Potom 95 millió dollárjába került az Apple-nek a "Siri véletlenül felvett privát beszélgetéseket" kereset lezárása

Címkék

A hírek szerint az Apple-nek sikerült megállapodnia az ellene csoportos keresetet megfogalmazókkal:

A megállapodás az Egyesült Államokban élő jelenlegi vagy korábbi Siri-kompatibilis eszközök tulajdonosaira vagy vásárlóira vonatkozik, akiknek bizalmas hangkommunikációját az asszisztenssel az Apple megszerezte, és/vagy harmadik felekkel megosztotta egy nem szándékos Siri-aktiválás következtében 2014. szeptember 17. és 2024. december 31. között.

Az Apple a magánszféra eme súlyos megsértését elég olcsón megúszta:

A jogosult személyek legfeljebb öt Siri-kompatibilis eszközre – iPhone, iPad, Apple Watch, MacBook, iMac, HomePod, iPod touch vagy Apple TV – nyújthatják be igényüket, amelyek esetében azt állítják, hogy egy olyan beszélgetés során történt véletlen Siri-aktiválás, amelyet titkosnak vagy magánnak szántak. Az érvényes igényeket benyújtó pertársak eszközönként 20 dollárt kaphatnak.

Véletlenül, ami az Apple eszközön történt, az nem maradt az Apple eszközön .... véletlenül ... Ugye, emlékszünk még a reklámszövegre az óriási hirdetőtáblákról?

Részletek itt.

Hozzászólások

a feleségem kérdezi, hogy miért suttogva beszélek a lakásban.
attól tartok a facebook lehallgat..
a feleségem nevetett. alexa nevetett. siri nevetett.

nincs aláírásom

Az érvényes igényeket benyújtó pertársak eszközönként 20 dollárt kaphatnak.

:DDDDDDDDD

Koltoi a kerdes, hogy kie lett a 95M USD nagy resze. :D

Ja, az durva, ügyvédkék szépen megzedték magukat. Ezzel a perrel a delikvensek nem jártak jól, 20 dollár kint Usákiában nem nagy pénz, elzablák vagy elszlapálják egy alkalommal a Mekiben vagy a Starbucksban. Az Apple-t sem büntették nagyon meg vele, mert 95 milcsi egy olyan trillió dolláros multinak meg se kottyan, nekünk felfoghatatlanul sok pénz, de nekik apró.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Nagy nover mindent hall.

Egy AI zajszures utan (erdektelen beszelgetesek kiszurese) mehet a feed felcimkezve a CIA -hoz, hogy melyik politikus felesege mit mondott meg azon kivul, hogy a Toni elhasznalta az osszes tollradirt az ugyeszsegen.

Elkepeszto, micsoda jo kompromat anyagok allhattak igy ossze. Raadasul az emberek maguk fizettek a lehallgatokeszulekert, hat lehet ennel koltsghatekonyabb a buli? Lehet, hogy innen inspiralodott a Moszad, hogy marpedik ok kifizettetik a Hezbollahhal a bombat amit a pofajukba robbantanak. Mondjuk azt nem tudom, hogy a Hezbollah nyerne-e csoportos pert szandekos avulas eloidezese miatt, leven egyszer mar emiatt is fizetett az Apple. Vagy lehet, hogy a csipogok garanciaja nem vonatkozik a felrobbanasra?

Meg jo, hogy az Apple csak lehallgat, es nem gyujtja fel azok lakasat, ahol Android telot erzekel. :-)

Jut eszembe.., a G is fizethetne, kissé többet, sürgősen! - Gondolok az egyes telefonbeszélgetéseim kezdetén felugró "G.-asszisztens" bekapcsolására felszólító pop-up-ra. Vannak barátaim, vagy az üzleti kapcsolatban fontos cégek is, akiknél, ez a beszélgetéseim elején, szinte másodpercenként bekövetkezik, csak akkor fogja vissza magát, ha szemből ránézve tartom a mobilt. Olyankor érdekes módon nem ugrándozik! - De, ha a beszélgetés alatt véletlenül a fülemhez tartom, - amikor is természetszerűleg nem látom a kijelzőt, - akkor a pop-up beugorva biztosan ott marad az egész beszélgetés alatt.

Ilyenkor hallgatásra bekapcsolva marad a mikrofon? - A kérdés költői, mert ugye, várja a bekapcsolásra felszólító parancsot! (Mert mi értelme lenne, ha egyébként tudomásul venné a cancel-t, - amit a bekapcsolásra nemet mondva, - akár százszor is kiadok.)

Akinél a "csuszka" a hangasszisztens szubmenü alatti generál-fülön bekapcsolva van, - és természetesen a droidnál ez az alapértelmezett, - azok erről mit sem tudnak. (És szerintem egyébként nem lehetnének túl nyugodtak, - bár kétségtelen, ilyen módon így nem abuzálja az embert.)

Nálam nem nagyon, mert nem használok ilyeneket. Se digitális asszisztenst, se AI-t. Ha valami érdekel, én keresek utána, meg amit kell, bekapcsolok, elindítok kézileg. Ha utána keresőzök, persze ott meg a kereső mögötti multi nagy testvér tart szemmel, de ilyenkor legalább ennek tudatában vagyok, és nem hallgatják végig az egész napom.

