.
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
Hát akkor ez egy igazán jó eszköz lehet... :)
De.., nem is kell elvinni.., feltöltöd a megfelelő képet az oldalon, kiválasztod mire, milyen nyomatra, keretre, kiadványra (pl. naptár,) stb. van szükséged, és 3-4 napon belül hozza a futárszolgálat utánvétel.
Pl. https://cewe.hu/
Ez igaz, nem rossz, ha van egy nyomtató otthon (főleg, hogy elvileg a céges nyomtatót nem szabadna magánhasználatra használni, illetve van, ahol a nyomtatandó anyagot sem egyszerű bevinni). Ugyanakkor az már nem feltétlenül igaz, hogy mindenáron színes nyomtatás kell otthon. Én több év után megelégeltem (már sok éve) a tintasugaras nyomtatók problémáit, és elengedtem az otthoni színes nyomtatást, azóta fekete-fehér lézernyomtatót használok, pontosabban most egy multifunkciós gépet, így scanner és fénymásoló is van, ha épp arra van szükség.
Persze ha valakinek mindenképpen kell otthonra a színes, akkor fogadja meg az itteni tanácsokat.
Vannak olyan színes lézerek amik nem nagyobbak és lehet nem is drágábbak a fekete-fehérnél. De igaz, hogy otthonra nem létszükséglet. Fotót nem nagyon érdemes ilyennel nyomtatni (nem szép az eredmény) , más színest meg nem nagyon kell otthon.
Egy dologra kell vigyázni a külső tartályosoknál. Mindíg legyen benne tinta. Többször megjártuk az első nyomtatónál amit a kollégák elfelejtettek tölteni. Sokat kell vele szórakozni míg újra rendesen nyomtat. Más baja nem lett.
Köszönöm mindenkinek a tippjét, illetve azoknak is, akik már csak arra is időt fordítottak, hogy elolvasták a kérdésemet.
Tehát az eddigi hozzászólók döntőrészt az Epson márka EcoTank L szériáját ajánlották.
Az alapján a hivatalos oldalon szűrve ezeket találtam:
https://www.epson.hu/hu_HU/term%C3%A9kek/nyomtat%C3%B3k/c/printers?q=%3…
Ha jól értelmeztem, amennyiben az Ethernet port nem lényeg, valamint szkennelésnél az automatikus dokumentumadagoló (ADF) sem, akkor jelenleg talán ezt lenne a legcélszerűbb és egyben leggazdaságosabb megvásárolni?
Epson EcoTank L4260
https://www.epson.hu/hu_HU/term%c3%a9kek/nyomtat%c3%b3k/inkjet/fogyaszt…
https://multifunkcios-nyomtato.arukereso.hu/epson/ecotank-l4260-c11cj63…
kb. 100 ezer Ft
Ha szükséges Ethernet port és szkennelésnél az automatikus dokumentumadagoló (ADF) is (Fax viszont ugyanúgy nem), abban az esetben pedig:
Ha fekete színű tetszik, akkor: Epson EcoTank L6270 vagy ugyanaz fehér színben: Epson EcoTank L6276:
https://www.epson.hu/hu_HU/term%c3%a9kek/nyomtat%c3%b3k/inkjet/fogyaszt…
https://multifunkcios-nyomtato.arukereso.hu/epson/ecotank-l6270-c11cj61…
kb. 128 ezer Ft
Nyomtató guruk megerősítését, illetve megcáfolását kérném! Köszönöm!
Az L4260-at nem ismerem, de én ezért választottam az L6276-ot (dokumentumadagoló, kétoldalas nyomtatás, ethernet port, nekem ezekre szükségem van).
Egy éve van meg, hetente kb kétszer, 1-20 oldalt nyomtattunk (főleg iskolaidőben), eddig jól működik. Tinta van még bőven, nem sajnálták.
Remélem sokáig bírja majd.
