Dolgoznál-e olyan cégnek ahol heti 2x1 óra kötelező torna van munkaidőben?

Címkék

A HO topikok adták az ötletet :) Valami gyógytorna jellegű vázizom-erősítésre tessék gondolni.

szerk: címet javítottam

Igen
50% (443 szavazat)
Attól függ ...
21% (185 szavazat)
Nem
29% (258 szavazat)
Összes szavazat: 886

Hozzászólások

Szerkesztve: 2024. 07. 29., h – 08:04

Lazán kapcsolódó megfigyelés: amíg iskolákba jártam, addig mindig az okostojások voltak tornából felmentve. Ha ránéztem a kispadra, mindig tudorbugyorok ültek rajta. A menstruáló lányok mellett :D

trey @ gépház

Nem ez a baj, hanem a kötelező kitétel. Onnantól kezdve megalázó. Ha lehetőség, akkor lehet, hogy úgy döntök, részt veszek rajta. Ha kötelező, akkor nem dolgozom ott.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Hmm, erre nem gondoltam. Viszont ha kötelező, akkor nem a te döntésed, hogy kotlasz-e a ticketek felett van sem (a nyócóra van kifizetve!). Azt meg hogy "van a munkaidőben" úgy értelmezem, hogy a heti 40 órában (és nem 42-ben).

 

(Anno a mocskosmultinál kaptunk szabadon választható jógaórákat, de őszintén szólva nem éreztem azt, hogy arra kéne pazarolni az időt. Ez még a HO-s időken volt.)

Jó pénzért akár még a kamerát is bekapcsolnám.

Rendszeres kondizás, bicajozás felmentés lehet? :)

ez a YT tai chi :-) 

Sápi Ádám féle chi kung és másoktól  pl. Taichi Zidong specifikus gyakorlatok gerinc, légzés,  4 alap mozdulat.

nem iskolában, önálló tanulás: testtudat, egyensúly, légzés, elmélyülés - meditáció

nem téren,  III. kerület zöld övezet, someplace...

úgy gondolom, ezt csinálni fogom mindig.

igen, vannak szintek -2-nél tartok 0-t szeretném elérni :-D és tovább lépni.

Aki magasabb szinten űzi, annak a gyakorlatát nézni is élmény - mint egy balettelőadás. Én max. paródia kategóriában indulhatnék. Én saját örömömre csinálom, nézők nélkül.

mozgás és a szellem a lényeg - olyan gyakorlati haszna van, hogy a tus alatt egy lábbal könnyen meg tudok állni megmosni a lábam - egyensúly érzék, test tudat.

Egész napi ülés melletti egyenes testtartás stb.

én is nézem, mikor és hol van oktatási lehetőség - hogyan tudnám beilleszteni a napi programomba.

Szerkesztve: 2024. 07. 29., h – 09:56

Tulajdonkeppen nem lenne vele elvi problemam, szoval az igenre szavaztam, de ahol egy kerdesben ennyire mikromenedzselt a ceg, ott valoszinuleg masban is, ugyhogy azert vannak fenntartasaim.

Napi 30 km-t bringázok munkába/ból járás címszóval, szóval kicsit olyan érzésem van a kérdéstől, mint a viccbeli postásnak, akinek azt javasolja az orvos, hogy lépcsőzzön / sétáljon napi fél órát.

(Ha munkaidőn túl képzelik - abba ne szóljon bele, akkor mit csinálok. OK, ezt kizártad.)

Ha munkaidőben képzelik - szerintem akkor biztosítsák a szükséges infrastruktúrát is (öltöző, zuhany, tornaszoba minimum), és akkor még mindig ellenérzésem volna és tiltakoznék. Persze nem mindegy, hogy 20-30 év a kolléganők átlagéletkora, vagy 60-65.

Igen, foleg, ha ezt az idot a sajat, szokasos edzesemre fordithatom. Ha fizetnek valami edzot jo dragan, hogy torzsdontest csinaljunk csoportosan annak nem sok ertelmet latnam.

Ha viszont kotelezo joga vagy valami ilyen marhasag lenne, az nagyon zavarna.