Ami engem meglep, hogy milyen népszerűek ezek mégis, a legtöbb emberben nem is tudatosul, hogy milyen veszélyesek, a használatukkal állandóan lehallgattatják magukat, önként. Igazából a userek annyira nem adattudatosak, annyira nem értékelik a privát szférát, hogy már lehallgatni se kell őket, ők maguk teszik ki a közösségi oldalakra az egész életüket, képekben, beszámolókban, stb.. Annak sincsenek tudatában, hogy nem csak arról tud a nagy testvér, ami a közösségi oldalon történik, hanem a közösségi oldalak más oldalakba beágyazva is követik a kedves usert.

Emlékszem, mikor az MS vezér is bejelentette a Surface Copilot gépet, meg a Recallt, az amerikai interjúztató tévés csaj teljesen odavolt, hogy micsoda hasznos fícsőr, mennyire megkönnyíti a felhasználó dolgát, éljen-éljen, köszönjük szépen MS. Először azt hittem, hogy csak játssza a hülyét, de nem, valóban el sem jutott az agyáig, hogy ezzel lényegében megfigyelik. Annak idején linkeltem is ide a videót a HUP-ra, de sajnos azóta eltávolították a YT-ról.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Szerintem ha az emberek hirtelen adat tudatosak lennének a legtöbb most ismert szolgáltatás és app egyszerűen a földbe állna, kezdve azokkal amiket social media gyűjtönéven ismerünk. Ugyanis adatlopás (hivatalosa adat gyűjtés) és kereskedelem nélkül egyszerűen nem éri meg fenntartani őket.

-42-

Valahogy úgy. Én még azt sem hibáztatom, aki praktikusan gondolkodik, és néha rákényszerűl, hogy az adatait beáldozza, mert mondjuk kényszerhelyzetben van, igénybe kell vegyen egy szolgáltatást, nincs ideje fizetni vagy alternatívát keresgetni, de a legtöbb ember inkább csak kényelemből, meg érdektelenségből teszi. Azt is nagyon bírom, mikor megszakértik, hogy nekik nincs titkolni valójuk.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

> Ugye, emlékszünk még a reklámszövegre az óriási hirdetőtáblákról?
Igen, emlékszünk. És most már tudjuk az árát is, $20.

> Az érvényes igényeket benyújtó

honnan tudjak ervenyes-e? visszahallgatjak a felvetelt? :)

95 millió dollár egy ekkora cégnek kerekítési hibahatár. 

Szerkesztve: 2025. 01. 05., v – 13:44

Hááát. Megemlítettem Android telefonom közelében pár napja az Uber-t egy beszélgetésben, be is jött egy marketing email tőlük 70%-os kedvezménnyel. Kikapcsoltam a Web&App Activity-t.

nezdjel el beszelni olyan dolgokrol, amik elore viszik az eleted! dob ra reklamot? :D

sose ertettem hogy az alusapkason annyira okosak hogy meglatjak az ilyen osszeeskuveseket, de kihasznalni mar nem tudjak... \o/

A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!

Androidon hozzájárulsz. Almán nem annyira kell :D .

Az almás emailcímem is (csak oda regisztráltam vele) sok spamot kapott anno. Simán névreszóló pénisznövelés (pedig ha tudnák:D)...
Többi azonos dimainen lévő címem amit máshol használtam, semmit sem.

Nem gondolom, hogy most, hogy fizet némi aprót más lenne a hozzáállása. Bizonyosan többet keres a visszaélésekkel, mint a büntetés.

Azert azt tegyuk hozza, hogy nem nyert bizonyitast az ugy, ezert ez nem egy birsag. Egy 5 eve tarto huza-vonat zarnak le azzal, hogy az Apple felajanlotta ezt az osszeget, a felperesek pedig a jelek szerint elfogadtak.

Nekem is elegem lett volna az 5 eves kinlodasbol az amcsikkal. Szenne spammeli oket az osszes ceg levelben, e-mailben, telefonhivassal, minden elkepzelheto modon. Minden webshop, bank, hitelezo akitol valaha barmit vasarolnak gondolkodas nelkul adja tovabb az adataikat es kuldi a szarjait hiaba ikszelted be mindenhol, hogy nem, nem, nem kerem. Fogyasztovedelem az nem letezo dolog. Ezek utan jonnek es azzal farasztanak, hogy pont a Siri lehallgatta es azert akarnak most csizmat ramsozni. Persze. Ja, es miert pont az Apple? Hat mert mindenkinek kivetel nelkul iphone-ja van, az Android vajonmi...

Potom 95 millió dollárjába került az Apple-nek

 

Jó, de ugye fejenként?

Itt nem a privacy életérzést kell beárazni, csak az okozott kárt kell megtéríteni. (Illetve mivel megegyeztek, így azt sem teljesen, de ez most irreleváns.)

Ezért érdekelne nagyon, hogy a kolléga milyen beszélgetésekre gondol, amik 38 milliárd forintot érnek fejenként. Butaságnak hangzik elsőre, de kíváncsi vagyok, hátha rosszul gondolom.