Az L3250-es még olcsóbb, most csak 60.000 Ft:
https://euronics.hu/multifunkcios-nyomtato/epson-ecotank-l3250-szines-t…
Sokan írják, hogy otthonra nem kell színes, de most azt gondolom, hogy már olcsón elérhető a színes nyomtatás, pl ezekkel az epson ecotank L-es nyomtatókkal. Nem luxus.
Azt is gondold át, hogy mihez kell. Ha iskolához is használjátok, tananyag nyomtatáshoz, akkor a színes az szerintem jobb, mint a fekete-fehér. El tudok még hasonló területeket képzelni.
Az Epson mellett más gyártó is csinál ilyen utántölthető nyomtatókat, azokat nem tudom, hogy milyenek lehetnek. Lehet, hogy azokat is érdemes megnézned.
en az ethernetet nem dobnam csak ugy ki a listabol. Ha "el akarod felejteni" a nyomtatot, akkor szerintem muszaj.
az usb az windows frissitesrol frissitesre oroszrulett, es a legrosszabbkor nem fog menni. Sot mar linux alatt is jartam ugy, hogy fo verzio frissites utan nem ment a nyomtato usb-vel.
A wifi az gyartotol gyartoig valtozik, hogy mit ert alatta. De pl. a hp-mhez elvileg kellene hp cloud account, hogy menjen. Azota is usb-n hasznalom.
Az ethernet meg olyan, hogy bedugod felveszed halozati nyomtatokent es 5 ev mulva is megy. Ha paranoias vagy akkor kulon vlan.
De a nyomtato mindig plusz nyűg.
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
Epson wifi megy local wifin, de akár wifi ap nélkül, saját ap üzemmódban us.
De van lehetőség cloud nyomtatásra is, de azt be kell regelni. Kapsz email címet, oda kell küldeni, a leveleidet, és a csatolmányt kinyomtatja, ha whitelisten a küldő email.
hup.hu##article[data-comment-user-id="16401"]
hup.hu##article[data-comment-user-id="4199"]
Használt lézer amihez van olcsó toner.
Nekem egy Canon van: MF633Cdw
2022 év elején volt 103000 Ft, azóta ugyanaz a toner van benne amivel vettem, nincs sokat használva.
6-7000 Ft egy 2200 oldalas toner ami addig nyomtat amíg van benne por és nem tilt le 2200 oldalnál.
Hely az kell neki... Mondjuk ahogy elnézem az Epson multifunkciós tintásokat, alapterületre nem nagyon kell neki több hely, csak magasabb.
Ajánlom: https://laser-megoldasok.hu/
Nekem ez van: Canon MF642C UFR II.
Lézer, színes, fénymásol, szkennel, kétoldalasan is tud nyomtatni, hálózatos (van benne wi-fi is) stb. stb. stb.
Kb. 4 éve vettem, még mindig nem kellett tonert cserélni benne. Jó, az is igaz, keveset használjuk.
Egy problémám van vele, nem találom a tartály telítettségét jelző izét. Jó, ez persze lehet az én hibám.
Viszont kb. 35000 forinttal drágább volt. Korábban Epson és Canon tintasugaras nyomtatókat használtam hármat vagy négyet.
Állandó beszáradási és kifogyási és csíkozási problémák voltak. Legutolsó esetben, gondolom a kiszáradás miatt, teljesen
megmakacsolta magát a nyomtató és semmimre sem volt hajlandó.
Meguntam a 2-3-4 havonta előforduló mizériát. A mostanival nincs gondom.
Még nincs aláírásom.
Pedig valahol van benne. Ha nem felejtem el megnézem 1 hét múlva, addig nem vagyok otthon. De mivel utángyártott tonerek vannak, ha jól emlékszem nem a valóságot mutatják...
Előre is köszönöm az igyekezetedet (huh bonyolult szó). Még az eredeti gyári toner van benne, a pontosság kedvéért.
Még nincs aláírásom.
