Lenovo ThinkBook: laptop örökmozgóknak

Címkék

Májusban új PC-s almárkát mutatott be a Lenovo. Az elsősorban kis- és középvállalkozásoknak szánt ThinkBookkal egy modern fogyasztóközpontú munkaeszköz létrehozását tűzte kis célul a piacvezető gyártó. A tervezők egy olyan ultravékony vállalati eszközt alkottak meg, amely ötvözi a modern stílust az üzleti szintű, beépített biztonsági szolgáltatásokkal. A ThinkBook lehetővé teszi, hogy a cégek modern, mégis költséghatékony eszközzel olyan előnyökhöz jussanak, amelyekkel könnyedén bevonzzák a technológia iránt érdeklődő fiatalokat.

Munkavállalás szempontjából a korábbi generációk nagyon helyfüggőek voltak, ma már a digitalizáció hatására ez jelentősen lecsökkent. Egy nem helyfüggő munkahely azonban számtalan olyan változást igényel, amire három évvel ezelőtt az IT szakemberek még nem feltétlenül voltak felkészülve. Egy munkahely kialakításakor fontos szem előtt tartani a technológiai fejlődés okozta változásokat, amelyek életvitelünkre is kihatnak. Az Y generáció például a leginkább internetfüggő, számukra a digitális eszközök a legjobb barátaik, a Z generáció pedig már együtt nőtt fel a digitalizációval. A jövő generációjának ráadásul valószínűleg nem egy munkahelye lesz, hanem több cégnek fog dolgozni.

"Kezdetben az IT cégek is sokkal kötöttebben működtek. Szigorú munkaidő volt, dress code, külön munkahelyi és otthoni számítógép. Ma már ez szinte elképzelhetetlen. A Lenovo irodája sem szürke-fekete, hozzánk is betörtek a színek, megjelentek a dizájner bútorok, van lehetőség home office-ra, és az öltözködésünk is lazult. Ezek olyan változások, amelyekhez a digitális eszközöknek is idomulniuk kell" – fűzte hozzá Lukács Anita, a Lenovo Magyarország ügyvezető igazgatója.

 

 

A Lenovo mindezek mentén definiálta almárkáját, amely tehát modern, de letisztult megjelenés, nem utolsó sorban pedig kedvező árazás mellett nyújt magas számítási teljesítményt. Az árelőny ugyanakkor nem jelenti azt, hogy a ThinkBook hiányt szenvedne szolgáltatások, biztonság, illetve garancia szempontjából, efféle kompromisszum ugyanis már a kis- és középvállalkozásoknak szánt üzleti notebookok piacán sem engedhető meg.

Három méretben

A Lenovo első körben 13 és 14, majd szeptemberben 15 hüvelykes méretben is piacra dobta a ThinkBook szériát. Utóbbival párhuzamosan egy újabb 14 hüvelykes modell is megjelent, amely csupán 1,4 milliméterrel vastagabb házért (14s: 16,5 milliméter, 14: 17,9 milliméter) cserébe akár 24 gigabájt memóriát, merevlemezt (akár SSD mellé), illetve nagyobb akkumulátort is elbír. A Full HD felbontású kijelzőpanelt is tartalmazó fedlap sík felületen akár 180 fokban kihajthatók, az ultravékony keretnek köszönhetően pedig nagyobb kijelzőt lehetett kisebb kialakítású laptopba szerelni. Az alumíniumból és magnéziumból készült gépház ásványszürke színezést kapott, a vékony kialakításnak köszönhetően pedig a ThinkBook 15 mindössze 1,7, ThinkBook 14 1,5, a ThinkBook 13s pedig 1,34 kilogrammot nyom.

Az opcionálisan háttérvilágítással is rendelkező cseppálló klaviatúra alatt Intel Core processzornak, a standard SSD-nek, illetve akár AMD Radeon diszkrét grafikus gyorsítónak is szorított megfelelő helyet a Lenovo. A 13 hüvelykes modell esetében ez jelenleg a négymagos Core i5-8265U processzort jelentheti, ám a 15 hüvelykes ThinkBookal párhuzamosan a Lenovo bejelentette, hogy az újabb verziók már 10. generációs Intel központi egységekkel kerülnek piacra, akár hat darab processzormaggal. A különféle konfigurációk jellemzően 8 gigabájt DDR4 memóriával érkeznek, ugyanakkor a kategóriában terjedő trenddel ellentétben ez cserélhető módul formájában kerül a gépbe, melynek hála lehetséges a könnyű bővítés. Ugyanez áll az SSD-alapú háttértárra is, amely M.2 formátumú modulként van jelen a különféle ThinkBook konfigurációkban.

