Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy lecseréltem a grafikus kártyámat egy sokkal jobbra de viszont, nem igazán jön ki belőle. A rendszer felismeri az új VGA-t, de játéknál nem add több FPS-t.
Újraraktam a drivert plusz az nvidia-settings -et is. Először, arra gondoltam, nem kapcsol feljebb a VGA de nvidia-settings-be megnéztem ott felkapcsolt a legmagasabb órajelre.
Játék úgyan azon a grafikán ment mint a régi kártyán.
[root@ArchHack pusztito]# lspci -k | grep -A 2 -E "(VGA|3D)"
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GP102 [GeForce GTX 1080 Ti] (rev a1)
Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. GP102 [GeForce GTX 1080 Ti]
Kernel driver in use: nvidia
[root@ArchHack pusztito]#
Negatív steam-en tesztelve eredeti csgo-val.
Gépkonfig:
CPU: AMD 8320
Memoria: 2*8GB
VGA: Nvidia GTX 1080 TI
Régi VGA: nvidia GTX 660 OC
NVidia driver verzió:
[root@ArchHack pusztito]# nvidia-settings --version
nvidia-settings: version 415.18
The NVIDIA X Server Settings tool.
This program is used to configure the NVIDIA Linux graphics driver.
For more detail, please see the nvidia-settings(1) man page.
[root@ArchHack pusztito]#
Rendszer:Arch linux Gnome Shell felülettel.
Tudja valaki mi lehet a gond?
Válaszokat előre is köszönöm.
Bye: PP
Hozzászólások
Hmm... Hanyszaz FPS-t tudott a korabbi, es mennyit a mostani? Ugye nincs vsync bekapcsolva? Amugy egy 1080Ti-t lehet, hogy nem tud a procid kihajtani. CS:GO helyett pedig probalj ki par olyan jatekot, amelyik masszivan megdolgoztatja a GPU-t.
Kb max 130 körülire pörög fel az FPS játék közbe. Felbontás is ugyan az mint volt. Úgy mint a régi kártyán.
Nincs bekapcsolva a vsync.
Az elképzelhető, nem tudja teljes egészébe kihasználni de akkor is Kb 300-400 FPS-nek kéne lennie. Vagy ha nem is 300-400 között, akkor is 300 körülire fel kéne menni. Még a menübe sincs több FPS.
Megbizhato helyrol szarmazik a kartya? Sajna eloszeretettel hamisitgattak ezeket...
Igen megbízható. Még garancia is van rá. Nem külföldi termék.
Mondjuk én egy játéktól általában elvárom h legyen FPS limit a menüben és ne hajtsa szét 10000 FPS-el magát már ott :)
Azt mellékesen elmondod, mire jó egy 300 FPS-sel futó akármi, főleg egy menü? Már a 25 és 50 FPS közötti különbséghez is jó szem kell.
Ez nem igaz, 60 és 144 Hz ég és föld.
Sajnos, itt nem 25-50 fps-ről van szó. A menübe ~120fpt van. Meg menübe nem ugrál annyira mint a játéknál.
CPU lehet a bottleneck, a 300 FPS-t el kéne érned ezzel a kártyával. (szerk: még fullhd-ben is, kimaxolva)
CS:GO kín topic: https://steamcommunity.com/app/730/discussions/0/1489992713707468252/
Ez egy 5-6 éves proci... Próbáld ki alacsonyabb felbontással, ha több az fps-ed, akkor proci limited van, ami valószinű is.
Lehet, hogy van limit, de nem ennyinél. Kicsit keresgéltem a neten.
CPU: 8320
VGA: GTX 1070
Game: CSGO
Olyan grafikai beállítással mint amit én használok 177-200 FPS produkált (Mutaták a videóba a beállítást). Van amikor 200 felett van az FPS a kör elején. Igaz, nem linux alatt ment hanem windows.
Szerintem, ha egy GTX 1070 -el tudja a 200 feletti FPS-t, akkor egy GTX 1080TI -vel is menni kéne legalább ennek. Esetleg ugyan ez az FPS stabilabban.
A csgo nagyon CPU függő. Az meg gyenge. Mással próbáld, vagy jobb CPUval
Az addig oké, hogy jobb CPU-val jobban menne. De ha másnak legalább 100FPS-el jobban fut ugyan ezzel a CPU-val csak gyengébb VGA-val. Nekem is meg kéne lenni annak az FPS-nek.
Ezért tartom érdekesnek a dolgot.
Sziasztok.
Ma volt időm jobban letesztelni a kártyát. Bekapcsoltam a steam fpt mutatóját is. Van növekedés. Több 100 felett időnként. Bár többre számítottam.
Szerintetek, egy FX 9590 -el sokat javítanék a dolgon? Vagy olyan nagy ugrásra ne számítsak? Menyi pluszt nyerhetek vele?