A kijelzőn jobb alul 'Állapotfigy.' - > Eszközadatok - > Kazettaadatok
Vagy
A kijelzőn Menü - > jobb alul 'Jelentésnyomtat.' - > 'Listát nyomtat' - > 'Fogyóeszközök állapotjelentése' - > Start
Vagy
Weben: IP cím a böngészőbe, 'General User Mode' - > 'Log In' és egyből ott van
Köszi, megnézem.
Még nincs aláírásom.
Én egy kicsit pofátlanabbul álltam hozzá: szuper olcsó kétoldalasan nyomtató Canon-t veszek - ez van 20 eFt alatt is, és a legolcsóbb utángyártott tintát.
Pl ilyen:
https://multifunkcios-nyomtato.arukereso.hu/canon/pixma-mg3650s-0515c10…
A tinta így annyira olcsó, hogy nem érdekel, ha beszárad, mert a fej is cserélődik.
A nyomtató meg szépen dolgozik, nem romlik el, megbízható és szép kétoldalast kapok.
Így kb 10 év alatt költök rá annyit, mintha drágább nyomtatót vennék, csak akkor azt most rögtön kell kiperkálni, és igazából nincs kihasználva.
Zsolt777 Jól látom, hogy szó sem esett arról, hogy egyáltalán mire használnál egy nyomtatót, milyen nyomtatási szokásokhoz kell?
Értem én, hogy mindenki bedobálja, hogy neki mi vált be, de lehet ők teljesen másra használják.
A tintasugarast karban kell tartani, beszáradhat. Bekapcsolva kell tartani, hogy ha van automata fejtisztító módja. Időnként tintát kell köpnie a fúvókák ne száradjanak be. Ez azt is jelenti, hogy akkor is fogy a tinta, ha nem használod. A tinta minősége is degradálódhat, ha sokáig nincs elhasználva. Szóval ezek szerintem akkor ajánlottak, ha olyan gyakorisággal és olyan mennyégben nyomtatsz, hogy arra menjen el a festék, ne pedig fejtisztításra.
A lézerek általában simán elvannak használaton kívül is. Bár elvileg ott is lehet a pornak szavatossága, de ritkább használat mellett jobbnak tűnik (pl van két nyomtatóm, amikből még nem fogyott ki a mellé kapott toner, egyiknél már 15 éve, hogy nem fogyott ki az ~1500 lapnyi kapacitás). Néha azért a lézereket is kellhet karbantartani, mert beporosodhat, lapbehúzó görgő felülete csúszóssá válhat állásában is.
Szóval szerintem nem ártana leírnod, hogy milyen gyakran és mennyit nyomtatnál, mit nyomtatnál.
Fontos amit mondtál.., mert ha például színes dokukat kell, nagy példányszámban, esetleg sok oldallal nyomtatni, akkor csak a lézerek jöhetnek számításba.
Mondjuk pont nem biztos, arra lehet a nagy tartályos tintások is gazdaságosabbak lehetnek, a lényeg, hogy rendszeresen használják és fogyjon a tinta. Képekhez persze valsz jobb a tintás, bár ez is attól függ milyen minőségű képet kell csinálni.
Ha néha kell sokat, színes dokumentumokat, akkor lehet nagyobb kapacíitású színes lézer, ahogy mondod.
Ha meg nem is kéne annyira gyakran színes, nem is kéne gyakran nyomtatni, akkor lehet egy olcsóbb fekete lézer és mellette máshogy megoldani néha a színest.
Végül Epson EcoTank L6276 (C11CJ61406) készüléket vett az ismerősöm.
Ma ránéztem, és úgy vettem észre, nincs lehetőség SMB-s szkennelésre. Bár lehet telefonról is kezelni az "Epson Smart Panel" alkalmazással vagy angol nyelven az Epson iPrint alkalmazással.