 

 

A trendeknek megfelelően a gép oldalára egy USB Type-C is felkerült, amely mellé két USB Type-A, egy HDMI port, egy jack aljzat, valamint egy dedikált (slim-tip) töltőcsatlakozó található. A ThinkBook a kor követelményeinek megfelelően a RapidCharge gyorstöltést is támogatja, melynek hála 80 százalékos töltöttségi szint érhető el mindössze egy órányi töltést követően. Üzemidőt tekintve a Lenovo 10 órát ígér a ThinkBook 13s, illetve 11 órát a ThinkBook 14s esetén, a 15 hüvelykes modell pedig legfeljebb 12 órát bír el egyetlen töltéssel.

Biztonság és szolgáltatások

A célközönség igényeinek megfelelően a ThinkBookok a bekapcsológombba épített ujjlenyomat-olvasóval rendelkeznek, amelyet a gyorsabb beléptetéshez többek között a Windows Hello is támogat. Ugyancsak a biztonsághoz kapcsolódik, hogy a kijelző felett húzódó HD kamera megkapta a Lenovótól ismert ThinkShutter takaróreteszt. Mindezek mellett a notebookok támogatják a TPM 2.0-t a különféle Windows 10 biztonsági funkciók és a felhasználói adatok titkosításának engedélyezéséhez.

 

 

A notebookok beépített szolgáltatásokat is felvonultatnak, főleg olyan kisvállalatok számára, amelyek nem rendelkeznek saját támogatói csapattal. Ezek közül kiemelendő az előre telepített Lenovo Vantage szoftver, ami képes a preventív hardverdiagnosztikát, a személyre szabott hardveres beállításokat és a legfontosabb frissítések telepítését elvégezni. A ThinkBook továbbá számos üzleti szintű szolgáltatással rendelkezik, mint például a Lenovo Premier Support, a garanciakiterjesztés és a garanciaidő növelés, vagy a másnapi támogatás, illetve a nemzetközi garancia szolgáltatás, amelyekkel minimalizálni lehet az időveszteséget.

(A Lenovo megbízásából készített fizetett anyag.)

Hozzászólások

Nagyon életszerű az a kép! (nem)
Én is minden reggel az ölembe veszem a kutyát, kávét, laptopot és küzdők az erőhatásokkal, hogy le ne boruljon az egész :D
De ha ettől el is tekintünk, mit néz a csaj a kikapcsolt laptopon? Fény nem vetül a kutyára, billentyűzet világítás sincs, pedig a kutya tuti lenyom ép pár gombot.

azbse elhanyagolhato szempont, hohy a kutya csorgo nyala pont a billentyuzetbe csorog.

En mar csereltem ki lenovo thinkpad billentyuzetezt, mert a pohar vizet a laptop folott nyujtottak at es kb. 2 csepp belecseppent

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Uh rég olvastam ekkora BS reklámszöveget. Ugye ez valami generátorral készült? Csak szakmai kiváncsiságból kérdem... :D

Nem tudom, de amikor ezt valahol először elolvastam, ez volt a kedvencem benne:

a bekapcsológombba épített ujjlenyomat-olvasóval rendelkeznek

Gyorsan rá is kerestem, hogy tényleg volt-e valaki ennyire elborult, de szerencsére még nem.

Elképzelem, ha ezt valaki tényleg megvalósítaná, és az esetek 90%-ban azzal a lendülettel küldenéd standby-ba/hibernálásba a gépet, mert kicsit erősebben nyomtad rá az ujjadat.

Miert nincs "buy now" gomb?

2019-ben meg ott tartunk, hogy 25 kisker logo kozul kene kivalasztanom a legszimpatikusabbat, de kb. mindegy is, mert ugyis csak a bolt keresojehez iranyit, nem ahhoz a gephez, aminek az adatlapjarol elindultam. Na de megprobaltam mashogy, a "VÁSÁROLJON" oldalon - keressen viszonteladot, hirdeti a nagy szurke gomb. Rakattintok, "OUR APOLOGIES - Az oldal nem található". Koszonjuk.

