GNU/kFreeBSD LiveCD

Címkék

A Debian egy olyan szabad operációs rendszer, amely jelenleg a Linux kernelt használja, de folynak fejlesztések annak érdekében, hogy más kernellel is használható legyen. Az egyik legrégebbi próbálkozás célja a GNU/Hurd alapú Debian kifejlesztése, de folyamatban van egy FreeBSD kernelre épülő Debian operációs rendszer kifejlesztése is. A GNU/kFreeBSD portoló csapat most bejelentette, hogy elkészültek egy Live CD rescue rendszerrel. Az anyag tulajdonképpen csak egy alaprendszer (kb. 80MB), amellyel az telepítést el lehet végezni. Addig amíg el nem készülnek a debian installer portjával, ez az egyetlen telepítési lehetőség.

A telepítés menetét az INSTALL file írja le. Az anyag letölthető innen. A bejelentés itt.

Hozzászólások

Az apache pl. tudtommal bsd-like licence, szóval ez speciel bukta.

Amúgy most miről folyik a vita? Arról, hogy _technikailag_ nem jó egy BSD kernelen GNU cuccokat futtatni (ami ellen vagy mellett itt nem írt persze senki semmilyen érvet), vagy arról, hogy nem jó a licence-eket keverni (miért ne lenne jó?)?

Esetleg csak mindenki bebújt a saját barlangjába, és onnan üvölt a szemben lévő barlang lakójára, mert így erősödik a csordaszellem?

A Gentoonak asszem NetBSD fejlesztése van. Bár én ennek az értelmét nem igen látom, bár biztos van, ha csinálják. ;)) Ha valakinek van megosztanivalója tegye, érdekel.

Felig official (es eleg kezdetleges) OpenBSD es FreeBSD "support" van... Gondolom NetBSD-re sem lenne nagy cucc felrakni a Gentoo-s toolokat, de meg annyira sincs tamogatva, mint a masik ketto (szoval ez most nem jott be :)).

Amugy g2boojum mostanaban probalja megint eletre kelteni a gentoo-bsd herd-et, eleg lelkesnek tunik... :) klikk [dev.gentoo.org]

Ertelmetlen es hulye probalkozasok. GNU userland BSD kernelen? szamomra ez eleg nevetseges. felcserelni egy normalis jol megtervezett userlandet egy sokkal alacsonyabbrenduvel?

Csodálkoztam volna, ha nem dobsz fikát.

Tiszteletben tartom a véleményed, de olyan kifejezéseket, hogy "alacsonyabb rendű", a Mein Kampf című könyv szerzője használt előszeretettel. Jó lenne, ha Te nem tennéd, vagy legalább ne itt.

Meg aztán nem is biztos, hogy pl. a GNOME-ot "értelmetlen és hülye próbálkozás"-nak tartaná a BSD felhasználók túlnyomó része.

A vicces az, hogy jelen esetben tulajdonképp egyet értek veled, ezeknek a projekteknek szerintem sincs túl sok gyakorlati haszna. De ha jólesik csinálni azoknak, akik csinálják: tegyék. Engem nem zavar.

Ami zavar, az a kritikán aluli stílusod.

Mindenkinek ártasz vele. A BSD közösségnek, a Linux közösségnek, magadnak, nekem. Kinek jó ez? Ki nyer ezen? Senki. Mindenki csak veszít.

Hello!

Nem ertek egyet. Nekunk peldaul nagyon jol jott volna ket evvel ezelott, ha NetBSD kernelre at tudtunk volna alni a projektunkkel. Egy Debian utan felhasznaloi (es neha programozoi) szemszogbol egy agyrem volt a NetBSD. Arrol nem is beszelve, hogy veletlenul bele kellett nezni a route program forrasaba. Tipikus "csak bottal nyulnek hozza " kod...

Viszont a kernel IPv6 stackje sokkal jobb, mint a Linux kernele, ami meg mindig nem tud egy csomo mindent.

Szoval remelem lesz valam a dologbol.

Kubi

Nem ertelek.

BSD licenszel még egy desktop sincs, ahhoz is GPL cuccokat kell hasznalni (GNOME, KDE), se adatbasizkezelo (Mysql, Postgres), se office program (OpenOffice), nincs perl, mozilla, apache, .

Ha annyira odavagy, hogy szarok a GNU cuccok ne hasznalj egyet se.

Hasznalj default installos OBSD-t desktopnak.

;)

Biztos sok jo elmenyben lesz reszed;)

A NetBSD tenyleg borzaszto, mind az userland, mind a kernel sebessege - de miota tartosan hasznalom az OpenBSD-t (vax port), rajottem hogy egyszeruen ez a legjobb disztrib amit valaha lattam. Egyszeruen minden pontosan ott van ahol szeretnem, keves a bugja is, konnyu a NetBSD kernelbol bele portolni, es nemutolsosorban: mukodik.. OpenBSD rulez.

hath ez megint meddo vita + hulyeseg is, de ha megforditjuk, akkor akar azt is mondhatnank, h BSD(-szeru) licensz alatt terjesztett sw nelkul neked sincs desktopod, legalabbis eleg korlatozott funkcionalitassal bir (ld XFree86, aminek licensze ugye erosen emlekeztet a BSD-re).

amugy a postgres is BSD licensszel megy IIRC, nem beszelve a specko mozilla es apacs licenszrol, melyek szinten inkabb a BSD-re hajaznak, mint a GPL-re:) ezek a leheto legrosszabb peldak voltak:)

amugy meg minek ezen vitatkozni? engem pl nem zavar ha a notebookomon vegyesen van BSD/GPL/APSL/commercial licensz alatt terjesztett sw, ez a legutolso dolog, amivel foglalkoznek.