Mivel hálózati multifunkcionális készülékként lett beállítva, gondoltam, a kiosztott IP-n böngészőben megnyitom, és belemegyek a részletesebb beállításokba, miket tud. Viszont a "Rendszergazdai bejelentkezés" során ugye kér egy jelszót. Az van írva segítségként megjegyzésbe, hogy "A kezdeti jelszó a termékre ragasztott címkén található". Kerestem mindenhol azt a bizonyos jelszót, de nem találtam. Valaki esetleg tudja azt a bizonyos kezdeti jelszót, vagy legalább hol kell keresni és hogyan néz ki?
A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdv.
Nekem az elöl lévő ajtót kell lehajtani, itt található a fej és a csövek a tartályokból. Ennek az ajtónak a belső oldalán van a sorozatszám, valami X kezdetű. Ezt kéri a bejelentkezéskor, de módosítható. Az enyém Epson L3251-es, de hátha nem variálták túl.
Dell Latitude 5480, Arch Linux & Sway
"...itt található a fej és a csövek a tartályokból. Ennek az ajtónak a belső oldalán van..." Igen, itt volt, nagy betűvel jelölve, hogy "PASSWORD" (11233367). Köszi! Valószínűleg első nekifutáskor amikor ülve néztem, pont olyan szögben lehettem, hogy épp nem látszott.
nekem ezt írja a bejelentkezés: A kezdeti jelszó a termék sorozatszáma. Ellenőrizze a sorozatszámot. További részletek a használati útmutatóban.
Köszönöm a fáradozásodat. Az Epson EcoTank L6276 (C11CJ61406) készülék esetében viszont "CzLaci" tippje volt a helyes.
Elvileg ilyen nyomtatóm van. :) De ha megvan, akkor szuper.
Igen, tudom. A kérdésem után szinte egyből ugyanezt a multifunkcionális készüléket ajánlottad. :) Illetve több hozzászólást is írtál. Csak szerettem volna több vélemény alapján döntést hozni.
És amikor a hozzászólók döntőrészt az Epson EcoTank L sorozatot ajánlották, akkor szűkítettem le a jelenleg forgalmazott készülékekre, majd a tulajdonságok alapján tényleg én is emellett döntöttem a funkciók alapján. Pontosabban az egyik ismerősömnek kellett, és ezt ajánlottam neki, és ezt vette meg. :)
Igazából kíváncsi voltam, hogy böngészőn keresztül milyen olyan módosítási lehetőségek vannak, amik a készülék paneljén keresztül nem módosíthatóak vagy nem elérhetőek.
Amint gyorsan átnéztem, ha jól láttam, csakis a Wi-Fi direct beállítást volt olyan, amit a készülékben nem tudtam módosítani, de a böngészőn keresztül tudtam engedélyezni.
Sajnos ez a multifunkcionális készülék nem képes SMB-s szkennelésre. :( Vagy csak én néztem el valamit, és képes rá?
Azt nem néztem, ADF-en keresztül beszkenneli a lap mindkét oldalát?
Esetleg te találtál még olyan beállítást, amit a készülék paneljén keresztül nem tudtál módosítani (vagy esetleg nem volt látható), de a böngészőn keresztül elérhető a módosítása?
Ezekre nem emlékszem, emlékeim szerint egyszer léptem be a legelején a weblapra, mindent a menüből csináltam. De meg fogom nézni.
Számomra zavaró, hogy nincs benne a specifikációban, hogy milyen lapleíró nyelvet használ. Régen még az Epson is beleírta. Volt nekik saját, de rendszerint beszélte a HP-set és sok modell ment PS3-mal. Meg hogy a scanner az TWAIN kompatibilis-e? Mondjuk az hogy vannak meghajtók mindenféle OSX verzióhoz, az arra utal, hogy valamilyen kompatibilis megoldást használ. Mint mondjuk a webkameráknál ha OSX kompatibilis, akkor valószínűleg UVC és menni fog nagyobb hókuszpókusz nélkül linux alatt is. Erről kiderült valami? Megy out of the box valami commodity distro-n?
"Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe."
Ha még nem vetted meg, akkor én meg elsőnek lebeszélnélek a színesről. Minek otthonra színes? Fotókra úgyse lesz elég jó minőségű, meg eleve hány oldal kéne színesben? Nekem itthonra mindig is csak az volt a fontos, hogy tudjak nyomtatni, arra a fekete-fehér monokróm teljesen jó.
Vegyél egy normális ff lézert, ami meg tényleg annyira, de annyira színesben kell, azt elviszed valahová nyomtatni.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Több érv is szólhat a színes mellett:
Tehát nem feltétlen kell leragadni a fekete-fehér nyomtatás mellett, a színes is elérhető olcsón.
Ezt neked kell tudni, csak felvetettem. Földrajz valóban határeset, bár ott ahhoz nincs valami könyv, ha a színes térképek fontosak? Történelmez minek színes anyag?
A fotónyomtatást elég kevés ugorja meg, amelyik igen, az is ultraspeciális, ultradrága papírra, elhasználva majdnem az összes festéket, az egész többe kerül, mint valahová elmenni inkább professzionálisan fényképet nyomtatni. Ráadásul eco vagy tank, a festékek is elég drágák belük, beszáradni is szeretnek a nyomtatófejek, én kerülök mindent, ami nem lézer.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Saját jegyzetet csinálnak a tanárok, amúgy nem teljesen értem, hogy miért nem lehet egy jó könyvet kiadni. (vagy ha jó a könyv, az miért nem jó) - pont most mérgelődtem, mert elkezdődött az iskola, és eddig három töri prezentációt nyomtattam ki, és fűztem le. (most éppen az utolsót)
Töri: a prezentációkba egy csomó képet tesznek arról, amit tanulnak. Vagy akár történelmi térképeket színes nyilakkal, vagy pl.: Hunyadi Mátyás aranyforintját, vagy korabeli ruhát, stb... Fekete fehérben nem az igazi.
Mindenesetre várom már, hogy kicsit alábbhagyjon a prezentáció készítő kedve a töri tanárnak. :)
A számítógép előtt tanulás még nem megy a gyerekeknek, biztosabb az kinyomtatva. Nincs ami elvonja a figyelmet tanulás közben.
Ezt tapasztalom máshogy, már egy éve nyomtatok, és a negyede sem fogyott el a festékeknek (színes vagy fekete). Így nem olyan drága. És szerencsére nem beszáradós a nyomtató. Fényképet még nem nyomtattam ezzel a nyomtatóval.
háát, nem lepne meg, ha szerzői jogi katyvaszok miatt nem csinálnának könyvet. Másrészt lehet szakrételem helyett benfenntesség kell a tankönyvkiadáshoz is.
Már az én időmben is az volt - pedig nem ma volt -, hogy mindegyik töritanár a saját "igazságát" nyomta. Legtöbbjük szerint a könyv rossz, égetni való, csak az a jó és úgy, ahogy ő mondja. Hivatalos jegyzet? Ááá, ugyan, minek, hadd fogyjon a tinta.
Mondjuk az én középiskolás töritanárom egy masszív alkoholista disznó volt. Nem tudta 2x ugyanúgy elmondani a mondókáját. Számonkéréskor nem lehetett tudni, hogy melyik verziót kéri.
Mellesleg könyvet kiadni manapság nem olyan könnyű. Nincs már olyan nagy választék, mint mondjuk 2004-ben. Reklamálni az oktatási miniszternél lehet.
"Mellesleg könyvet kiadni manapság nem olyan könnyű."
Fura, én úgy hittem volna, hogy sose volt egyszerűbb. Megírja, konvertálja .pdf-be(*) (a haladóbbak áttehetik epubba is, pláne ha olyan a jellege), és akinek kell, kinyomtatja. Szóval én inkább jogi (értve ez alatt azt is, hogy nem adom az értékes tudásomat ingyen) problémát sejtek mögötte.