Normalisan ez a folyamat ugy nezni ki:
1. linkre rakattint
2. buy now
3. gepet konfigural
4. szallitasi cimet megad
5. gepet kihozza a futar

Mi olyan nehez ebben?

szerk: na jo, adjunk meg egy eselyt, elso 3 viszontelado logojara rakattintottam, keresomezobe beirtam, hogy "ThinkBook 14s", results:
- Mindent megtettem, de nem találom ezt a kifejezést: „thinkbook 14s“.
- Keresési kifejezés: "thinkbook 14s" (0 termék találat)
- A keresett kifejezés: thinkbook 14s Találatok száma: 0

Na,
1. rakattintottam a hirdetesben szereplo linkre
2. legorgettem a valaszthato modellekig
3. rakattintottam a 14s-re
4. rakattintottam a "Hol vásárolhatom meg" linkre
5. rakattintottam nehany random valasztott ceglogora

Ertem, hogy az en hibam, hogy potencialis vasarlasi szandekkal kozelitek egy hirdeteshez, de lepjunk tul rajta. Kerdes:
a) miert ilyen bonyolult megnezni, pl. mennyibe kerul egy laptop
b) eleve miert nem tudom megrendelni a gyartotol?

Mas gyartonal is lattam ugyanilyen vasarlo-szopatast, nem a Lenovot akarom kipecezni, de mivel ok adtak fel a hirdetest, gondoltam itt jo helyen van a kerdes. Tobb gyartonak azert sikerult mar, valahol meg az elerhetosegeimet is belegravirozzak a gephazba, ha kerem, ugyhogy nem hiszem, hogy ez egy megoldhatatlan problema lenne.

Teljesen jogos, de ami nekem jobban fáj, hogy ha megnézed a gyártó oldalát, fogalmad nincs hogy most itt tulajdonképpen mi alapján kellene választanod. Mert van THINKbook, meg THINKpad, de van IDEApad, meg csak simán Lenovo. És még ezt súlyosbítva mindenféle kriptikus betűjelek.

Na és az ilyen megfogalmazások a weboldalon: "Ex Pick Laptop márka", "Fedezze fel ThinkPad"

mondjuk a lenovot az ibm thinkpad neve huzza.
Igy (miutan az ibm-et dobniuk kellett), csak a thinkpad osszes permutaciojaval tudnak dolgozni...
THINKbook, ideaPAD, THINKPAD, THINKcentre, stb.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

> vastagabb házért ... cserébe akár ... merevlemezt (akár SSD mellé), ... is elbír.

Nofene. Ma má" pozitívum, hogy HDD-t is lehet rakni a gépekbe? Régebben az SSD volt a menőségi faktor, most a lassabb HDD lett az. Rendben. (Sejtem, hogy nem lehet (épelméjű áron?) 6 TB-os M2-s ssd-t kapni, de kétlem, hogy valós felhasználói igény lenne.)

=====
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?

Nem is olyan rég kerestem hasonló laptopot.
Virtuális gépeket (sokat/sok félét) kellett magával vinnie az embernek, abból egyszerre kettő-négyet futtatnia. A szoftver forgalmazója azt ajánlotta, hogy külső HDD-ről másoljuk fel az SSD-re. Mert ők is úgy csinálják. És azért nem gondoltam lehetetlennek, hogy nem baj ha nem kell bűvészkedni a külső meghajtóval.

Úgy olvastam:

"Májusban új PC-s alma márkát mutatott be a Lenovo."

Hát, szinte igaz.
Ha tudnák hozni a Thinkpad T500-ig hozott magnézium vázat, modularitást, minőséget, akkor újra gondolkoznék Lenovo vásárlásán.

Sakk-matt,
KaTT :)

Végignézve a kínálatot, a mobil munkaállomásoknak van egyedül Thinkpad kisugárzása számomra.

Magyar billentyűzet lesz hozzá? Mert pl. Dell Precision 5540-hez (és XPS-hez) nincs és nem is lesz - és szerintem ez ebben a kategóriában már elvárható.  

Egyik munkahelyi gépem ThinkPad, a tapi padja tetszik benne nekem leginkább, viszont vastag és nehéz egy hasonló Toshiba Tecra-val (dynabook) - másik munkahelyi gépem - összehasonlítva.... vajon ez tényleg vékonyabbra sikerült...?

Airconditioned terminal, do not open Windows.