Ha lehetőség lenne, akkor el tudnám dönteni, hogy jó-e, és ez esetben könnyen előfordulhat, hogy csatlakoznék. Kötelezőnek nem fogadnám el.

Családi házban lakok, nagy kerttel. A telken belül megvan a 10-15 km minden héten. Erre lenne felmentés? 

már 10 évesen sportoltam heti 3 edzés - pont edzés napon volt tesi óra is és rákérdeztem a tesi tanárnál, hogy nem futnék, mert 2 óra múlva 10x ennyit kell majd futnom

- ó mondta, akkor fuss még egy kört, hogy meg legyen a bemelegítés. Többiek labdáztak én meg a külső futó pályán nyomattam.

Nem kérdeztem többet meg.

Az jó, ha telken meg van 10-15 km - kézenállással is sétálsz, hogy a bicepsz, mellizom is karban van tartva?

En HO-ban vagyok, iden is kaptam edzotermi utalvanyt. Inkabb futni jarok, de ez a megoldas szerintem kulturaltabb.

Gyogytornat nem birnam elviselni hosszutavon. Vegtelenul unalmas.

Rendes sulyzos edzes vagy labdajatek sportolas ok.

Egy óra gyógytorna? Az kizárt. Utoljára gimiben bírtam 45 percig. Vénségemre talán 20 percig tudok gyógytornázni. Sajnos annyit kell is, mert ki van készülve a gerincem kamaszkorom óta.

Úgy elképzelem, h az aszfaltozók, meg a favágok megállnak egy-egy órára gimnasztikázni, békaugrálni az árnyékban :-D

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

ez bicikli futar cegnel hogy nezne ki? mikor beer az irodaba a napi nemtom hany km utan kipihenten, meg ragyurnak valami masra levezeteskeppen?

neked aztan fura humorod van...

Ez a 2x1 óra hasraütés alapon született vagy tudományos alapon?

Egyébként eleve benne volna a munkaszerződésben vagy menet közben vezetnék be?

Ilyen kérdések vetődtek fel bennem és válaszok hiányában nem tudtam szavazni.

Még nincs aláírásom.

Nem. Mint ahogy nem dolgoznék ott ahol kötelezően heti 2x1 imádkozás van, vagy ahol kötelező részt venni  a munkaidő utáni vacsorákon/sörözéseken, és még van néhány más dolog is. Egyszóval ami a magánéletembe akar beleszólni illetve azt szabályozni.

Még nincs aláírásom.

Nalunk volt Yoga session minden penteken de nem kotelezoen.

A vazizom erosites meg mondjuk legyen MMA.

Nem tetszene, nem vagyok sportolós alkat, unom a tornát is, meg fura is lenne, kicsit megalázó, de nem lenne dealbreaker, ha valami pozitívval egyensúlyozzák ki, akkor akár be is vállalnám. Egyébként nem, ha valami nagyon szar hely, de még tornásztatni is akarnak, akkor azonnal hagynám ott, nem mennék bele az ökörködésükbe.

Mondjuk elég elméleti, mert egyik munkáltató se áldozna a heti munkaidőből fizetett 2 órát tornikázásra, ahhoz túl fukarok. Azért az x bérért, amit adnak, igyekeznek mindenkiből a sz@rt is kidolgoztatni, az értéket kivenni. A tornászás csak a pénzt viszi, nem hoz semmi bevételt.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Nemre szavaztam. Két okból is:

1. A sport magánügy(alapvetően), de semmiképpen nem munkaügy. Ez még úgy is igaz, hogy persze fontos a dolgozók egészségi állapota.

2. Amire itt páran célozgattak. Az emberek eltérőek. Ami az egyik embernek sport, a másiknak lehet még bemelegítés se. Eltérő korosztály, nem, edzettségi állapot, érdeklődés. Erre milyen megoldás születne? Mindenki kap külön személyi edzőt, egyéni edzéstervet? Minden cégnek saját edzőterme, futópályája, uszodája stb. kell hogy legyen az alkalmazottak igényei alapján összeállítva? 

Persze támogatom a sportot csak nem így. Adjon a cég sportutalványt vagy térítse meg a sporttal kapcsolatos költségeket. De ne csináljunk a cégekből sportegyesületet, legalábbis amíg nincs erre alulról jövő igény.