*) Oké, ez feltételezi, hogy legalább óvodás szinten tisztában van a szövegszerkesztéssel, és tud eltérő margót beállítani, így akár egy könyvkötő össze is ragaszthatja, urambocsá rácsap egy karton borítót is.
Mivel ez egy oktatással kapcsolatos mellékszálban volt, feltételezem, hogy oktatási célú (tan)könyvről volt szó. Na, az biztos nem egyszerű.
Ööö.... tényleg nem kötekedésből, de továbbra se értem. Oké, ha grafika kell bele, akkor azt megrajzolni/beszerezni nem feltétlen egyszerű. Hasonlóan mondjuk régi térképeket, stb. stb. Bár ahogy én emlékszem, anno a tanárunk a táblára is feldobta a térképeket, szóval nem értem. Illetve inkább úgy írom, hogy szerintem nincs műszaki akadálya.
Tankönyv az, ami benne van a hivatalos tankönyvjegyzékben. Ahhoz, hogy valami azzá váljon, elég sok mindennek meg kellene felelnie.
"Saját jegyzetet csinálnak a tanárok" és "könyvet kiadni manapság"
Eddig is sokszor volt úgy, hogy kijelentette a tanár, hogy a könyv szar, az jó amit mond, pont. Jó esetben a diák körmölt ész nélkül, hogy meglegyen a helyes felelethez szükséges jegyzet.
Ha a tanár nem a múlt évezredben él, akkor villanyos formában (is) van a jegyzet -> nyomtatható. V.ö.: amikor fénymásolt jegyzetből tanulnak a kölykök.
Új tankönyvet meg nem kell kiadni. Ott az állami kiadás. Mindegy hogy milyen, a mellé lehet (feltételezem még nem tilos) jegyzetet adni. Vagy nem jár lefejezés, ha a tanár nem szó szerint olvassa fel a hivatalosan elfogadott múltat. Ez a könyv (nem tankönyv) kiadásához.
Mivel félő hogy elmegy abba az irányba a szál, hogy nadehogymerészeli(sic!) a tanár a saját nézeteit ráerőltetni a gyerekre: szarok bele a kitalált esetekbe.
Tankonyvkatalogus.hu
A jegyzetírató tanárok jó része nem érti az anyagot, amit lead.
hup.hu##article[data-comment-user-id="16401"]
hup.hu##article[data-comment-user-id="4199"]
Ezt a szót kerested :-)
Hálás is vagyok, hogy segítettél megtalálni, nem élek többé tévedésben :D
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Hát, akkor próbáld elfogadni, hogy másoknak egész mások lehetnek az igényei, mint neked, és ne próbáld már meg lebeszélni azzal, hogy minek az otthonra?
Pl én is erősen gondolkodom (illetve hát leginkább csak kéne egy kis helyet csinálni), pedig van itthon fekete fehér lézer. De van itthon hozzá egy nyolc éves is. Aki bizony időnként alkotna, olyankor a fekete-fehér nem az igazi, jó volna, ha lennének színek. Kevés oldal átlagban? Persze. Nem annyira perfekt a minősége? Lehet. Cserébe azonnal van a kezében, nem az van, hogy jó, majd apa holnap kinyomtatja valahol. És ha nem sikerült, akkor a következő is azonnal a kezében tud lenni. Tetszik egy kép, és ki akarja most tenni a hűtőre egy kicsit? Rohadtul nem fogja zavarni, hogy nem labor minőségű nyomat.
És bizonyára van még ezer másik eset, amikor az instantság ad akkora bónuszt, hogy jó, ha van kéznél. Ha neked nincs, akkor te ne vegyél :)
Nézd meg, hogy van-e hozzá adjustment program, amivel fél-egy év múlva a lehúzást megúszhatod
hup.hu##article[data-comment-user-id="16401"]
hup.hu##article[data-comment-user-id="4199"]