Egyik 5 éves procit minek cserélnéd egy másikra? Nézd meg az adott játék mit preferál, és aszerint végy egy újat. Gondolom a 1080ti-re sem a madarak hordták össze a dellát, szóval ez van. Valószinűleg jobban jártál volna, ha a keretből mondjuk egy 1060-at veszel, de új alaplap+procival.
Terveztem, komplett gépcserét de nem mostanában. A jelenlegiből próbálok kihozni a maximumot. Teszteket nézegetem a CPU-ra. A mostanihoz képest játéktól függően kb 10 FPS plusz van.
De tényleg nagyon játék függő. Lehet, jobban járok, ha úgy hagyom ahogy van. Aztán majd egyszer komplett gépcsere. A memóriákat is érdemes lenne cserélni DDR4-re.
Ugyanebben a cipőben járok, ne aggódj. Én azt csinálom, h egyszer veszek vga-t, majd utána rá 1-2 évre alaplap++proci+memóriát. Jelenleg így van most rx470 kártyám (bitcoin láz miatti brutál vga áraknál beragadtam vele), viszont idén lett egy ryzen 5 2600 procim, 16G ddr4 memóriával. Ár/teljesítményben állat. Memória még mindig drága, de most már emészthetőbb ára van, mint tavaly ilyenkor. Jövőre meg jön egy használt 1080.
Nekem is rx470 van, és valami hasonlóra tervezek én is váltani.. csak sajnos cserélhetem fullos alaplap/proci/memória kombót...
[OFF-Köcsög vagyok]
"A jelenlegiből próbálok kihozni a maximumot": vásárlás után ezek a lehetőségek, vásárlás előtt kellett volna operációkutatás::MaximumKeresés() fgv-t futtatni
Nem. FX nem fog javítani ezen. 1080 Ti mellé minimum egy Ryzen R7 1700, vagy Intel vonalon 8700k, hogy legyen értelme egyáltalán a kártyának.
Igazad van. Többet is tudna a kártya. Bár most is egész szépen viszi a játékokat. Még az új "shadow of the tomb raider" is szépen fut nem minimum grafikán. Még a CSGO-ba is stabilabban megy jóval. Időnként 300 köré is elmegy. Eddig max kb 160-ra ugrott fel.
Az a baj, ha lecserélném a procit az minimum egy ryzen 7 2700 lenne. De eredetileg "AMD Ryzen Threadripper" -ba gondolkodók a későbbiekbe. Ebből is a "AMD Ryzen Threadripper 1950X" lenne a minimum. Inkább a "AMD Ryzen Threadripper 1950X" felé hajlok.
Viszont a mostani árakhoz képes minimum 300 ezer lenne a mutatvány. És ez csak egy alsó határ amit tervezek.
Miért? Szerintem neked sokkal jobban jönne egy R5 2600X. Magasabb órajel, és jóval olcsóbb is.
Threadripper gamingre? Nay.
Új játékok GPU intenzívek, 4 core-nál többet egyik se használ ki, amihez meg a nem-TR is bőven jó.
Neked inkább magasabb órajel kell.
Mire lehet jó a threadripper: sokmagos számításra, pl video encoding, editing, jól párhuzamosítható algoritmusok amire még nem csinálsz Spark/Hadoop implementációt de majdnem.
FX6300-ról váltottam FX9590-re, és nem nagyon volt érezhető a +2 core. Az RX480-ra váltás annál inkább :D
Szerintem az AMD-s gaming csucsan eppen egy Threadripper ul, a 2950X. Nem a 16c/32t miatt, hanem mert hivatalosan ennek a legmagasabb a boost orajele, es a nehany szalas teljesitmeny dominal jatekoknal. Nyilvan a HEDT kategoria nem eppen koltseghatekony jatekra, a sokkal tobb PCIE lane hasznalataval lehet pl. 16x/16x SLI-t hasznalni (ha ennek egyaltalan van ertelme, tudtommal meg nincs). En amugy a 2600X-re szavaznek, ha a koltseghatekonysag is szempont.
Költséghatékonyságra szavazok :)
Ezért írtam, h nézz körbe, h az általad preferált játékok mit kívánnak: több szálat, vagy magasabb órajelet. Intelt, vagy amd-t?
A threadripper pedig nem igazán jó játékra.
AMD párti vagyok. Úgyhogy, biztos hogy AMD lesz.
Cpu limiten vagy. Hiába van ferrarid, földúton nem fogsz jobban repeszteni. Vehetsz másik cpu-t.
Egyébként nem az fps számít. Vsync be és ne menjen 60 alá. Vagy ha a monitor többet tud, akkor az alá ne menjen. A minimum vagy minimum 1% a lényeg. A minimum 0,1% is érdekes lehet, de inkább azt megmagyarázhatatlan hibának tartják.